#مهسا_امینی

ریمیک Resident Evil 4 به‌زودی معرفی می‌شود؟

تغییراتی در داستان به وجود می‌آید!

ریمیک بازی Resident Evil 4

بر اساس گزارش اخیر وب‌سایت معروف فن‌بایت، به نظر می‌رسد که نسخه‌ی ریمیک Resident Evil 4 به‌زودی توسط شرکت نامدار کپکام معرفی خواهد شد.

رزیدنت ایول از جمله پرطرفدارترین آثار تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که حساب نسخه‌ی چهارم آن با سایر عناوین جدا بوده و این اثر به لطف گیم‌پلی مهیج، شخصیت پردازی بی‌نظیر و روایت داستانی جذاب، در میان گیمرها به شدت محبوب است. این ساخته‌ی شینجی میکامی در کنار محبوبیت زیاد بین مخاطبان، بالاترین نمره متا مجموعه را نیز به خود اختصاص داده و تا به امروز موفقیت‌های زیادی را برای شرکت ژاپنی کپکام رقم زده است.

پروسه‌ی ساخت بازی از سال ۱۹۹۹ میلادی آغاز شده بود و این عنوان در نهایت در سال ۲۰۰۵ میلادی به دست بازیکنان رسید. حال که چیزی در حدود هفده سال از عرضه‌ی بازی می‌گذرد، چند وقتی است که گزارش‌های متعددی در رابطه با ساخت ریمیک آن در سراسر فضای مجازی به چشم می‌خورد که بر اساس تازه‌ترین آن‌ها، به نظر می‌رسد نسخه‌ی بازسازی شده رزیدنت ایول ۴ به‌زودی توسط شرکت کپکام معرفی خواهد شد.

ماجرا از این قرار است که ظاهرا شرکت کپکام برای تجدید خاطرات هواداران مجموعه، از چندی پیش وظیفه‌ی توسعه‌ی ریمیک بازی را به استودیو M-Two، خالق ریمیک Resident Evil 3، محول کرد. با این وجود، به دنبال عملکرد ضعیف اثر مزبور و دریافت بازخوردهای منفی از سوی اغلب منتقدان، کپکام از تصمیم خود پشیمان شده و در حال حاضر تیم داخلی و اصلی این کمپانی ژاپنی روی ساخت ریمیک نسخه‌ی چهارم فرنچایز فعالیت می‌کند.

در این میان، ساعاتی قبل ایمان خان، ژورنالیست وب‌سایت معروف فن‌بایت، در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که تیم داخلی کپکام به عنوان سازنده اصلی مشغول خلق ریمیک رزیدنت ایول ۴ بوده و استودیوی M-Two به عنوان پشتیبان در این پروژه نقش دارد. او معتقد است که روند ساخت این عنوان به خوبی پیش رفته و پیشرفت‌های قابل توجهی در آن صورت گرفته است. از طرفی، ظاهرا فرآیند ساخت بازی از ابتدا آغاز نشده و شایعه‌های قبلی صحت ندارند.

ایمان خان اذعان داشت که این اطلاعات را از طریق منبع نزدیک به کپکام به دست آورده است. جدا از این‌ها، ژورنالیست معروف رسانه‌ی فن‌بایت می‌گوید که کپکام تمایلی به بازسازی کاملا دقیق و مطابق با نسخه‌ی اصلی ندارد و برخلاف تصورها، تغییراتی در داستان و دیالوگ‌های بازی به وجود می‌آورد. آن‌طور که به نظر می‌رسد، کپکام در نظر دارد تجربه‌ی ریمیک رزیدنت ایول ۴ بسیار ترسناک‌تر از نسخه‌ی اصلی باشد و مشابه سایر عناوین مجموعه، اتمسفر تاریک‌تری داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین تغییرات ایجاد شده در ریمیک بازی به قسمت افتتاحیه‌ی رزیدنت ایول ۴ مربوط می‌شود؛ جایی که قهرمان داستان یعنی لیان اس کندی وارد دهکده‌‌ی خطرناکی شده که باید جمعیتی از انسان‌های آلوده را به کلی از بین ببرد. این اتفاق در نسخه‌ی اصلی بازی در روز رخ می‌دهد؛ لیکن در نسخه‌ی بازسازی شده این مبارزه در طول شب رخ خواهد داد. البته، این تمام ماجرا نیست و به گفته‌ی این وب‌سایت، بخش زیادی از وقایع داستان بازی در تاریکی شب اتفاق می‌افتند. همان‌طور که اشاره کردم، هدف سازندگان، خلق اتمسفر تاریک است.

در نسخه‌ی ریمیک، ظاهرا شخصیت‌های فرعی بیش از همیشه در روند داستان و اتفاقات بازی تاثیرگذار هستند. به علاوه، محتویات داستانی برای شخصیت Ada Wong نیز گسترده‌تر از نسخه‌ی اصلی خواهد بود. طبق برخی از گزارش‌ها، گویا شرکت کپکام قصد دارد در کنار ارائه‌ی محتویات مربوط به آدا، بخش Assignment: Ada و حالت Separate Ways را نیز به صورت یک بخش جداگانه در ریمیک رزیدنت ایول ۴ قرار دهد. این محتواها برای نخستین بار در نسخه‌ی پلی‌استیشن 2 بازی در دسترس قرار گرفتند. البته، در صورتی که روند توسعه‌ی بازی مطابق با برنامه‌ریزی‌ها پیش نرود، ممکن است که محتوای مذکور در قالب بسته‌ی الحاقی در آینده‌ی نه چندان دور تقدیم بازیکنان شوند.

نکته جالب اینجا است که کپکام از برخی محتویات نسخه‌ی بتا و همچنین محتوای حذف‌شده‌ی بازی رزیدنت ایول ۴ در خلق این ریمیک استفاده کند. در واقع، آن‌ها قصد دارند از ایده‌ها و طرح‌های مفهومی که برای اولین بار در نسخه‌ی آزمایشی بازی استفاده شدند و بنا به دلایلی به بازی اصلی راه نیافتند، بهره بگیرد. این موضوع کمک شایانی به ترسناک‌تر بودن بازی می‌کند. به عنوان مثال، در نسخه‌ی بتا شاهد مبارزه‌ی لیان با یک سری موجودات عجیب و غریبی همچون عروسک‌های نفرین‌شده و شبح‌های ترسناک بودیم که این محتوا بعدها بنا به دلایل نامشخص از نسخه‌ی اصلی بازی حذف شدند.

در انتهای این گزارش، فن‌بایت مدعی است که تمامی شایعه‌های منتشر شده در خصوص حضور شخصیت آلبرت وسکر در نسخه‌ی ریمیک رزیدنت ایول ۴ صحت ندارد و طرح‌های مفهومی لو رفته از این کاراکتر مربوط به نسخه‌ی لغو شده از سری رزیدنت ایول است. با استناد بر اظهارات فوق، به نظر می‌رسد که شرکت کپکام به‌زودی از نسخه‌ی ریمیک بازی Resident Evil 4 رونمایی می‌کند. به علاوه، فرآیند بازاریابی و تبلیغات آن نیز طی هفته‌ها و یا ماه‌های آینده آغاز خواهد شد.

البته، دقت داشته باشید که شرکت ژاپنی کپکام هنوز این گفته‌ها را تایید نکرده و تاکنون منابع رسمی نیز واکنشی از خود در قبال چنین اظهارات از خود نشان نداده‌اند. بر این اساس، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در خصوص معرفی ریمیک رزیدنت ایول ۴ در آینده‌ی نزدیک صحبت کرد و باید منتظر خبرهای رسمی بمانیم. هرچند، توسعه‌ی این نسخه هرگز دور از انتظار نیست؛ چرا که کپکام چند سالی است که از بازسازی عناوین رزیدنت ایول به درآمد قابل توجهی دست یافته و حتی بازسازی Resident Evil 2 موفقیت‌های بزرگ و ارزشمندی را برای این کمپانی به همراه داشته است.

طبق گزارش مالی اخیر منتشر شده از سوی کپکام، فروش ریمیک دوم این مجموعه به تازگی از مرز ۹.۳ میلیون نسخه در سراسر جهان عبور کرده و فروش بازسازی رزیدنت ایول ۳ نیز به بیش از ۵ میلیون نسخه رسیده است. این در حالی که ریمیک نسخه‌ی سوم فرنچایز چندان باب میل هواداران بود و بازخوردهای منفی زیادی را از سوی منتقدان دریافت کرده است. با این وجود، انتشار آن از نظر تجاری به نفع شرکت توسعه‌دهنده و ناشر بوده است.

همچنین، این اولین باری نیست که گزارش‌ها از بازسازی نسخه‌ی سوم فرنچایز حکایت دارند. پیش‌تر گزارشی منتشر شده بود که طبق آن، ظاهرا بازی مزبور طور انحصاری زمانی برای پلی‌استیشن 5 عرضه می‌شود و سپس به دست بازیکنان سایر پلتفرم‌ها خواهد رسید. به علاوه، گویا کپکام برای خلق این عنوان به دنبال همکاری با شینجی میکامی بوده، اما این کارگردان خلاق به خاطر مسئولیت سنگین خود در استودیوی تانگو سافتورکس، این پیشنهاد را رد کرده است. در هر حال، اگر بازسازی رزیدنت ایول ۴ صحت داشته باشد، شاید در اواخر سال جاری میلادی و یا در سال ۲۰۲۳ میلادی میزبان آن باشیم.

داستان رزیدنت ایول ۴ از این قرار است که شش سال پس از اتفاقات راکون سیتی و در سال ۲۰۰۴، اشلی گراهام، دختر رییس جمهور توسط یک فرقه‌ی مرموز ربوده شده و لیان اس کندی، مامور ویژه‌ی دولت، وظیفه‌ی یافتن او را برعهده دارد. از این رو، لیان به یک روستای بدون نام در اسپانیا سفر می‌کند و در آنجا با گروهی از روستاییان مواجه می‌شود که قصد کشتن او را دارند. روستاییان در واقع مردمی عادی بودند که پس از آلوده شدن به یک انگل کنترل‌کننده‌ی ذهن به نام لاس پلاگاس»کنترل خود را از دست دادند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با ساخت ریمیک Resident Evil 4 توسط تیم داخلی شرکت کپکام چیست؟ آیا شما با ایجاد یک سری تغییرات در داستان و اتمسفر بازی موافق هستید؟ شما چه انتظارهایی از این بازسازی دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا