اطلاعات جدیدی از بازی Call of Duty 2023 منتشر شد

به نظر می‌رسد که برنامه‌های اکتیویژن تغییرات زیادی داشته است

اطلاعات جدیدی از بازی Call of Duty 2023 منتشر شد عرفان بدری ۰ ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ اخبار بازی
بازی Call of Duty 2023

مدتی بود که شایعه می‌شد در سال ۲۰۲۳ قرار نیست یک بازی جدید از مجموعه Call of Duty منتشر شود، در عوض یکسری محتوای جدید برای Call of Duty: Modern Warfare 2 در دسترس قرار خواهد گرفت. اما اکنون به نظر می‌رسد برنامه‌های اکتیویژن (Activision) برای بازی Call of Duty 2023 تغییر کرده است.

این طور که قبلا گزارش شده بود، در سال ۲۰۲۳ قرار است شاهد استراحتی یک ساله برای مجموعه Call of Duty باشیم. تا پیش از این به نظر می‌رسید که شرکت اکتیویژن قصد ندارد تا در این سال نسخه جدیدی را از سری Call of Duty منتشر کند، در عوض اما محتوای جدید و ویژه‌ای برای بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 عرضه خواهد شد که برخلاف گذشته، تنها شامل محتوای مربوط به بخش چندنفره نمی‌شود، بلکه محتوای داستانی و تکنفره نیز دارد.

اما اکنون گزارش جدیدی منتشر شده است که خبر از تغییر برنامه‌های شرکت اکتیویژن می‌دهد، بنابراین امسال هم شاهد انتشار یک نسخه جدید که فعلا آن را با نام بازی Call of Duty 2023 خواهیم بود.

دقیقا نمی‌دانیم که چه عواملی باعث شدند تا شرکت اکتیویژن پس از سال، استراحتی یک ساله را برای مجموعه Call of Duty در برنامه‌های خود بگنجاند، اما طبق گزارش‌های اولیه به نظر می‌رسید که فروش ضعیف بازی Call of Duty: Vanguard یکی از عوامل مهم این تصمیم بوده است و باعث شد مدیران اکتیویژن به این فکر کنند که عناوین جدید این سری محبوب به زمان بیشتری برای توسعه احتیاج دارند.

رسانه Insider Gaming به تازگی گزارش داده که شرکت اکتیویژن می‌خواهد در سال ۲۰۲۳ یک بازی کامل را از مجموعه Call of Duty منتشر کند، البته به نظر می‌رسد که این عنوان جدید همچنان ارتباط زیادی با Call of Duty: Modern Warfare 2 دارد و در حقیقت می‌توان آن را به نوعی نسخه گسترش‌یافته محتوای ویژه این بازی دانست که اکنون به یک عنوان کامل و جدا تبدیل شده است. هنوز از محتوای بازی Call of Duty 2023 اطلاعی نداریم، اما برخی طرفداران حدس می‌زنند که شاید محتوای این عنوان نسبت به نسخه‌های قبلی کمتر باشد، بنابراین شاید اکتیویژن در کنار آن نسخه ریمستر بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 را نیز منتشر کند.

گزارش Insider Gaming همچنین تائید می‌کند که مثل تمام نسخه‌های Call of Duty در چند سال گذشته، بازی Call of Duty 2023 نیز شامل برنامه‌هایی برای تست خواهد شد. این عنوان دو نسخه بتا خواهد داشت که اولی یک بتای زودهنگام و در تاریخ ۶ تا ۱۰ اکتبر (۱۴ مهر تا ۱۸ مهر ۱۴۰۲) و در انحصار کنسول‌های پلی‌استیشن قرار خواهد داشت. بتای دوم نیز برای تمام پلتفرم‌ها خواهد بود و از تاریخ ۱۲ تا ۱۶ اکتبر (۲۰ مهر تا ۲۴ مهر ۱۴۰۲) در دسترس قرار می‌گیرد. نسخه نهایی بازی Call of Duty 2023 نیز در تاریخ ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان ۱۴۰۲) عرضه می‌شود.

یک نکته مهمی که این گزارش تائید می‌کند، این است که شرکت اکتیویژن حداقل برای امسال نیز به پشتیبانی از کسول‌های نسل هشتمی ادامه می‌دهد. بنابراین این عنوان به جز برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس، برای دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان نیز در دسترس قرار می‌گیرد و کاربران این پلتفرم‌ها فعلا مجبور به کوچ کردن به نسل جدید نیستند. البته این تصمیم ممکن است در سال ۲۰۲۴ تغییر کند و شاید Call of Duty 2024 به طور کامل برای نسل نهم توسعه پیدا کند.

فعلا هیچ خبری در رابطه با بازی Call of Duty 2023 وجود ندارد که به طور کامل و رسمی توسط توسعه‌دهندگان و شرکت ناشر آن تائید شده بود، بنابراین به تمام این اخبار و گزارشات باید تنها به چشم یک شایعه نگاه کرد تا که مدتی دیگر به طور رسمی از این عنوان رونمایی شود. با توجه به زمان معرفی نسخه‌های گذشته این مجموعه، انتظار می‌رود که بازی جدید Call of Duty در ماه مه (اردیبهشت یا خرداد ۱۴۰۲) یا ژوئن (خرداد یا تیر ۱۴۰۲) معرفی شود و در این بازه باید منتظر انتشار اطلاعات باشیم.

همان طور که گفته شد، احتمالا بازی Call of Duty 2023 در تاریخ ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان ۱۴۰۲) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا