هر آنچه از بازی Rainbow Six Extraction می‌دانیم

هر آنچه باید از بازی Rainbow Six Extraction بدانید

انگلی که آپگریدها را می‌دزدد!

در رویداد رسمی Ubisoft Forward و مراسم E3 2021، گیم پلی بازی Rainbow Six Extraction به نمایش درآمد که در آن جزئیات بسیار زیادی درباره این عنوان مورد انتظار منتشر شد.

بازی Rainbow Six Siege عملا برای تمامی طرفداران بازی‌های رقابتی در سبک چند نفره عنوانی شناخته شده است، اما هنگامی که نوبت به حمله موجودات فضایی رسیده باشد، دیگر خبری از گرفتن خط یک در fبرای عبور و زدن یکی از دشمنان یا مواجه شدن با یک تیم دیگر از انسان‌ها نیست! بلکه اینبار باید با انگلی مواجه شوید که با نام آرکین (Archean) شناخته شده و اپراتور شما را با تمامی قابلیت‌هایی که برای او ارتقا داده‌اید می‌بلعد!

بازی Rainbow Six Extraction که پیش‌تر با نام Quarantine شناخته می‌شد، دقیقا یک گیم پلی مشابه، حتی با اپراتورهای یکسانی را در فضای سری Rainbow Six را ارائه می‌کند که در آن با تهدیدی بیگانه مواجه شده و از سه فاز متفاوت رد خواهید شد. همچنین دلیل تغییر نام آن دقیقا برای ماموریتی است که در آن انجام می‌دهید. به نحوی که در هر مرحله، وظیفه دارید تا یک اپراتور یا فردی را پیدا کرده و سپس از منطقه قرنطینه شده خارج کنید.

گیم پلی بازی Rainbow Six Extraction و تریلری پر از موجودات فضایی عجیب

شاید هنگامی که نام بازی Rainbow Six Quarantine برای اولین بار شنیده شد، همه فکر می‌کردند که قرار است تا یک عنوان دیگر مانند Back 4 Blood یا بخش زامبی سری Call of Duty را مشاهده کنیم که در آن بازیکنان در تیم‌های چهار نفره با زامبی‌ها مواجه می‌شوند و در راندهای پی در پی با آن‌ها مبارزه می‌کنند؛ عملا تا زمانی که دیگر همه افراد کشته بشوند یا اینکه بازی را به اتمام برسانند! اما در گیم پلی بازی Rainbow Six Extraction مشاهده می‌کنیم که اوضاع کمی متفاوت است‌.

در این بازی شما همراه با تیم چهار نفره خود برای یک ماموریت وارد منطقه‌ای خواهید شد و همانطور که اشاره شد، کار خود را برای پاکسازی و نجات افراد در سه فاز شروع خواهید کرد. فاز اول را می‌توان با تاکتیک‌های مخفیانه به پایان رساند و کار دشمنان را بدون اینکه صدایی شنیده شود یکسره کرد تا به یکی از Subzone ها برسید. در اینجا می‌توان مهمات لازم را برداشت و با تیم برای کشیدن نقشه جدید در راند بعدی هماهنگی‌های لازم را ایجاد کرد. با این حال وقتی که فاز دوم شروع شود، دشمنان تازه‌ای از جمله بریچرها (Breacher) و اسپایکرها (Spiker) حمله‌ور خواهند شد که هرکدام به نوبت زحمت منفجر کردن و پرتاب کردن تیغه‌های کشنده به سمت تیم پاکسازی شما را خواهند کشید.

همچنین لازم به ذکر است که هنگام شروع ماموریت، نوعی انگل به نام اسپراول (Sprawl) در نقشه بازی پخش خواهد شد که به صورت هاله‌های سیاه روی زمین و دیوار قابل مشاهده است. حال اگر به آن تیر بزنید، فرصت بیشتری را برای تیم خود خریده و حرکت شما کند نخواهد شد. اما آیا حاضر هستید تا وارد فاز سوم شوید؟

در راند آخر که بالاخره فرد مورد نظر را نجات می‌دهید، همه نوع انگل و حتی دشمنان جدید مانند اسمشرها (Smasher) به تیم شما حمله می‌کنند و از همین جهت نزدیک ماندن به یکدیگر و اتمام ماموریت در زمانی سریع‌تر، کلید موفقیت خواهند بود. با این وجود اگر یکی از افراد تیم از دیگران جا بماند، تمامی ارتقاها و قابلیت‌های آن نیز همراه با خود او در کنار موجودات بیگانه خواهد ماند تا اینکه او را نجات دهید.

بازی Rainbow Six Extraction در تاریخ ۳۰ دی (۲۰ ژانویه) برای کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی سونی و ایکس باکس در کنار پلتفرم رایانه شخصی و گوگل استدیا (Stadia) عرضه خواهد شد. همچنین یک خبر خوب برای طرفداران، قابلیت Crossplay برای تجربه آن با دوستان خواهد بود.

از بازی Rainbow Six Extraction چه اطلاعاتی داریم؟

بازی Rainbow Six Extraction طبق وعده‌ای که یوبیسافت داده بود بالاخره در رویداد E3 2021، آن هم پس از شایعات فراوان و یک تغییر نام معرفی شد. با این وجود جالب است بدانید که سال گذشته و حتی در ۲۰۱۹ نیز اخباری از وجود عنوان Quarantine به گوش می‌رسید، اما تا این مراسم و پخش تریلرها، هیچ اطلاعاتی از آن منتشر نشده بود. این در حالی است که تریلرهای اخیر این عنوان مورد انتظار، بالاخره محتوای کافی را در اختیار ما قرار می‌دهند تا بتوانیم درباره داستان و گیم پلی آن مطلب جامعی را ارائه کنیم.

به هر حال موارد نشان داده شده در این تریلرها برخی درست همان‌هایی هستند که پیش‌تر نیز انتظار آن را داشته بودیم و در شایعات مختلف دنبال کردیم، و بعضی دیگر نیز کاملا تازه و جریان بازی را بسیار متفاوت نشان دادند. اما جالب است بدانید که بازی Rainbow Six Extraction برای طرفداران عنوان Siege، نمایی آشنا و در عین حال متفاوت دارد! در عنوان Siege بازیکنان در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و باید حریف را با انواع و اقسام گجت‌های مختلف بکشند، اما هنگامی که صحبت از Extraction باشد، دیگر کشتن دیگر بازیکنان ملاک برد شما نیست! بلکه شاید حتی لازم باشد تا اپراتورهای آن‌ها را نجات دهید و در کنار هم در مقابل یک تهدید بیگانه مبارزه کنید.

این به نحوی است که در قالب یک تیم سه نفره، بازیکنان وظیفه دارند تا وارد یک منطقه قرنطینه شده و پس از کسب اطلاعات، فردی را نجات دهند تا ماموریت آن‌ها کامل شود. اما آیا رفتن به این مکان متروکه کار راحتی است؟ قطعا نه! هنگامی که پای بازیکنان به این محل باز می‌شود، انگل مورد نظر شروع به دفاع کرده و به شما اجازه نمی‌دهد تا طعمه آن را پیش از بلعیده شدن بردارید. حال نام این انگل چیست؟ چطور باید با آن مقابله کرد؟ شباهت‌ها و داستان این عنوان با Siege در چه خواهد بود؟

بهتر است برای دانستن اطلاعات کامل درباره هرآنچه که از بازی Rainbow Six Extraction منتشر شده، این مطلب را دنبال کنید.

درباره ساخت بازی Rainbow Six Extraction هم بد نیست ابتدا اطلاعاتی را درباره ساخت عنوان قبلی در سری آن، یعنی Siege بدانید. این عنوان در ۱ دسامبر سال ۲۰۱۵ برای کنسول‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه شده بود. در واقع پروژه ساخت این اثر از چند سال قبل توسط تیم یوبیسافت مونترآل برنامه‌ریزی شده بود تا یک عنوان در سبک شوتر چند نفره طراحی شود. هنگام عرضه نیز با وجود برخی محدودیت‌ها در بخش گیم پلی، باز هم بازی Rainbow Six Siege موفق شد تا به یکی از محبوب‌ترین‌های سبک خود تبدیل شود.

البته شاید بتوان دلیل موفقیت این بازی را همان محدودیت‌های آن به اپراتورهای مختلف دانست؛ جایی که کاربران باید بین شخصیت‌هایی که هر کدام ویژگی خاصی دارند یکی را انتخاب کرده و در تعویض اسلحه متفاوت برای آن ناتوان باشند. امروزه در بسیاری از عناوین مختلف از شخصت‌های با قابلیت‌های متفاوت برای ارائه تجربه‌ای تازه استفاده می‌شود؛ مانند بازی Apex Legends یا حتی Call of Duty: Mobile که در آن بازیکنان می‌توانند از قابلیت‌های ویژه هر کاراکتر برای خود بهره ببرند. اما این عناوین اخیرا عرضه شده‌اند، در حالی که اضافه کردن این نوآوری در سال ۲۰۱۵ باعث شده بود تا طرفداران بسیاری مجذوب گیم پلی متفاوت Rainbow Six Siege شوند.

با این وجود لازم به ذکر است که این عنوان بخش خاصی برای حالت داستانی ندارد، اما جریان کلی آن شامل یک روایت خطی خواهد بود که ظاهرا با بازی Rainbow Six Extraction در ارتباط است. به هر حال توسعه عنوان Siege تا به امروز ادامه داشته و به روزرسانی‌های مختلف آن در قالب فصل‌های متفاوت، باعث شده تا تازگی گیم پلی آن برای طرفداران همچنان حفظ شود. اما این کار برای تیم سازنده کافی نبود و در مسیر راضی نگه داشتن کاربران، ایده ساخت یک بازی جدید با عنوان Quarantine اولین بار در سال ۲۰۱۹ توسط یوبیسافت اعلام شد.

در واقع از آن زمان اطلاعاتی درباره عنوان Quarantine اعلام نشده بود و تنها می‌دانستیم که قرار است یک بازی جدید در جهان Siege عرضه شود که در آن به جای رقابت مستقیم با دیگر بازیکنان، قرار است تا دشمنانی دیگر در مقابل افراد قرار بگیرند؛ حریفانی که در ابتدا شاید همه فکر می‌کردند که قرار است تا زامبی باشند! به هر حال این موضوع که یک بازی در سبک چند نفره با وجود زامبی‌ها وجود دارد که در آن بازیکنان در قالب تیم باید در مقابل راندهای مختلف مقاومت کنند، این ایده را به شنونده می‌دهد که با یک عنوان دیگر در سبک Left 4 Dead مواجه هستیم. از طرفی سازندگان نیز تا چند ماه پیش هیچ اطلاعاتی را درباره این بازی منتشر نکرده بودند تا همه چیز در یک هاله بزرگ از ابهام باقی بماند.

همچنین نام بازی که ابتدا Quarantine اعلام شده و در رویداد تابستانه سال گذشته نیز با همین عنوان معرفی شده بود، اما چند ماه پیش سازندگان در استودیو یوبیسافت مورنترآل اظهار کردند که این اسم عوض شده است. از همین جهت نیز رسانه‌های مختلف نام آن را Parasite گذاشتند. با این وجود بالاخره حدود چند هفته پیش نام اکسترکشن (Extraction) برای این بازی انتخاب شد و سازندگان نیز اظهار کردند که این اسم بسیار بیشتر برای این بازی مناسب خواهد بود و افراد باید گیم پلی را مشاهده کنند تا متوجه موضوع آن شوند. همچنین در ادامه آن، چند شب پیش در کنفرانس شرکت یوبیسافت بازی رینبو سیکس اکسترکشن به صورت تمام و کمال معرفی شد تا مشاهده کنیم که دلیل گذاشتن این نام چیست!

اکسترکشن در لغت به معنای خارج کردن است و در تریلر بازی نیز دقیقا چنین چیزی از نجات و خارج کردن یکی از شخصیت‌ها از دست یک انگل فضایی دیده شد. موردی که به گفته سازندگان، هدف اصلی افراد در این بازی خواهد بود.

سازنده رینبو سیکس جدید کدام استودیو است؟

یوبیسافت (Ubisoft) که امروزه برای عرضه عناوین مختلف و معروف خود شناخته می‌شود، شرکتی است که مقر اصلی آن در کشور فرانسه بوده و فعالیت خود در این زمینه را از حدود بیش از دو دهه پیش شروع کرده است. اما این حقیقت بر کسی پنهان نیست که آمریکا به عنوان یکی از مراکز فوق‌العاده مهم در ساخت و عرضه بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود. در نتیجه، یوبیسافت نیز برای توسعه کار خود باید به این مرکز نزدیک می‌شد تا بالاخره استودیو یوبیسافت مونترآل (Ubisoft Montreal) در کبک (Quebec) کانادا تاسیس شود.

این استودیو از همان سال ۱۹۹۷، شروع به ساخت عناوین مختلف کرد اما شاید طرفداران بالاخره نام آن را هنگام عرضه بازی Tom Clancy’s Splinter Cell در سال ۲۰۰۲ مشاهده کرده باشند. در حالی که ادامه روند پیشرفت این استودیو در سال آینده با کمک در ساخت Prince of Persia: The Sands of Time حفظ شده و با ساخت دنباله‌های آن تا به امروز وجود داشته است. همچنین این استودیو در طراحی و پیشرفت سایر عناوین این شرکت فرانسوی به عنوان یک کمک بزرگ شناخته می‌شود که مسیر پیشرفت یوبیسافت را تا چندین سال جلو انداخته بود.

اما تنها کمک به ساخت و طراحی عناوین مختلف، وظیفه این استودیو نبود و در نهایت سری‌های تازه‌ای از جمله Assassin’s Creed و Watch Dogs یا حتی Far Cry توسط تیم طراحی آن ساخته و در نهایت توسط یوبیسافت منتشر شدند. با این وجود ممکن است فکر کنید که یک استودیو چگونه ساخت و طراحی چندین عنوان مختلف را طی سالیان اخیر انجام داده تا بارها شاهد عرضه بازی‌های سری Far Cry و Assassin’s Creed در زمانی نزدیک به هم باشیم. در جواب، لازم به ذکر است که این استودیو خود شامل چند بخش مختلف بوده و در مجموع حدود ۳,۵۰۰ نفر کارمند دارد! چنین موردی قاعدتا باعث می‌شود تا یوبیسافت مونترآل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی شناخته شود و از طرفی نیز شهر مونترآل را به یکی از مراکز بزرگ در این زمینه تبدیل کند.

داستان بازی Rainbow Six Extraction

داستان بازی Rainbow Six Extraction چنان که پیداست کاملا متفاوت از آن چیزی است که تا سال گذشته درباره آن می‌دانستیم. در ابتدا شایعاتی منتشر شده بودند که این عنوان درباره زامبی‌ها بوده و دشمنان آن موجودات تبدیل شونده‌ای خواهد بود که پیش‌تر در بازی‌هایی از جمله Left 4 Dead دیده بودیم. همچنین گفته شده بود که در عنوان Quarantine، قرار است تا بازیکنان در قالب یک تیم چهار نفره به سبک Survival در مقابل زامبی‌ها مقاومت کرده یا نهایتا به مانند برخی نقشه‌های بخش زامبی سری Call of Duty، آن را به اتمام برسانند.

اما همانطور که اشاره شد، در بازی Rainbow Six Extraction قرار نیست تا شاهد یک داستان فوق‌العاده کلیشه‌ای از پخش شدن نوعی ویروس با نام‌های عجیب و غریب باشیم که انسان‌ها را به زامبی یا موجوداتی که بدون هیچ پشتوانه‌ای دست یا کله‌ای سه برابر خود در می‌آورند تبدیل می‌کند. به هر حال مدت‌هاست که در داستان بازی‌های مختلف از زامبی‌ها به عنوان اهرم اصلی استفاده می‌شود، تا جایی که حتی سازندگان سری Resident Evil نیز از ادامه این جریان خسته شده و روی به گرگینه‌ها، جادوگران و خوناشامی سه متری انداخته‌اند که در عنوان Village (لینک داخلی به بررسی میشه زد) دیده می‌شوند!

در واقع در رینبو سیکس اکسترکشن، زمین توسط موجوداتی فضایی به نام آرکین (Archean) مورد تهاجم قرار گرفته و ظاهرا روایت این بازی در زمان پیشرفت آن‌ها با نوعی انگل صورت می‌گیرد. اما تنها حضور این موجودات به معنای اتمام کار نیست و آن‌ها انگلی به نام کیمرا (Chimera) را روی بخش‌های مختلفی از کره زمین پخش کرده‌اند که رفته رفته سیاره را بلعیده و موجودات زنده روی آن را هم همراه با خود دفن می‌کند. با این وجود داستان بازی در چهار منطقه مختلف ایالات متحده آمریکا جریان دارد و چنان که در تریلر دیده شد، در اینجا انجمن گسترده‌ای به نام REACT وظیفه دارد تا جلوی پیشرفت این انگل را گرفته و افرادی که به دست آن گیر افتاده‌اند را نجات دهد.

لوگو REACT روی تمامی لباس‌های اپراتورهایی که در تریلر بازی برای نجات هیبانا (Hibana) رفته‌اند دیده می‌شود. همچنین روی اسلحه آن‌ها می‌توانید نوشته نام این انجمن را مشاهده کنید. با این وجود مشخص نیست که آیا REACT یک گروه بزرگ و جهانی بوده یا اینکه تنها در مقابل تهدیدهای این انگل در کشور آمریکا فعالیت می‌کند. اما موضوعی که کاملا آشکار شده، مربوط به این جریان است که اپراتورهای قدیمی و پرطرفدار عنوان Siege حال زیر نظر این انجمن فعالیت می‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت که اگر قرار است طرف خوب و بدی در داستان بازی Rainbow Six Extraction وجود داشته باشد، قطعا تیم REACT سمت خوب و موجودات فضایی طرف بد روایت خواهند بود.

همچنین لازم به ذکر است که نام گروه REACT در واقع مخفف The Rainbow Exogenous Analysis & Containment Team است که متشکل از اعضای سابق تیم رینبو یا همان اپراتورهایی است که در Siege دیده بودیم.

آیا Extraction با Rainbow Six Siege ارتباط دارد؟

جریان بازی Rainbow Six Extraction دقیقا در همان جهانی دنباله پیدا می‌کند که در عنوان Siege شاهد آن هستیم. به نحوی که حتی اپراتورهای دو بازی هم یکسان هستند و تنها تفاوت آن‌ها در رینبو سیکس اکسترکشن داشتن یک لباس زرد و مشکی، در کنار گجت‌هایی خواهد بود که تنها پوسته آن‌ها با لوگو REACT مزین شده است. اما سوال اصلی اینجاست که چطور در دو بازی و در یک جهان، از طرفی بازیکنان در حال منفجر کردن و تبدیل کردن حریفان خود به صافی گلوله بوده و از طرف دیگر با یکدیگر متحد می‌شوند تا در مقابل تهدید بیگانه ایستادگی می‌کنند؟

بگذارید جواب این سوال را از سال ۲۰۱۸ بررسی کنیم، جایی که یک رویداد به نام Outbreak در بازی Rainbow Six Siege گذاشته شده بود. در آن زمان دقیقا اطلاعات مشابهی که چند روز پیش درباره رینبو سیکس اکسترکشن شنیده بودیم منتشر شده بود. به نحوی که در حالت Outbreak (که تنها برای مدت محدودی در دسترس قرار داشت)، بازیکنان باید در مقابل یک تهدید بیگانه قرار می‌گرفتند که دقیقا در شهر نیومکزیکو اتفاق افتاده و دقیقا از همان انگل کیمرا منشاء می‌گیرد!

حتی از نظر گیم پلی هم این حالت عملا همان چیزی است که در بازی Rainbow Six Extraction خواهیم دید! در حالت Outbreak بازیکنان تنها حق انتخاب برخی از اپراتورها را داشته و در مقابل دشمنانی قرار می‌گیرند که دقیقا با عنوان Extraction یکسان هستند. همچنین حالت بازی بدین شکل است که در این رویداد که سه سال پیش عرضه شده بود، تیم‌های تحقیقاتی که به مناطق قرنطینه شده در شهر نیومکزیکو ارسال می‌شوند همگی متشکل از سه اپراتور هستند. موردی که کپی برابر اصل آن را در بازی رینبو سیکس اکسترکشن مشاهده خواهیم کرد.

این در حالی است که هنگام معرفی عنوان Extraction احتمالا بسیاری از کاربرانی که پیش‌تر با حالت Outbreak آشنایی نداشته‌اند، آن را یک بازی فوق‌العاده جدید می‌دانند که چیزی از آن نمی‌دانیم. اما خوشبختانه یا متاسفانه سه سال پیش یوبیسافت دقیقا به ما نشان داده بود که قصد ساخت چه چیزی را دارد و از طرفی امیدوار بودیم که موردی نسبتا متفاوت توسط استودیو سازنده این عنوان جدید روایت شود. اما جالب است بدانید که حتی اسم انواع مختلف دشمنان در این بازی هم از حالت Outbreak کپی شده و تنها چیز تازه‌ای که شاهد آن هستیم، تریلر و چند نوع جدید از آرکین‌های عصبانی است که فقط کارشان داد زدن و سپس منفجر شدن با یک نارنجک توسط بازیکنان خواهد بود!

همچنین جالب است بدانید که ابتدای تریلر داستانی منتشر شده از بازی رینبو سیکس اکسترکشن، درست به همان رویداد Outbreak اشاره می‌شود که در آن اپراتورها قادر به جلوگیری از انتشار انگل کیمرا نبوده و در نهایت یک پاندمی جهانی به وجود آمده است. در واقع می‌توان شکست خوردن بازیکنان در Outbreak را Extraction بنامیم؛ جایی که کیمرا پیشرفت کرده و آرکین‌ها در مناطق مختلف کره زمین به کثیف کردن خیابان‌ها و ساختمان‌ها می‌پردازند.

گیم پلی بازی چه روندی خواهد داشت؟

گیم پلی بازی Rainbow Six Extraction به صورت تمام و کمال هم سه سال پیش و هم در کنفرانس یوبیسافت در مراسم E3 2021 معرفی شد. در این بازی شما در یک تیم سه نفره باید یکی از اپراتورهای مورد نظر را انتخاب کرده و سپس وارد منطقه‌ای پر از انگل و موجودات حال بهم زن شوید که فردی را گرفته و در حال تغذیه از او هستند! اما آیا فکر می‌کنید مثل سایر بازی‌های این سبک می‌توانید با برداشتن یک شاتگان و چند بار دویدن و دور زدن زامبی‌های احمق، آن‌ها را گول زده و سپس با خاک یکسان کنید؟

متاسفانه در بازی رینبو سیکس اکسترکشن خبری از موارد نیست و لازم است تا کل تیم به صورت کاملا هماهنگ و فنی عمل کنند تا همگی زنده مانده و کسی را از دست ندهند. همچنین لازم به ذکر است که گرفتار شدن به دست موجودات فضایی انگل خورده در بازی، باعث می‌شود تا اپراتور شما برای مدتی به دست آن‌ها افتاده و تمامی ارتقاهای آن نیز از شما گرفته شود تا اینکه او را نجات دهید.

در واقع شاید داشتن بخشی که در آن بازیکنان با تیر بی‌نهایت به جان زامبی‌ها یا همان فضایی‌های بیچاره افتاده و همه آن‌ها را قتل عام می‌کنند جالب باشد. به نحوی که در بخش زامبی سری بازی Call of Duty دقیقا شامل چنین جریانی هستیم؛ جایی که زامبی‌ها با گردن به دنبال بازیکن دویده و شما می‌توانید با انواع و اقسام سلاح مختلف آن‌ها را تکه تکه کنید. در حالی که بازی رینبو سیکس اکسترکشن جریان نسبتا متفاوتی دارد. در اینجا کار تیمی ملاک اصلی است و بازیکنان باید به یکدیگر کمک کنند تا دشمنان موفق به گرفتن اپراتور آن‌ها نباشند. شناخت دشمنان در بازی یکی دیگر از کلیدهای موفقیت بوده و باز هم در همکاری تیمی بازیکنان موثر خواهد بود. اما برای درک بهتر تفاوت‌های گیم پلی بازی Rainbow Six Extraction با سایر عناوین زامبی‌کشی مثل Left 4 Dead، بگذارید تا مرحله به مرحله جلو برویم.

همچنین بد نیست بدانید که اگر به هم‌تیمی جماعت اعتمادی نداشته و علاقه دارید تا به صورت انفرادی وارد مناطق پر از آرکین‌ها شوید، راه برای شما کاملا باز خواهد بود! از طرفی انتظار می‌رود که تعداد دشمنان در این حالت کمتر باشد، اما درباره درجه سختی آن و اینکه چه تفاوت‌هایی را با حالت سه نفره دارد، هنوز چیزی اعلام نشده و در تجربه نسخه دمو یا اصلی بازی مشاهده خواهد شد.

چگونگی انجام ماموریت‌ها در بازی رینبو سیکس اکسترکشن

در هر دست از بازی Rainbow Six Extraction شما برای یک عملیات تحقیقاتی به منطقه‌ای قرنطینه شده خواهید رفت. حال هدف این ماموریت می‌تواند جمع‌آوری اطلاعات از انگل کیمرا و گونه‌های مختلف آرکین بوده و در نهایت به نجات فردی منجر شود که یکی از اپراتورهای گرفتار شده خواهد بود. با این حال پس از گذشتن از صفحه Loading و رسیدن به منطقه قرنطینه شده، ابتدا می‌توانید با یاران خود کنی خوش بگذرانید و اپراتورهای یکدیگر را مشاهده کنید. اما هنگامی که پا در فاز اول مرحله بگذارید، جریان متفاوت خواهد بود.

فاز اول) در واقع ماموریت‌های بازی Rainbow Six Extraction شامل سه فاز متفاوت خواهد بود؛ ابتدا در فاز اول می‌توانید کاملا بی سر و صدا وارد محیطی پر از دشمنان خنگ شده و عملا با زدن یک تیر شات گان یا اسلحه عادی به کله، آن‌ها را از موجودیت محو کنید. سپس ماموریت تیم شما کار گذاشتن دستگاه‌هایی به نام Tracker در دل و قلوه این انگل خواهد بود که در اطراف نقشه بازی به وفور یافت می‌شود. البته در این بین نیز همان آرکین‌های خنگ در کار شما دخالت خواهند کرد اما به هر حال می‌توانید با یک حمله از نزدیک با چاقو و تبر آن‌ها را نصف کرده یا با همان زدن چند تیر خلاصشان کنید.

همچنین با پیشروی در بازی، نوعی انگل سیاه به نام Sprawl که در عکس‌های بازی نیز روی ماسک فردی مشاهده می‌شود روی در و دیوار پخش خواهد شد. حال اگر اجازه بزرگ‌تر شدن آن را بدهید، دویدن اپراتور شما کندتر شده و در نهایت بلعیده خواهید شد! به همین منظور بازیکنان باید هنگام دیدن این پرده سیاه به آن شلیک کنند تا پخش نشود.

به هر حال طی همین چند قدم، فاز اول به اتمام رسیده و در بخشی به نام Airlock وارد خواهید شد که حکم یک نفس عمیق پیش از بردن سر زیر آب را دارد! در فضای Airlock می‌توانید قبل از شروع فاز دوم حمله دشمنان، با یارهای خود مشورت کرده و درباره استراتژی‌هایی که برای مقابله با یک انگل در ذهن دارید صحبت کنید. همچنین برداشتن تیر، مدت کافی برای خوردن یک لیوان آب یا حتی رفتن به دستشویی همه از ویژگی‌های Airlock خواهد بود. اما پس از استراحتی کوتاه، نوبت به  فاز دوم می‌رسد.

فاز دوم) در دومین مرحله از بازی دوباره باید همان کاری که در فاز اول انجام داده بودید را تکرار کنید، با این تفاوت که این بار، آرکین‌ها به شما اجازه نمی‌دهند تا با دو تیر همه را قلع و قم کرده و مرحله را به مجلسی‌ترین شکل ممکن به پایان برسانید. حال ممکن است فکر کنید که این به معنای حضور دشمنان بیشتر از همان نوع بوده و اینبار به جای دو تیر، باید سه تیر را برای اتمام ماموریت حرام کنید. در حالی که علاوه بر تعداد بالاتر، اینبار گونه‌های تازه‌ای به سراغ شما خواهند آمد که برخی از آن‌ها تیر پرتاب می‌کنند و برخی دیگر هم به قصد له کردن شما را با سرعت و قدرت هرچه تمام‌تر دنبال می‌کنند!

اما این فاز هم قابل تحمل است و شما می‌توانید از پس این تعداد از دشمنان نیز برآمده و همه آن‌ها را به جهنم اعلاء استخراج کنید. همچنین با پایان فاز دوم، باز هم جریانات Airlock شروع شده و می‌توانید با هم‌تیمی‌های خود درباره اینکه راند قبلی تا چه حد شما را تحت فشار قرار داده صحبت کنید. علاوه بر آن نیز صحبت بر سر استراتژی بازی در راند آخر کاملا بی‌فایده خواهد بود، چرا که اگر پای خود را از Airlock به بیرون بگذارید، هرآنچه که در راند دوم دیده بودید با ضریب چند برابر به همراه دشمنان جدید به سمت شما روانه خواهند شد!

با این وجود در این فاز یک قابلیت جذاب وجود دارد و آن هم ذکر اتمام ماموریت و خروج از منطقه، بدون نجات آن اپراتور فلک زده‌ای است که پایین‌ترین نقطه نقشه در حال زجر کشیدن بوده و هر لحظه تیم نجات را نفرین می‌کند. حال اگر بازیکنان کمی وجدان داشته و به فکر نجات او باشند، فاز سوم هم شروع خواهد شد. همچنین اگر کسی از اعضای تیم شما گرفتار آرکین‌ها شود، می‌توانید همچنان به کار خود ادامه دهید و دشمنان را تکه پاره کنید تا در نهایت با بیخیالی هرچه تمام‌تر مرحله را به اتمام برسانید؛ یا اینکه به کمک یار افتاده رفته و به او کمک کنید تا اپراتور خود را ازدست ندهد. با این حال باید در نظر داشت که اگر به کمک هم‌تیمی گرفتار شده خود بروید، قاعدتا کار بسیار دشواری را پیش رو خواهید داشت. اما تصمیم این کار نیز راحت نیست، چراکه باید بین منافع شخصی و نجات هم‌تیمی که ممکن است هنگام انجام آن خود نیز گرفتار شوید یکی را انتخاب کنید!

فاز سوم) در این فاز برخی دشمنان جدید وارد جریان خواهند شد که علاوه بر اینکه خود قدرت بالایی دارند، بلکه سایر آرکین‌هایی که در فاز اول با یک تیر خلاص می‌کردید را به موجوداتی عجیب که حتی قابلیت غیب شدن دارند، تبدیل خواهند کرد. همچنین هنگام استخراج نفر چهارم از منطقه که در تریلرها اپراتور هیبانا بود، یک نفر باید زحمت حمالی را کشیده و دو نفر دیگر باید او را پوشش دهند تا از منطقه صحیح و سالم خارج شوند.

همچنین اگر یکی از اپراتورها بالاخره پس از مدت‌ها مقاومت و صرف خوراکی در Airlock ها زمین خورد و به دست فضایی‌ها افتاد، جسمی زرد رنگ و فوق‌العاده کثیف او را احاطه خواهد کرد که یعنی دیگر توان راه رفتن و انجام هیچ کاری را ندارد. در نتیجه شما باید فرار کرده و در یک ماموریت دیگر سعی کنید تا او را نجات دهید. به علاوه، بازیکنی که اپراتور خود را به خاک سیاه نشانده و او را به دست آرکین‌ها سپرده باشد، تمامی ارتقا‌ها و قابلیت‌های آن را نیز از دست خواهد داد!

در نهایت اگر هنگام ورود به آخرین مرحله یاری را از دست بدهید، نجات او عملا کار سختی خواهد بود. بخصوص اگر میزان سلامتی کمی داشته و تعداد تیر و گجت کافی برای مقابله با انواع و اقسام دشمنانی که به سمت شما می‌دوند را نداشته باشید. با این حال باز هم بین نجات و فرار باید یکی را انتخاب کنید!

با دشمنان خود در رینبو سیکس اکسترکشن آشنا شوید

دشمن شما در این بازی موجودات فضایی هستند. در تریلرهای منتشر شده اطلاعات چندانی درباره این گونه از بیگانگان منتشر نشد، اما حداقل متوجه شدیم که آرکین نام همان‌هایی است که به کره زمین حمله کرده‌اند و در شهر نیومکزیکو شروع به ترکیب با نوعی انگل کرده‌اند. چنان که در تریلر دیده شد، ابتدا یکی از اپراتورهای بازی Rainbow Six Extraction نمایش داده می‌شود که در حال توضیح اتفاق‌های اخیر، با لحنی متفاوت است و سپس در پشت او هاله نوری با زمین برخورد می‌کند که ظاهرا منبع همان انگلی است که بیگانگان را به این سر و وضع درآورده و به جای اینکه تکنولوژی پیشرفته‌ای از آنان ببینیم، در واقع باید موجوداتی بسیار کثیف را به عنوان فضایی‌ها بپذیریم!

حال جالب است بدانید که این انگل خود این قابلیت را دارد که سیاره مورد هدف را بلعیده و موجودات زنده روی آن را به زامبی یا شاید بهتر است بگوییم دشمنانی تبدیل می‌کند که مشابه آن‌ها را در Resident Evil یا حتی Dead Space دیده بودیم. چهره واضح این انگل بخصوص در زمانی دیده می‌شود که در تریلر گیم پلی، می‌بینیم که هاله‌ای سیاه روی زمین و دیوار، به محض حضور بازیکنان در حال گسترش است و رفته رفته باعث می‌شود تا سرعت افراد کند شود، مگر آنکه به آن شلیک کنید.

به هر حال این اولین بار نیست که در یک بازی شاهد این موضوع هستیم که سازندگان به سراغ تهدیدهای فضایی بروند. اما نشان دادن چهره فضایی‌ها، همیشه هم یکسان نبوده است. برای مثال در بازی Dead Space باز هم نوعی انگل باعث تبدیل شدن افراد به نکرومورف (Necromorph) در فضا می‌شود، اما عنوانی مانند Crysis، می‌توانید حتی از اسلحه‌های فوق پیشرفته بیگانگان برای خود استفاده کرده یا از تکنولوژی آن‌ها برای ارتقا نانو سوت (Nano Suit) خود بهره ببرید!

همچنین در بازی Call of Duty: Ghosts بخشی گذاشته شده بود که در آن باید با موجودات فضایی مقابله کرده و در نهایت از منطقه خارج شوید. حرکتی که اگر ایده کلی آن را با بازی Rainbow Six Extraction مقایسه کنید، کاملا مشابه خواهد بود. با این حال بد نیست بدانید که به گفته برونو لالوند (Bruno  Lalond)، کارگردان بخش فنی این عنوان، تهدید بیگانه هنوز به صورت کامل شناخته نشده و از همین جهت نیز بازیکنان باید مناطق مختلف را از جمله نیومکزیکو بررسی کنند تا گونه‌های مختلف آرکین‌ها شناسایی شده و سپس از روی کره زمین پاکسازی شوند.

معرفی انواع دشمنان

در این بازی ۱۲ نقشه مختلف پر از انگل و آرکین‌ها وجود دارد که در انتظار طعمه جدید برای گرفتن و در نتیجه نگه‌داری در زیر زمین مورد علاقه خود هستند. اما همانطور که در بازی‌های دیگر در همین سبک هم دیده شده بود، دشمنان کثیف این عنوان نیز انواع مختلفی دارند. لازم به ذکر است که حالت‌های مختلق آرکین‌ها بسته به فاز اول، دوم یا سوم بازی ظاهر می‌شوند و به ترتیب از موجوداتی احمق و ضعیف به ایپکس‌هایی که صدای داد زدن آن‌ها گوش بازیکن را کر می‌کند، تغییر کاربری خواهند داد.

با این وجود انتظار می‌رود که در آینده و با به روزرسانی‌های بعدی بازی Rainbow Six Extraction آرکین‌های تازه‌ای نیز در کنار نقشه‌های جدید به آن اضافه شوند. اما در ۱۲ مپ حاضر که در تریلرها معرفی شده و در نسخه دمو نیز وجود دارند، تنها X نوع آرکین معرفی شده که به ترتیب آن‌ها را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

انگل اسپراول (Sprawl)

انگل اسپراول همان ماده سیاهی است که در ابتدای حضور شما در نقشه بازی شروع به پخش شدن در نقشه می‌کند. حال اگر به آن تیراندازی نکرده و جلوی پخش هرچه بیشتر این زهر را نگیرید، بعدها باعث کند شدن و در نهایت زمین‌گیر شدن اپراتورها خواهد شد تا خوراک آرکین‌ها شوند. لازم به ذکر است که قدم گذاشتن روی این لایه کثیف متشکل از انگل هیچ خطری را برای شما از جمله آسیب دیدن نخواهد داشت، اما اگر مشاهده کردید که رفته رفته تعداد دشمنان بیشتر شده و نمی‌توانید از جای خود جم بخورید، بد نیست تا کمی به در و دیوار شلیک کرده و خود را از دست یک باتلاق کثیف نجات دهید!

به هر حال افراد بسیاری از کنار این تهدید در ظاهر کوچک می‌گذرند و در نهایت طعمه آن می‌شوند، اما اگر می‌خواهید درجه اهمیت اسپراول مطلع شوید، بد نیست بدانید که یکی از تریلرهای بازی Rainbow Six Extraction مختص به همین انگل است! همچنین در نظر داشته باشید که آرکین‌ها با رسیدن اسپراول به زیر پای خود، حضور شما در منطقه را احساس کرده و می‌توانند سریع‌تر دشمنان خود را پیدا کنند.

نست (Nest)

به نظر شما چه چیزی باعث به وجود آمدن موجوداتی به این کثیفی می‌شود؟ درست است، انگل کیمرا دلیل اصلی آن خواهد بود، اما منظور اینجاست که دقیقا چه چیزی و در چه مکانی انواع و اقسام آرکین‌ها ساخته شده و سپس به سمت شما حمله‌ور می‌شوند؟

نست یا همان لانه، جایی است که با دیدن آن اولین چیزی که به یادمان می‌افتد، بازی Resident Evil و همین اجسام عجیب روی بازو و کله زامبی‌ها است. در واقع نست‌ها که با ظاهری بسیار زشت در گوشه کنار نقشه بازی وجود دارند، حکم قلب دشمنان شما در بازی Rainbow Six Extraction را خواهند داشت که در اولین اقدام باید آن‌ها را نابود کنید. همچنین در نظر داشته باشید که با حضور در فاز اول و دوم، بازیکنان با اسکن کردن این لانه‌ها امتیاز بسیاری به دست آورده و به دانشمندان پشت پرده REACT کمک می‌کنند تا منشأ این انگل حال بهم زن پیدا شود.

حال که با این دو نوع از انتشار انگل آشنا شده‌اید، بد نیست به سراغ گونه‌های مختلف آرکین‌ها برویم که قدرت آن‌ها در سه Tier دسته‌بندی شده و بر اساس آن در فازهای اول تا سوم در مقابل شما ظاهر خواهند شد.

گرانت (Grunt) – Tier 1

بازی شروع شده و بازیکنان در فاز اول برای پیشروی در منطقه متروکه هستند، حال انگل اسپراول در حال ترشح در جای جای نقشه بوده و افراد برای جلوگیری از پیشرفت، به آن شلیک می‌کنند. در حالی که یکی از بازیکنان یک پهباد کوچک را برای بررسی به داخل ساختمان می‌فرستد، اولین چیزی که با آن مواجه می‌شود، یک گرانت خواهد بود!

گرانت‌ها در واقع بیشترین شباهت را به زامبی‌های لول ۱ در بخش زامبی سری Call of Duty دارند و می‌توانید با نزدیک شدن نیز آن‌ها را به راحتی از پای دربیاورید. با این وجود همیشه بهترین راه نگه داشتن تعداد این دشمنان در دسته‌های چند نفره است تا مجبور نباشید که ناگهان با ۱۵ یا ۲۰ گرانت آن هم به صورت همزمان مبارزه کنید! البته زدن تیر به کله این موجودات آن‌ها را در کسری از ثانیه پودر می‌کند، اما باز هم می‌توان این نوع آرکین احمق را دور زد و مخفیانه به Airlock دوم رسید.

همچنین جالب است بدانید که گرانت‌ها نیز درست به مانند سایر موجودات آرکین توسط نست‌ها تولید می‌شوند، اما در فاز آخر یکی از انواع دشمنان از آن‌ها به عنوان سپر دفاعی استفاده می‌کند تا به میل خود اپراتورهای تیم تحقیقات را به چنگ آورده و مورد تناول قرار دهد.

روتر (Rooter) – Tier 2

هنگامی که در اولین Airlock با هم‌تیمی‌های خود شوخی کرده و درباره وضعیت آب و هوا صحبت می‌کنید، با گذاشتن پای اپراتور خود به خارج از در رسما به فاز دوم حمله آرکین‌ها وارد شده‌اید. اما دیگر قرار نیست تا فقط گرانت‌ها را با تبر و یک تیر خلاص کنید، بلکه موجودات جدیدی به نام روتر سد راه شما برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و در نهایت Airlock سوم خواهند شد.

ویژگی اصلی روترها در بازی Rainbow Six Extraction این است که آن‌ها می‌توانند در صورت درگیر شدن با اپراتورها از جلو، آن‌ها را خشک کرده و سپس به گرانت‌ها و دیگر آرکین‌های همراه، اجازه دهند تا او را کتک بزنند. حال اگر فردی بتواند در پروسه خشک‌سازی یکی از بازیکنان به پشت او برود، قادر خواهد بود تا تنها با یک ضربه چاقو یا تبر، روتری که در حال انجام وظیفه است را نقش بر زمین کند. این کار دقیقا در تریلر گیم پلی بازی که در رویداد E3 2021 منتشر شده بود پیاده‌سازی می‌شود؛ به نحوی که یکی از اپراتورها دیوار را شکسته و از پشت به روتر حمله می‌کند.

با این وجود درباره میزان هوش این نوع از آرکین‌ها باید اعتراف کرد که ظاهرا به همان اندازه گرانت‌ها از ضریب هوشی منفی بهره می‌برند. به نحوی که اگر دیوار را شکسته و از پشت آن‌ها ظاهر شوید، نه صدای شکستن را متوجه می‌شوند و نه داد زدن اپراتوری که می‌خواهد از پشت با تبر او را با خاک یکسان کند.

اسپایکر (Spiker) – Tier 2

دومین موجودی که در حال حاضر در بازی Rainbow Six Extraction حضور دارد، اسپایکر خواهد بود. این آرکین‌ها بر خلاف سایر موارد حاضر در این لیست نیازی به دویدن به سمت بازیکنان و در نهایت تبدیل شدن به پودری ناخوشایند را ندارند، بلکه از دور به سمت آن‌ها خارهایی را پرتاب می‌کنند که پشت آن‌ها وجود دارد.

دقت در تیراندازی و همچنین قدرت تیرها باعث می‌شود تا افراد بالاخره کمی بازی را جدی گرفته و پشت میز و دیوارها پناه بگیرند. اما نکته قابل توجه اینجاست که تیر اسپایکرها به راحتی از زره اپراتورهای بازی Rainbow Six Extraction رد می‌شوند و برای کشتن آن‌ها، مقابله به صورت مستقیم کاری بسیار خطرناک خواهد بود. در نتیجه کشتن این موجودات با نارنجک یا سایر گجت‌ها شاید بهترین راهی باشد که بتوان برای از سر راه برداشتن یک اسپایکر پیشنهاد کرد.

به هر حال فاز دوم باید فرق‌هایی را با سومین مرحله بعد از Airlock داشته باشد تا رفته رفته هیجان به سراغ بازیکنان آمده و مجبور شوند تا به جای آب و هوا، درباره یک استراتژی درست حسابی در مرحله بعد صحبت کنند!

بریچر (Breacher) – Tier 2

مزاحم‌هایی که هنگام مبارزه کار خاصی انجام نمی‌دهند، اما سایر دوستان انگلی خود را به سمت شما می‌کشانند بریچرها هستند. این موجودات ضعیف هیچ قابلیت یا ویژگی خاصی ندارند که بتوان آن‌ها را تهدیدی بزرگ حساب کرد، اما هنگام درگیری با آرکین‌ها در تعداد بالا، حتما باید خیلی سریع و اول از همه آن‌ها را با زدن چند تیر به پشت نابود کنید، چراکه سر و صدایی که بریچرها ایجاد می‌کنند، باعث می‌شود تا نست آرکین‌های بیشتری را تولید کرده و در نتیجه کار شما نیز سخت‌تر شود.

به هر حال چنان که در تریلر گیم پلی بازی Rainbow Six Extraction هم دیده شد، یک بریچر سد راه یکی از اپراتورها می‌شود اما تنها با یک یا دو تیر پودر شده و در نهایت ماموریت دنبال خواهد شد. ولی به جای صحنه معرفی بریچر، بد نیست نگاهی به اواخر تریلر بیندازید، جایی که گرانت‌های بسیاری همزمان حمله کرده و یک ایپکس نیز حضور دارد. در این صحنه کمتر کسی متوجه حضور یک یا دو بریچر می‌شود که تمام آرکین‌ها را جمع‌آوری کرده و به سمت اپراتورها هدایت کرده است!

اسمشر (Smasher) – Tier 3

در حال حاضر بزرگ‌ترین گونه آرکین که در بازی Rainbow Six Extraction دیده شده، اسمشرها بوده‌اند. پیدا کردن آن‌ها نیز به دلیل سایز بزرگی که دارند بسیار ساده است؛ در حالی که دیگر دشمنان بی سر و صدا داخل محوطه مشغول قدم زدن و پخش کردن انگل هستند، اسمشرها خیلی راحت و بدون ادعا وارد میدان شده و زمین را با قدم‌هایشان می‌لرزانند!

همچنین همانطور که از اسم این موجودات پیداست، ظاهرا کار آن‌ها کوبیدن اپراتور بیچاره به در و دیوار و له کردن آن است. اما لازم است بدانید که هر قدر که هیکل اسمشرها بزرگ بوده و از قدرت بسیاری بهره می‌برند، اما آن‌ها نیز در دسته دشمنان ناقل قرار می‌گیرند که نمی‌توانند به خوبی مکان مورد نظر را ترجیح داده و در نهایت کله خود را به دیوارها می‌کوبند! بدین ترتیب، تنها کافیست تا یک قدم به کنار گذاشته و مانند گاوبازهای اسپانیایی به او جای خالی بدهید تا محکم به دیوار برخورد کند. با این وجود به دیوار خوردن عملا آسیبی را به این موجودات وارد نمی‌کند، بلکه لازم است تا پس از برخورد، هم‌تیمی‌های خود را صدا کنید تا همزمان به پشت او شلیک کرده و نارنجک یا هرچه که در دست دارند را به سمتش پرتاب کنند تا یک آرکین غول آسا را به زانو درآورید.

لرکر (Lurker) – Tier 3

در تریلر منتشر شده از گیم پلی بازی Rainbow Six Extraction در فاز سوم حمله، تیم اپراتورهای REACT با تهدید تازه‌ای مواجه می‌شوند که لرکر نام داشته و دومین آرکین Tier 3 محسوب می‌شود. این موجود عجیب که کله آن شباهت بسیاری را به کلیکر (Clicker) در The Last of Us 2 دارد، تیری را به سمت یک گرانت پرتاب کرده و او را غیب می‌کند!

ویژگی اصلی لرکر درست به مانند بریچر کمک به یارانش است، اما هرقدر که بریچر در آسیب‌رسانی ضعیف باشد، لرکر می‌تواند با پرتاب تیرهای سمی به اپراتورها ضربه زده و به یاران خود کمک کند تا سلامتی کثیفی که دارند تا دوباره پر کنند. این در حالی است که برای کشتن این نوع از آرکین‌ها، تنها کافیست تا از پشت با چاقو به آن‌ها حمله کرده یا اینکه چند تیر را در روی سر یا همان پشت این موجودات حرام کنید.

ترمنتور (Tormentor) – Tier 4

ترمنتور در آخرین فاز از هر مرحله می‌تواند به شدت بازیکنان را تحت فشار قرار دهد، چراکه از هر سمتی به آن‌ها تیراندازی کرده و از طرفی نیز می‌تواند از طریق اسپراول روی زمین جا به جا شود؛ بدون اینکه بتوانید تیری را به او زده و یا متوجه آن شوید! در تریلر دیده شده این آرکین موفق می‌شود تا حتی یکی از اپراتورها را جذب کرده و با خود به همان زیرزمین جذابی ببرد که افراد در آن توسط خود شخص انگل میل می‌شوند.

اما راه مقابله با ترمنتور اینبار حمله از پشت نیست، بخصوص اینکه شما اصلا فرصت نمی‌کنید تا پشت این آرکین زشت را ببینید! در نتیجه یک گزینه باقی خواهد ماند و آن هم تیراندازی به سر او است. در حال حاضر تورمنتور قوی‌ترین دشمنی است که در تریلر گیم ولی و دمو بازی دیده شده، در نتیجه اگر گرفتار دو ترمنتور شوید، کار فوق‌العاده سختی برای پایان ماموریت و در عین حال از دست ندادن اپراتور خود خواهید داشت.

ایپکس (Apex)

ایپکس نوعی آرکین برتر است که آن را فقط و فقط در تریلر سینماتیک بازی Rainbow Six Siege دیده بودیم، آن هم زمانی که بر سر اپراتورها داد می‌زد و ظاهرا خیلی از شرایط به وجود آمده رضایت کافی نداشت. به هر حال مثل اینکه یوبیسافت فعلا عجله‌ای در قرار دادن یک ایپکس در مقابل اپراتورهای نسخه دمو این بازی را ندارد و در نتیجه، اطلاعات مربوط به آن نیز فوق‌العاده محدود است.

چنان که در تریلر دیده می‌شود، تنها قابلیت تایید شده ایپکس این است که خود می‌تواند به عنوان یک لانه یا همان نست عمل کرده و برای کمک چندین گرانت را احضار کند. اما اینکه آیا خود او می‌تواند تیر پرتاب کرده یا ضربه سنگینی را به اپراتورها بزند؟ هنوز مشخص نیست.

کدام اپراتورها در بازی Rainbow Six Extraction حضور دارند؟

حال که درباره انواع دشمنان گفتیم، بد نیست اشاره‌ای به ۴ تکنولوژی جدید REACT نیز داشته باشیم که در تریلرها دیده شده و به اپراتورها کمک می‌کند تا در مقابل تهدیدی بیگانه مقابله کنند. اولین قابلیت REACT Light خواهد بود که با افراد کمک می‌کند تا حتی از داخل دیوار نیز دشمنان را شناسایی کرده و نابود کنند. همچنین در برای حملات نزدیک، تیغه مخصوص REACT در دست هر اپراتور خواهد بود. به علاوه اگر روی دست هر یک از شخصیت‌ها را مشاهده کنید، یک خط قرمز رنگ دیده خواهد شد که در واقع Threat Sensor بوده و اپراتور را از حضور دشمن مطلع می‌کند. در آخر نیز هنگام افتادن هر یک از ماموران گروه REACT، در صورتی که او دیگر توان مقابله با دشمنان را نداشته باشد، حالت Statis Foam برای او فعال خواهد شد تا اگر به دست آرکین‌ها افتاد، مقداری زمان برای زنده ماندن داشته باشد تا شاید بقیه او را نجات دهند!

۱۸ اپراتور در بازی Rainbow Six Extraction وظیفه ریز ریز کردن آرکین‌ها و انجام ماموریت را دارند که از میان آن‌ها، چهره‌های آشنایی از بازی Rainbow Six Siege دیده می‌شود. به هر حال در حالت Outbreak عنوان Siege اپراتورهای محدودی قابل انتخاب بودند و همان‌ها نتوانستند جلوی پیشرفت انگل کیمرا را بگیرند. اما تعداد این افراد در رینبو سیکس اکسترکشن بیشتر شده و انتظار می‌رود که در آینده افرادی به جمع آن‌ها اضافه شوند. با این وجود لازم به ذکر است که در حال حاضر از میان این ۱۸ اپراتور تنها ۹ شخصیت تایید شده و در نسخه دمو بازی رینبو سیکس اکسترکشن حاضر هستند که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

البته پیش از شروع معرفی، در نظر داشته باشید که این کاراکترها در عنوان Siege هم حضور داشته و در نتیجه بسیاری از گجت‌ها و قابلیت‌های آن‌ها یکسان است، اما اینکه هرکدام از قابلیت‌های آن‌ها چه تاثیری روی دشمنان دارد و چطور با محیط ارتباط برقرار می‌کنند، در Extraction نسبتا متفاوت خواهد بود. به علاوه، اسلحه هر اپراتور نسبت به آنچه که در Siege دیده بودیم متفاوت است؛ برای مثال Ela فقط از اسلحه دسته SMG استفاده می‌کند، اما در Extraction می‌توانید دسته LMG را هم با این اپراتور زیر نظر داشته باشید. در مجموع، هرکدام از اپراتورها که در یک گروه یکسان فعالیت داشته باشند، دسته اسلحه یکسانی خواهند داشت‌. برای مثال Pulse و Thermite هر دو از گروه پلیس FBI هستند، در نتجه سلاح آن‌ها نیز در یک زمینه دسته‌بندی خواهد شد.

اپراتور هیبانا (Hibana)

اول از همه به سراغ اپراتور بیچاره‌ای می‌رویم که در حال روایت داستان بازی Rainbow Six Extraction بود و در میان سخنانش درباره آرکین‌ها، به خوراک زرد و نارنجی رنگ این موجودات تبدیل شد. یومیکو ایماگاوا (Yumiko Imagawa) ملقب به هیبانا، اپراتوری است که از سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از اولین شخصیت‌های سری Rainbow Six حضور داشته و حال نیز در گروه REACT بازی Rainbow Six Extraction قابل انتخاب خواهد بود.

گجت مخصوص این کاراکتر در عنوان Siege یک سلاح لانچر قدرتمند به نام X-Kairos است که تیرهای کالیبر ۴۰ را شلیک کرده و از راه دور قابل انفجار خواهد بود. با این حال در رینبو سیکس اکسترکشن نیز قابلیت اصلی هیبانا همین خواهد بود. همچنین یک ویژگی دیگر که در ابتدا قفل بوده و پس از تجربه بازی با این شخصیت در مراحل مختلف باز خواهد شد، Stronger Recovery نام دارد که هیبانا با استفاده از آن می‌تواند میزان سلامتی خود را افزایش دهد.

هیبانا از نظر سرعت به عنوان یکی از بهترین اپراتورها در هر دو عنوان Siege و Extraction شناخته می‌شود، اما هنگامی که بحث درباره قدرت و میزان سلامتی باشد، این کاراکتر چندان حرفی برای گفتن ندارد. سلاح مورد استفاده هیبانا TYPE-89 در دسته Assauslt Rifle است.

اپراتور الا (Ela)

الزبیتا بوساک (Elżbieta Bosak) ملقب به الا، یکی از شخصیت‌های دسته Defender در سری Rainbow Six است که در بسته الحاقی Blood Orchid به عنوان Siege اضافه شده بود.

هیبانا و الا از نظر سرعت و قدرت دو شخصیت بسیار مشابه هستند، به نحوی که هر دو بیشترین سرعت را بین اپراتورهای هر دو عنوان Siege و Extraction داشته و از نظر میزان سلامتی ضعیف هستند. اما همانطور که Fast Recovery به عنوان یک قابلیت ویژه به هیبانا در افزایش سلامتی کمک می‌کند، الا نیز قابلیت مشابهی به نام Healthy Hand خواهد داشت که هنوز کاربرد آن مشخص نشده است.

گجت مخصوص الا نوعی نارنجک فلش به نام Grzmot Mine است که هنگام منفجر شدن جلوی پای دشمن، او را کور و کند می‌کند. این گجت چندین بار در هر دست بازی قابل استفاده است، اما قاعدتا باید صبر کنید تا دوباره شارژ شود. همچنین اسلحه اصلی الا، Scorpion EVO 3 نام دارد.

اپراتور اسلج (Sledge)

سیموس کودنیس (Seamus Cowdenis) ملقب به اسلج یکی از اپراتورهای اصلی سری Rainbow Six است که کار اصلی آن دور زدن گروه Defender با شکستن درها بوده و از مشخصات نسبتا مساوی در میزان سرعت و زره برخوردار است.

اگر از طرفداران عنوان Siege هستید، قطعا در تریلر گیم پلی بازی Rainbow Six Extraction متوجه شده‌اید که اسلج از چکش مخصوص خودش برای شکستن دیوار استفاده می‌کند. این چکش به عنوان گجت اسلج مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت اصلی او نیز Healthy Hand خواهد بود. همچنین از نظر قدرت و سرعت، اسلج دارای دو امتیاز زره و دو امتیاز سرعت است که او را به یک اپراتور بسیار مناسب برای افرادی که به تازگی قصد تجربه Extraction یا Siege را دارند تبدیل می‌کند.

سلاح اصلی این شخصیت یک شات گان مدل M590A1 است که با یک تیر گرانت‌ها را با خاک یکسان می‌کند.

اپراتور داک (Doc)

گوستاو کاتب (Gustave Kateb) ملقب به داک همانطور که از لقبش هم پیداست، یک دکتر در دسته Defender سری بازی Rainbow Six است که سه امتیاز زره و یک امتیاز سرعت دارد که باعث می‌شود تا او یک کاراکتر کند اما در عین حال حیاتی برای تیم باشد.

سلاح این شخصیت در بازی Rainbow Six Extraction یک شات گان SG-CQB خواهد بود و گجت او نیز یک تفنگ دستی کوچک است که با تیر آن می‌تواند خود یا سایر اعضای تیم را در صورت افتادن، زنده نگه دارد. قابلیت اصلی این کاراکتر نیز همان Stronger Recovery است که احتمالا مرتبط به افزایش میزان سلامتی بوده و مانند هیبانا از آن بهره خواهد برد.

اپراتور ویجیل (Vigil)

چول کیونگ هوا (Chul Kyong Hwa) که با نام رمز ویجیل شناخته می‌شود، یکی دیگر از شخصیت‌هایی است که دارای سه امتیاز سرعت و یک امتیاز زره یا همان Armor است که او را سریع اما ضعیف در برابر حملات خواهد کرد. این اپراتور در بسته الحاقی Operation White Noise معرفی شده و گجت او ERC-8 Disruptor نام دارد که به وسیله آن بازیکنان می‌توانند تا مدت محدودی غیب شوند!

این اپراتور در بازی Rainbow Six Extraction نیز حضور خواهد داشت و با شارژ مجدد گجت او، می‌توانید هربار که دسته‌ای از گرانت‌ها به شما حمله‌ور شدند، از دست آن‌ها فرار کنید. همچنین قابلیت اصلی این شخصیت در عنوان اکسترکشن Gear Up نام داشته و کاربرد آن در حال حاضر مشخص نیست.

سلاح مورد استفاده ویجیل یک رایفل اتوماتیک به نام K1A1 است.

اپراتور الیبای (Alibi)

آریا دلوکا (Aria De Luca) ملقب به الیبای یکی از شخصیت‌های دسته Defender در عنوان Siege است که اولین بار با بسته الحاقی Operation Para Bellum معرفی شده بود.

الیبای در هر دو عنوان Siege و Extraction گجت یکسانی دارد، چیزی که در تریلر گیم پلی بازی رینبو سیکس اکسترکشن نیز دیده بودیم و Prisma نام دارد. در تریلر، چند اسپایکر در منطقه‌ای مشغول نگاه کردن به در و دیوار هستند، اما الیبای به تیم خود دستور می‌دهد تا حمله نکنند. سپس او از این گجت استفاده می‌کند تا یک تصویر هولوگرامی از خودش را در مقابل این اسپایکرها قرار دهد. سپس همانطور که انتظار می‌رفت، انگل فضایی گول خورده و تیم REACT کار آن‌ها را یکسره می‌کنند.

سلاح الیبای در بازی Rainbow Six Extraction در دسته SMG بوده و Mx4 Storm نام دارد که سرعت تیراندازی بالای آن می‌توانید دشمنان را به راحتی از پای درآورید. با این وجود یک نکته جالب درباره این شخصیت، داشتن قابلیتی به نام Enhanced Reflexes است که کاربرد آن مانند ویژگی اصلی سایر شخصیت‌های این بازی هنوز مشخص نیست، اما حداقل او را به یک اپراتور ویژه تبدیل می‌کند.

اپراتور فینکا (Finka)

لرا ملنیکوا (Lera Melinkova) ملقب به فینکا شخصیت بلاروسی سری بازی Rainbow Six است که در بسته الحاقی Operatin Chimera معرفی شده بود. حال جالب است بدانید که نام انگل حاضر در بازی رینبو سیکس اکسترکشن کیمرا بوده و حالت Outbreak نیز در همین بخش معرفی شده بود. همچنین حضور دو شخصیت فینکا و لاین همراه با یکدیگر صورت گرفته و در ارتباط با همین تهدید فضایی بوده‌اند.

فینکا در عنوان Siege یک اپراتور تهاجمی است که دو امتیاز سرعت و دو امتیاز زره دارد و از سلاح SPEAR.308 استفاده می‌کند. با این حال یکی از ضرورت‌های حضور این اپراتور در هر تیم سه‌نفره‌ای، داشتن قابلیت Adrenal Surge خواهد بود که سرعت خود او و هم‌تیمی‌ها را بالا برده و در عین حال افرادی که افتاده باشند را زنده نگه می‌دارد. به علاوه، قابلیت اصلی این کاراکتر Resilient Revival نام دارد که هنوز کاربرد آن مشخص نشده و در نسخه دمو بازی رینبو سیکس اکسترکشن قفل است.

اپراتور لایِن (Lion)

همانطور که اشاره شد، لاین نیز همراه با فینکا در Operation Chimera اولین بار به عنوان Siege اضافه شده بود. نام کامل این شخصیت الیویر فلامنت (Olivier Flament) بوده و در واقع یک اپراتور تهاجمی است که از دو امتیار زره و دو امتیاز سرعت بهره می‌برد، اما چیزی که او را خاص می‌کند، پهباد EE-One-D Drone است. به نحوی که لاین با استفاده از این پهباد می‌تواند دشمنان را به راحتی پیدا کرده و جای آن‌ها را به سایر هم‌تیمی‌های خود اعلام کند.

سلاح اصلی لاین V308 در دسته Assault Rifle است و از قابلیت اصلی Stronger Recovery بهره می‌برد.

اپراتور پالس (Pulse)

جک استرادا (Jack Esterada) ملقب به پالس کسی است که در عنوان Siege در تیم Defender قرار داشته و می‌تواند دشمنان را ردیابی کند. اما حال این ردیابی در بازی Rainbow Six Extraction چه استفاده‌ای خواهد داشت؟

در قسمت گیم پلی توضیح دادیم که در فازهای اول و دوم بازی می‌توانید بی سر و صدا به انجام ماموریت و جمع‌آوری اطلاعات بپردازید. حال برای اینکه بتوانید رد آرکین‌ها را زده و از پشت آن‌ها را بزنید، به پالس و سنسور HB-5 Cardiac او در تیم خود نیاز خواهید داشت. همچنین با این سنسور می‌توانید سایر اپراتورهای از دست رفته یا به اصطلاح MIA و افراد VIP را شناسایی کنید تا آن‌ها را بازگردانده و نجات دهید. به علاوه، لانه‌ها نیز در سنسور این شخصیت نشان داده خواهد شد تا بتوانید به راحتی آن‌ها را نابود کرده و از بیشتر شدن تعداد آرکین‌ها جلوگیری کنید.

لازم به ذکر است که این شخصیت سه امتیاز سرعت و دو زره دارد که حرکت او هم در حالت عادی و هم در هنگام هدف‌گیری سریع نشان می‌دهد. قابلیت اصلی این اپراتور در بازی Rainbow Six Extraction مانند برخی دیگر از شخصیت‌ها Healthy Hand بوده و از سلاح شات گان M1014 استفاده می‌کند.

تاریخ انتشار بازی Rainbow Six Extraction چه زمانی خواهد بود؟

ویدیو گیم پلی بازی Rainbow Six Siege در کنفرانس رسمی یوبیسافت در مراسم E3 2021 برای اولین بار پخش شد، اما کاربران تقریبا یک روز بعد می‌توانستند با پیش‌خرید این عنوان نسخه دمو و محدود آن را با اپراتورهایی که در بالا نام بردیم تجربه کنند.

با این وجود، اطلاعات فوق به همراه یک نمایش جذاب و نسبتا طولانی از گیم‌پلی بازی، تنها اطلاعاتی نبود که در مراسم E3 2021 از رینبو جدید به انتشار رسید.

کنسول‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس|اس و همچنین رایانه‌های شخصی پلتفرم‌های مقصد این عنوان خواهند بود.

به‌روزرسانی تیر ماه ۱۴۰۰: شرکت یوبی‌سافت طی بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که تاریخ انتشار بازی رینبو سیکس اکسترکشن برای تمامی پلتفرم‌های مقصد این اثر با تاخیر مواجه شد. به گفته‌ی این شرکت فرانسوی، بازی Rainbow Six Extraction در ۲۰ ژانویه‌ی ۲۰۲۲ میلادی (مصادف با ۳۰ دی ۱۴۰۰) به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.

اتفاقات بازی Rainbow Six Extraction در همان دنیای Siege رخ می‌دهد و برگرفته از یک رویداد به نام Outbreak است که در سال ۲۰۱۸ برای عنوان Rainbow Six Siege منتشر شده بود.

در هنگام معرفی بازی ۹ اپراتور برای این عنوان در نظر گرفته شده که در نسخه دمو نیز حضور دارند. الا، هیبانا، الیبای، اسلج، داک، ویجیل، فینکا، لاین و پالس اپراتورهای حاضر در بازی Rainbow Six Extraction هستند.

در حال حاضر تمامی اپراتورهایی که برای عنوان Extraction معرفی شده‌اند همگی در Siege هم حضور دارند، اما اینکه در آینده چه اپراتورهای متفاوتی به صورت خاص برای این عنوان جدید معرفی می‌شوند، هنوز مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا