#مهسا_امینی

تماشا کنید: تریلر جدید Rainbow Six Extraction روی محتوای پس از عرضه بازی تمرکز دارد

منتظر چالش‌ها و رویدادهای متنوع باشید!

تازه‌ترین تریلر منتشر شده از Rainbow Six Extraction برنامه‌های شرکت فرانسوی یوبی‌سافت برای پشتیبانی و انتشار محتوای جدید پس از عرضه‌ی بازی را به نمایش می‌گذارد.

اگر خاطرتان باشد، در مراسم ای‌تیری سال ۲۰۱۹ میلادی بود که شرکت یوبی‌سافت از بازی جدید یکی از مجموعه‌های ارزشمند خود یعنی رینبو سیکس رونمایی کرد. این عنوان که رینبو سیکس اکسترکشن نام دارد، در واقع اسپین آف یا همان نسخه‌ی فرعی از رینبو سیکس سیج برشمرده می‌شود که با اقتباسی از رویداد اوت‌بریک بازی مزبور ساخته شده و کمتر از سه ماه دیگر در دسترس بازیکنان و علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

این عنوان اگرچه از نظر اپراتورها و سیستم تیراندازی مشابه سیج است، اما از نظر ساختار و کلیات تفاوت زیادی با آن دارد و نباید آن را دنباله‌ی بازی مذکور در نظر گرفت. در بازی اکسترکشن شما در برابر تهدیدهای بیگانگان قرار می‌گیرید که باید در سه فاز مختلف به پاکسازی و نجات افراد بپردازید. در زمان معرفی، بازی با انتقادهای شدید گروهی از هواداران روبه‌رو شد و واکنش‌های مثبتی را برای یوبی‌سافت به همراه نداشت، اما در طول چند ماه اخیر تیم سازنده برای تغییر عقیده‌ها و جلب رضایت‎ گیمرها، اطلاعات بیشتری از کلیات این عنوان ارائه کرده است.

در تازه‌ترین این اقدام‌ها، ساعاتی قبل تیم توسعه‌دهنده تریلر جدیدی از بازی به اشتراک گذاشته که روی تداوم پشتیبانی‌ها و محتوای جدید پس از عرضه تمرکز دارد. آن‌طور که به نظر می‌رسد، سازندگان بعد از انتشار بازی همچنان به ارائه‌ی محتوای مختلف ادامه می‌دهند و بازی میزبان رویدادهای متنوع خواهد بود. بر اساس اعلام شرکت یوبی‌سافت، این عنوان شامل رویدادهای گوناگون با محدودیت زمانی است که به Crisis Events معروف هستند. از طرفی، یک سری چالش‌ها و وظایف هفتگی نیز به طور مرتب به بازی اضافه می‌شوند که تمامی این‌ها بازیکنان را برای مدت‌ها به خود سرگرم نگه خواهند داشت.

در خلال این‌ها، سازندگان توضیحاتی درباره Maelstrom Protocol ارائه داده‌اند که ظاهرا یک حالت چالش‌برانگیز پایان بازی است. این مورد برای آن دسته از بازیکنانی است که اپراتور انتخابی خود را ارتقا داده‌اند. در نظر داشته باشید که تمامی این محتواها به صورت رایگان برای بازی عرضه می‌شوند و از این رو، نیازی به صرف هزینه‌ی بیشتر برای دریافت بسته‌های الحاقی و رویدادها نیست. موضوعی که برای اغلب آثار سرویس محور یوبی‌سافت از جمله رینبو سیکس سیج صادق است.

رینبو سیکس اکسترکشن در مجموع ۱۸ اپراتور برگرفته از سیج دارد که طبق روال همیشه، هر کدام یک از آن‌ها قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که وابسته به استراتژی تیم شما، می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب و به تجربه‌ی بازی بپردازید. این بازی در مجموع دارای چهار منطقه و دوازده نقشه مختلف است که تمامی آن‌ها نزدیک به سه برابر بزرگتر از نقشه‌های بازی سیج هستند. از طرفی، دشمنان و بیگانه‌ها در هر مسابقه عملکرد متفاوتی دارند و به همین خاطر، بخش آنلاین و چندنفره بازی همواره متنوع و جذاب خواهد بود.

تریلر جدید بازی Rainbow Six Extraction

لازم به ذکر است که بازی مورد انتظار رینبو سیکس اکسترکشن در ابتدا برای عرضه در سال گذشته میلادی برنامه ریزی شده بود، لیکن به دنبال فراگیری ویروس کرونا و مشکلات پیش‌آمده برای تیم توسعه‌دهنده، انتشار آن به اواخر سال جاری میلادی موکول شد. با این حال، چندی پیش یوبی‌سافت از تاخیر دوباره‌ی بازی خبر داد و طبق آخرین گفته‌های شرکت ناشر، بازی در روز سی‌ام دی ماه امسال (مصادف با بیستم ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی) با قیمت چهل دلاری به همراه Buddy Pass برای ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس، پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 و همچنین پلتفرم ابری گوگل استادیا، آمازون لونا و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

در این میان، بد نیست اشاره کنم که یوبی‌سافت تا به امروز بارها و بارها تاکید کرده هواداران مجموعه به این زودی‌ها نباید منتظر دنباله‌ی رینبو سیکس سیج باشند. با وجود اینکه چند سالی از عرضه‌ی این بازی می‌گذرد، اما به لطف پشتیبانی مداوم تیم سازنده و عرضه‌ی محتوای جدید به طور فصلی، رینبو سیکس سیج در حال حاضر به عنوان یکی از محبوب‌ترین آثار تاکتیکی تیراندازی به شمار می‌رود. با توجه به عملکرد رضایت‌بخش بازی و افزایش تمایل یوبی‌سافت به توسعه‌ی عناوین سرویس محور، کاملا منطقی است که بازی جدید فرنچایز در آینده ‌ی نزدیک راهی بازار نخواهد شد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه تریلر جدید Rainbow Six Extraction و برنامه‌ی طولانی مدت یوبی‌سافت برای پشتیبانی از بازی چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان هم می‌تواند موفقیت‌های رینبو سیکس سیج را تکرار کند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا