حجم بازی Resident Evil 4 Remake سرانجام مشخص شد

دو هفته زمان دارید تا هاردتان را خالی کنید!

حجم بازی Resident Evil 4 Remake سرانجام مشخص شد سورنا رضایی ۱ ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ اخبار بازی
حجم بازی Resident Evil 4 Remake

به لطف اطلاعاتی که اخیراً در فروشگاه رسمی ایکس باکس قرار گرفته، حجم بازی Resident Evil 4 Remake مشخص شده است.

پس از اینکه برخی از نسخه‌های رزیدنت اویل نتوانستند مطابق انتظارات عمل کنند، کپکام تصمیم گرفت این سری را وارد مسیر تازه‌ای کند؛ تصمیمی که اتخاذش به تولید و انتشار Resident Evil 7: Biohazard منجر شد. شرکت ژاپنی همزمان با کار روی ارائه داستان‌های تازه، بخشی از تمرکز خود را روی توسعه نسخه‌های ریمیک عناوین محبوب و قدیمی قرار داد. آن‌ها طی سال‌های گذشته ریمیک Resident Evil 2 و Resident Evil 3 را در دسترس علاقه مندان قرار دادند که هر دو عملکردی عالی چه در زمینه بازخوردهای دریافتی و چه در زمینه فروش به ثبت رساندند. حالا هم نوبت به Resident Evil 4 رسیده است.

نسخه اصلی Resident Evil 4 در سال ۲۰۰۵ میلادی به بازارهای جهانی آمد. داستان این بازی روی مامور ویژه لئون اس. کندی تمرکز دارد که به روستایی ناشناخته در اسپانیا فرستاده می‌شود. او ماموریت دارد اشلی گراهام، دختر رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، را از دست یک گروه مرموز نجات دهد. لئون با ورود به روستا با مردمی روبرو می‌شود که زمانی کشاورزهای ساده بودند اما بعد از آلوده شدن توسط اعضای گروه مرموز، به موجوداتی خونخوار تبدیل شده‌اند. البته لئون در ماموریت خود تنها نبوده و شخصیت‌هایی مانند آدا ونگ و لوئیس سرا همراهی‌اش خواهند کرد.

به لطف اطلاعاتی که در فروشگاه ایکس باکس قرار گرفته، حجم بازی Resident Evil 4 Remake مشخص شده است. بر این اساس، کاربران برای دانلود و نصب این محصول روی کنسول‌های ایکس باکس به فضایی معادل ۶۷.۱۸ گیگابایت نیاز دارند. اگرچه تا به این لحظه حرفی از حجم نسخه‌های دیگر به میان نیامده، بعید به نظر می‌رسد تفاوت چندانی میانشان وجود داشته باشد. در ضمن، محصول جدید کپکام در مقایسه با عناوین دیگر مانند کال آو دیوتی و GTA حجم زیادی ندارد اما در مقایسه با نسخه‌های پیشین سری رزیدنت اویل، فضای حجم قابل توجهی می‌طلبد. برای مثال، می‌توان به Resident Evil Village اشاره کرد که تنها ۳۵ گیگابایت را اشغال می‌کرد. ریمیک‌های نسخه دوم و سوم هم به ترتیب ۱۲ و ۳۵ گیگابایت فضا نیاز داشتند.

کپکام مدتی پیش اعلام کرده بود نسخه دمو Resident Evil 4 Remake منتشر خواهد شد اما حرفی از تاریخ عرضه آن نزد. البته این شرکت قصد دارد روز پنج شنبه همین هفته یک رویداد آنلاین با محوریت بازی‌های مختلفی از جمله ریمیک رزیدنت اویل 4 و Monster Hunter Rise برگزار کند. احتمال می‌رود ناشر ژاپنی در این رویداد از تاریخ انتشار نسخه دمو پرده بردارد. در ضمن، نسخه ریمیک از لحاظ داستانی فرقی با نسخه قدیمی نداشته و بهبودها به گیم پلی، جلوه‌های بصری و طراحی محیط‌ها مربوط می‌شوند.

در انتها، لازم به ذکر است بازی Resident Evil 4 Remake در تاریخ ۲۴ مارس سال جاری (مصادف با ۴ فروردین سال ۱۴۰۲) برای پلتفرم‌های هدف عرضه خواهد شد.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا