#مهسا_امینی

تماشا کنید: دومین تریلر Raya and The Last Dragon منتشر شد

این ویدیو بیش از دو دقیقه زمان دارد

استودیوی والت دیزنی انیمیشن ساعاتی قبل دومین تریلر Raya and The Last Dragon را در کانال یوتیوب خود قرار داد.

Raya and The Last Dragon که به‌زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، اولین اثر اورجینال والت دیزنی انیمیشن طی پنج سال گذشته به شمار می‌رود. اگرچه این استودیو در سال‌های گذشته Ralph Breaks the Internet و Frozen II را ساخت اما هر دویشان دنباله بودند. آخرین انیمیشن اورجینال دیزنی، Moana بود که سال ۲۰۱۶ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای آمد و موفق شد جدا از دریافت بازخوردهای مثبت، نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد. از آن‌جایی که همه‌گیری ویروس کرونا ادامه داشته و اکثر سینماها فعال نیستند، امیدی برای فروش بالا وجود ندارد اما پیش‌بینی می‌شود رایا و آخرین اژدها بتواند تجربه‌ای به یادماندنی را رقم بزند.

داستان Raya and the Last Dragon در یک دنیای فانتزی به نام کوماندرا روایت می‌شود، جایی که انسان‌ها و اژدها در آرامش کنار یکدیگر زندگی می‌کردند. این شرایط ادامه داشت تا اینکه هیولاهایی تحت عنوان درون آرامش را بهم زده و همه چیز را در معرض نابودی قرار دادند. در چنین شرایطی، اژدهایان خودشان را فدا کردند تا جلوی تهدید را بگیرند. حال و با گذشت ۵۰۰ سال، درون‌ها بازگشته‌اند. شخصیت اصلی که یک جنگجوی تنها به نام رایا است، وظیفه دارد آخرین اژدها را یافته و از او برای مقابله با هیولاها کمک بخواهد. مطابق انتظار، پروتاگونیست در جریان ماجراجویی خود با فراز و نشیب‌هایی مواجه می‌شود.

والت دیزنی انیمیشن چندی پیش دومین تریلر Raya and The Last Dragon را از طریق کانال یوتیوب خود در دسترس قرار داد. این ویدیو بیش از دقیقه زمان زمان داشته و اطلاعات مهمی را در اختیار علاقه‌مندان به انیمیشن قرار می‌دهد. اینطور که به نظر می‌رسد، محل زندگی رایا از قبیله‌های مختلفی تشکیل شده اما مدت‌ها است که سر جنگ داشته و نتوانسته‌اند زندگی آرامی در کنار هم داشته باشند. مورد بعدی که در ویدیو به آن اشاره می‌دهد، تلاش دیگر قبایل برای یافتن آخرین اژدها است. البته برخلاف رایا، آن‌ها به صورت تیمی عمل می‌کنند. آخرین نکته هم این است که اژدها می‌تواند تغییر شکل داده و به یک انسان تبدیل شود.

تقریبا همزمان با انتشار دومین تریلر Raya and The Last Dragon در فضای مجازی، والت دیزنی خبر مهمی را اعلام کرد. پیش از این می‌دانستیم ناشر می‌خواهد انیمیشن را به صورت همزمان به سینماها و دیزنی پلاس بیاورد؛ زیرا همه‌گیری ویروس کرونا ادامه داشته و تعداد قابل‌توجهی از سالن‌های پخش در سراسر جهان تعطیل هستند. دیزنی اکنون اعلام کرده تماشای رایا و آخرین اژدها نه تنها نیازمند اشتراک دیزنی پلاس است، بلکه کاربر باید ۲۹.۹۹ دلار را به صورت جداگانه بپردازد. استودیوی آمریکایی قبلا چنین سیاستی را در قبال Mulan اتخاذ کرده و توانسته بود موفقیت‌هایی را در زمینه‌ی مالی به ثبت برساند.

در حالی که دیزنی پلاس از مشترکان خود برای تماشای آثار جدید هزینه‌ی جداگانه‌ای دریافت می‎کند، وارنر سیاست متفاوتی را در پیش گرفته است. این استودیو قصد دارد تمامی آثار خود در سال ۲۰۲۱ میلادی را به صورت همزمان به سینماها و HBO Max بیاورد. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که مشترکان سرویس استریم نیازی به پرداخت هزینه‌ی جداگانه نداشته و خرید اشتراک سرویس کفایت می‌کند. حالا که وارنر چنین سیاستی را اتخاذ کرده، باید دید والت دیزنی می‌تواند موفقیت‌های گذشته را تکرار کند یا خیر.

در انتها، لازم به ذکر است Raya and The Last Dragon از تاریخ ۱۵ اسفند (مصادف با ۵ مارس) در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا