#مهسا_امینی

تریلر بازی Resident Evil 4 Remake منتشر شد + زیرنویس فارسی

بالاخره!

طی رویداد State of Play پلی استیشن، تریلر بازی Resident Evil 4 Remake منتشر شد و در آن، جزئیاتی از گیم پلی جدید عنوان را هم می‌توانید تماشا کنید.

سری بازی رزیدنت اویل (Resident Evil) مدت‌هاست که به عنوان یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین‌ها در زمینه بازی‌های اکشن سوم شخص شناخته می‌شوند که تا حدودی هم با چانشی ترس همراه هستند. بازی‌های اول این سری ابتدا برای کنسول پلی استیشن 1 و 2 منتشر شدند و توانستند حدود دو دهه پیش، محبوبیت بسیاری را هم به دست آورند. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که این عناوین پایه داستان‌هایی بسیار مهم را بازگو می‌کردند که متاسفانه به دلیل پیشرفته نبودن تکنولوژی، چنان که باید و شاید روایت آن‌ها توسط کاربر دنبال نمی‌شد.

در واقع سال‌ها پیش بود که استودیو کپکام (Capcom) بهتر متوجه این موضوع شد و دست به ساخت یک ریمیک جدید از عنوان Resident Evil 2 زد؛ طوری که در آن همه چیز گیم پلی تغییر کرد و فقط خط داستانی آنطور که بود (با جزئیات بیشتر و بهتر) حفظ شد.

این اقدام در حقیقت باعث شد تا بازیکنان قدیمی ضمن اینکه خاطره‌ای را با عنوان قبلی دو دهه پیش زنده کردند، همچنین یک تجربه گیم پلی متفاوت را هم تجربه کنند که هدف آن قرار دادن فرد در همان محیطی بود که از قبل شناخته است؛ اما با این تفاوت که اینبار کیفیت به شدت افرایش پیدا کرده و زاویه دید بازی تغییر کرده است.

این موضوع برای عنوان Resident Evil 3 هم صدق می‌کرد و سازندگان حجت را با یک ریمیک جانانه بر آن نیز تمام کردند. با این وجود، ریمیک عنوان Resident Evil 4 که خود هم گرافیک قابل قبولی (نسبت به زمان خود) داشت، کمی بحث برانگیز شد. به نحوی که بسیاری از افراد ادعا می‌کردند هرگز قرار نیست تا چنین عنوانی ساخته شود، در حالی که سایر کاربران بی‌صبرانه منتظر ساخت این اثر بودند.

این در حالی است که شب گذشته و در رویداد رسمی State of Play پلی استیشن، تریلر بازی Resident Evil 4 Remake عرضه شد.

چنان که پیداست، ریمیک بازی به شکل دو نسخه قبلی انجام شده و جزئیاتی در آن متفاوت شده است. با این وجود، جالب است بدانید که این نسخه دارای محتوای مخصوص هدست واقعیت مجازی PSVR 2 خواهد بود و افراد می‌توانند هیجان آن را به صورت VR هم تجربه کنند.

بازی Resident Evil 4 Remake در تاریخ ۴ فروردین ۱۴۰۲ (۲۴ مارس ۲۰۲۳) عرضه خواهد شد.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا