1%
  • 10/10

آیا فیلم Spider-Man 4 مایلز مورالز دنیای سینمایی مارول را معرفی خواهد کرد؟

برنامه‌های بزرگ مارول برای سه‌گانه دوم!!

آیا فیلم Spider-Man 4 مایلز مورالز دنیای سینمایی مارول را معرفی خواهد کرد؟ ۳۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
مایلز مورالز دنیای سینمایی مارول

به نقل از گزارشی غیررسمی، استودیو مارول در تلاش است تا مایلز مورالز دنیای سینمایی مارول را با فیلم Spider-Man 4 معرفی کند.

از زمانیکه سه‌گانه اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland) با فیلم Spider-Man: Homecoming آغاز شد، طرفداران بی‌صبرانه منتظر ورود مایلز مورالز به دنیای سینمایی مارول بودند، چراکه دونالد گلاور (Donald Glover) در حضور افتخاری کوتاهی به ایفای نقش آرون دیویس، عموی مایلز پرداخته بود. با اینکه هیچ اشاره مستقیمی به اسپایدرمن محله بروکلین نشد، اما در یکی از سکانس‌های حذف شده فیلم، آرون با بردن نام مایلز صراحتا حضور برادر زاده‌اش در دنیای سینمایی مارول را تایید کرد‌. همچنین در سکانس پایانی فیلم مولتی‌ورسی Spider-Man: No Way Home، الکترو جیمی فاکس (Jamie Foxx) نسبت به حضور اسپایدرمن سیاه پوست در جهان‌های موازی ابراز امیدواری کرده بود که خودش اشاره‌ای غیرمستقیم به این شخصیت محبوب و دوست داشتنی است.

در حالی که هنوز هیچگونه اطلاعات موثقی منتشر نشده، اما دنیل ریچمن (Daniel Richtman)، افشاگر قابل اعتماد صنعت سینما به‌تازگی مدعی شده که مایلز مورالز قراره با فیلم Spider-Man 4 به دنیای لایو اکشن پا بگذارد و به احتمال زیاد با مایلز فرانچایز محکوم به شکست سونی پیکچرز که طبق گزارش‌های رسمی، فیلم انفرادی مخصوص به خود را دارد، فرق کند. البته این موارد همگی در حد شایعه هستند و فعلا نباید نسبت به حقیقت داشتن چیزی امیدوار بود.

آیا مایلز مورالز در دنیای سینمایی مارول وجود دارد؟ به‌جز دیالوگ جالب الکترو در اکت پایانی، یک ایستراگ دیگر از این شخصیت دوست‌داشتنی در فیلم Spider-Man: No Way Home وجود دارد که تا مدت‌ها از آن بی‌خبر بودیم. این ایستراگ بزرگ تنها در دوبله برزیلی فیلم پیدا می‌شود و مربوط به سکانسی است که پیتر وارد آپارتمان جدیدش می‌شود (به احتمال زیاد همان آپارتمانی است که صاحبش آقای دیکوویچ است). برخلاف نسخه اصلی، در این سکانس می‌توان صدای همسایه طبقه بالا را شنید که به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند. متاسفانه در نسخه اصلی به‌دلیل پخش شدن موسیقی متن، صدای آنها به‌شدت مبهم است اما در دوبله برزیلی صدای همسایه‌ها بهتر شنیده می‌شود.

طبق ترجمه انگلیسی زیرنویس هماهنگ شده با دوبله برزیلی فیلم، ریو می‌گوید “مایلز، عزیزم بیا وسایلت را جمع کن و بخواب”. در ادامه جف، پدر مایلز می‌گوید “اگر همین الان نخوابی به‌مدت یک ماه از تماشای تلویزیون محروم می‌شوی”. شاید مارول هنوز درباره این ایستراگ صحبت نکرده باشد، اما از آنجایی که فیلم در خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول جریان دارد و دونالد گلاور نیز در قسمت اول سه‌گانه ایفاگر نقش آرون دیوس بوده، می‌توان با اطمینان گفت که مایلز مورالز در MCU حضور دارد، فقط هنوز خودش را به مخاطبان نشان نداده است.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Spider-Man 4 تاریخ اکران مشخصی ندارد اما طبق جدول اکران به‌روزشده دیزنی و استراتژی جدید در نظر گرفته شده برای استودیوهای زیرمجموعه آن، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۶ راهی سینماها شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

33 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments