#مهسا_امینی

اثر بعدی کارگردان Rogue One یک فیلم علمی تخیلی خواهد بود

آیا روند موفقیت‌های این کارگردان ادامه می‌یابد؟

کارگردان Rogue One

گرت ادواردز پس از سه سال دوری از سینما بالاخره آماده می‌شود تا فیلم بعدی خود را بسازد. پروژه‌ی بعدی کارگردان Rogue One یک اثر علمی تخیلی خواهد بود.

پس از موفقیت‌های فیلم سینمایی Rogue One: A Star Wars Story در جلب نظر مثبت منتقدان و همچنین دستیابی به فروشی بیش از یک میلیارد دلار، بسیاری از طرفداران انتظار داشتند که گرت ادواردز (Gareth Edwards)، کارگردان این اثر، خیلی سریع به سینما بازگشته و پروژه‌ی بعدی خود را روی پرده‌ی نقره‌ای اکران کند اما این اتفاق رخ نداد. با گذشت سه سال از اکران آخرین اثر این کارگردان انگلیسی، شرایط به تدریج در حال مهیا شدن است تا ادواردز فیلم جدیدی را کارگردانی کند؛ فیلمی که به نظر می‌رسد یک اثر اورجینال باشد.

با توجه به گزارش اخیر وب سایت ورایتی، شرکت New Regency وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی و تهیه‌ی بودجه‌ی مورد نیاز جدیدترین فیلم گرت ادواردز را بر عهده گرفته است. در حال حاضر، نام این اثر مشخص نیست اما می‌دانیم که داستان آن را ادواردز براساس یک طرح اورجینال نوشته است. در ادامه‌ی گزارش اشاره‌ای به جزئیات داستان نشده اما گفته شده ماجرا در آینده‌ای نزدیک جریان دارد و ژانر فیلم هم علمی تخیلی خواهد بود. همچنین روند انتخاب بازیگران آغاز شده است و اگر مراحل پیش‌تولید طبق برنامه پیش برود، روند فیلمبرداری در تابستان سال جاری میلادی آغاز خواهد شد. در گزارش ورایتی صحبتی از تاریخ یا حتی سال اکران به میان نیامده است.

در چنین شرایطی، این سوال پیش می‌آید که چرا بازگشت گرت ادواردز به سینما ۳ سال طول کشیده است؟ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد اما طبق برخی گزارش‌ها، پس از موفقیت Rogue One: A Star Wars Story پیشنهادهای کاری بسیاری برای او ارسال شد و در طول این مدت روی پروژه‌های مختلفی کار کرده است تا نهایتا پروژه‌ی کنونی را انتخاب کرد. اگر به یاد داشته باشید، بسیاری از صحنه‌های Rogue One دوباره فیلمبرداری شدند. مدیران دیزنی، تونی گیلروی (Tony Gilroy) را به تیم تولید اضافه کردند تا روی فیلمبرداری دوباره‌ی صحنه‌های مورد نظر نظارت داشته باشد. ظاهرا، ادواردز نمی‌خواهد چنین اتفاقی برای پروژه‌ی بعدی‌اش رخ دهد. به همین دلیل، در انتخاب پروژه‌ی بعدی احتیاط به خرج داده است.

در حال حاضر مشخص نیست آیا اثر بعدی کارگردان Rogue One یک فیلم پرخرج خواهد بود یا خیر؛ زیرا در پرونده‌ی کاری او ساخت یک اثر علمی تخیلی موفق با بودجه‌ی پایین هم دیده می‌شود. گرت ادواردز در سال ۲۰۱۰ اولین فیلم بلند خود را تحت عنوان Monsters راهی سینماها کرد. این اثر مستقل و علمی تخیلی با بودجه‌ی ۵۰۰ هزار دلاری ساخته شد و توانست ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در باکس آفیس جهانی بفروشد تا به یک موفقیت تجاری تبدیل شود. این فیلم همچنین بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد. موفقیت‌های او در ساخت Monsters باعث شد تا مورد توجه‌‌ی استودیوهای بزرگتر قرار بگیرد.

گرت ادواردز سپس فیلم Godzilla را کارگردانی کرد که در سال ۲۰۱۴ اکران شد و توانست در سراسر جهان ۵۲۴ میلیون دلار بفروشد. موفقیت‌های این اثر علمی تخیلی نهایتا منجر به ساخت یک دنیای مشترک تحت عنوان مانتستر ورس (MonsterVerse) شد. دنباله‌ی این اثر تحت عنوان Godzilla: King of the Monsters سال گذشته‌ی میلادی روی پرده‌ی سینماها رفت. ادواردز برای کارگردانی قسمت دوم Godzilla بازنگشت؛ زیرا کار روی Rogue One: A Star Wars Story شروع شده بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا