صداپیشه شخصیت Ada Wong در بازی Resident Evil 4 مورد اذیت قرار گرفته است

حمله به لیلی گائو در شبکه‌های اجتماعی

صداپیشه شخصیت Ada Wong در بازی Resident Evil 4 مورد اذیت قرار گرفته است کیانوش جیریائی ۰ ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی
صداپیشه شخصیت Ada Wong

لیلی گائو (Lily Gao) صداپیشه شخصیت Ada Wong در بازی Resident Evil 4 Remake، در اثر آزار و اذیت بازیکنان خشمگین، پست‌های اینستاگرام خود را حذف کرد.

چندی پیش نسخه ریمیک بازی Resident Evil 4 توسط استودیوی کپکام (Capcom) منتشر شد. این بازی با کسب میانگین نمره 93 در متاکریتیک، و جلب رضایت 97 درصدی مخاطبان استیم، نظر مثبت بازیکنان و منتقدان را به همراه داشت. Resident Evil 4 Remake موفق شد تا با عبور از بازی Resident Evil Village، به بزرگ‌ترین لانچ این مجموعه در پلتفرم استیم تبدیل شود. ریمیک بازی Resident Evil 4 سعی می‌کند تا در بسیاری از زمینه‌ها نسبت به بازی اصلی وفادار باقی بماند. با این حال اما همچنان شاهد تفاوت‌های ریز و درشتی هستیم. یکی از مهم‌ترین تغییرات این بازی نسبت به نسخه‌ی اصلی، تغییر بازیگران آن است. به طوری که همه‌ی نقش‌ها در نسخه‌ی ریمیک توسط بازیگران متفاوتی اجرا شده است.

نقش شخصیت‌های مهمی مثل لیان کندی (Leon Kennedy) و ایدا وانگ هر دو توسط بازیگران متفاوتی اجرا شده‌اند. صداپیشه شخصیت Ada Wong این بار لیلی گائو است. لیلی گائو معمولا با فعالیتش در دنیای تلوزیون شناخه می‌شود. با این حال او با دنیای Resident Evil بیگانه نیست و در واقع قبل از صداپیشگی در بازی Resident Evil 4 Remake، نقش ایدا وانگ را در فیلم Resident Evil: Welcome to Raccoon City بر عهده داشت.

بحث و جدل بر سر صداپیشه شخصیت Ada Wong

حضور لیلی گائو به عنوان صداپیشه شخصیت Ada Wong در بازی Resident Evil 4 Remake چندان باب میل طرفداران نبوده و با موج منفی از واکنش‌ها روبرو شده است. با این که بسیاری از بازیکنان به جای خود لیلی گائو، کارگردان اجرای نقش را مقصر می‌دانند، اما عده‌ای دیگر تصمیم گرفتند تا در شبکه‌های مجازی به این بازیگر حمله کنند. موج حمله به شکلی بود که لیلی گائو مجبور شد بسیاری از پست‌های اینستاگرام خود را که مورد حمله قرار گرفته از صفحه‌اش حذف کند.

ایفای نقش لیلی گائو به عنوان صداپیشه شخصیت Ada Wong در بازی Resident Evil 4 Remake حتی مدت‌ها قبل از عرضه بازی هم مورد بحث و جدل قرار گرفت. طرفداران به شدت نسبت به عدم حضور دوباره‌ی صداپیشه شخصیت ایدا در بازی Resident Evil 2 یعنی جولین اندرسون (Jolene Andersen) در ریمیک Resident Evil 4 عصبانی شدند. ظاهرا استودیوی کپکام قصد داشت تا این بار یک بازیگر چینی را برای اجرا در نقش این شخصیت چینی-آمریکایی انتخاب کند. با این حال فرقی نمی‌کند که آیا بازیکنان از حضور لیلی گائو در بازی Resident Evil 4 رضایت دارند یا خیر. حمله به صفحه‌های اجتماعی این بازیگر و آزار و اذیت او، کار درستی نیست و بازیکنان باید از این رفتار خود دست بکشند. بسیاری از طرفداران در نتیجه‌ی این اتفاقات، از لیلی گائو حمایت کرده و چنین رفتاری را منع کردند.

بازگشت لیلی گائو در آینده مجموعه

احتمال بازگشت لیلی گائو به عنوان صداپیشه شخصیت Ada Wong در پروژه‌های آینده‌ Resident Evil هم وجود دارد. بر اساس اطلاعاتی درز شده، ممکن است کمپین Separate Ways به بازی Resident Evil 4 اضافه شود که داستان ایدا را بازگو می‌کند. در این صورت لیلی گوئا دوباره برای ایفا در نقش ایدا وانگ حاضر می‌شود. با این حال استودیوی کپکام هنوز خبر اضافه شدن این کمپین را تایید نمی‌کند. پس بهتر است فعلا انتظارات خود را پایین بیاورید و از محتوایی که هم اکنون در اختیارتان قرار دارد لذت ببرید.

بازی Resident Evil 4 هم اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، و ایکس باکس سریز X/S در دسترس است. در ادامه فراموش نکنید که حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا