برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
۸ مورد از بهترین فیلم های بزرگسال دنیای سینمایی مارول که باید در آینده ساخته شوند
1%
  • 10/10

۸ مورد از بهترین فیلم های بزرگسال دنیای سینمایی مارول که باید در آینده ساخته شوند

در آغوش گرفتن آثار R-Rated!!

۸ مورد از بهترین فیلم های بزرگسال دنیای سینمایی مارول که باید در آینده ساخته شوند ۶۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

فیلم Deadpool & Wolverine که کمتر از دو ماه راهی سینماها می‌شود، این پتانسیل را دارد تا راه را برای ساخته شدن ۸ مورد از بهترین فیلم های بزرگسال دنیای سینمایی مارول فراهم کند.

وقتی دو سال پیش خبر ساخته شدن تنها اثر سینمایی استودیو مارول در سال جاری، یعنی فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine رسمی شد، بسیاری از طرفداران کنجکاو بودند که آیا مانند دو قسمت قبلی از درجه سنی بزرگسال (R-Rated) برخوردار خواهد بود یا خیر. در حالی که آقای کوین فایگی (Kevin Feige) قاطعانه معتقد بود فرانچایز پانزده ساله دنیای سینمایی مارول به ددپول اجازه می‌دهد تا باری دیگر به سبک و سیاق خود در چشمان طرفداران بدرخشد، اما تاثیر پررنگ سیاست‌های عجیب دیزنی در آثار پیشین MCU باعث شده بود تا بسیاری نسبت به تغییر کردن لحن و تن فیلم تردید داشته باشند. خوشبختانه علیرغم تمامی سخت‌گیری‌ها، استودیو مارول توانست برای اولین بار تابوهای دیزنی را بشکند و با حفظ اصالت دو قسمت قبلی، داستان Deadpool & Wolverine را با درجه سنی بزرگسال به تصویر بکشد.

جالب اینجاست که قبل از اکران شدنش در سینماها، قسمت پایانی سه‌گانه ددپول راه مارول را برای ساختن پروژه‌های بزرگسال بیشتر هموار کرد، زیرا اسپین آف تلویزیونی اکو نیز در اقدامی غیرمنتظره درجه سنی TV-MA دریافت کرد و رسما اولین سریال بزرگسال استودیو مارول نام گرفت. سال گذشته هم در گزارشی رسمی تایید شد که انیمیشن سریالی Marvel Zombies و ریبوت سینمایی Blade هر دو درجه سنی بزرگسال دریافت کرده‌اند. در حال حاضر چیزی به‌صورت رسمی تایید نشده، اما همچنان قصد داریم در این مطلب نگاهی به ۸ مورد از بهترین فیلم های بزرگسال دنیای سینمایی مارول که باید بعد از قسمت پایانی سه‌گانه ددپول ساخته شوند، داشته باشیم.

۸ مورد از بهترین فیلم های بزرگسال دنیای سینمایی مارول که باید در آینده ساخته شوند

Hulk Vs Wolverine

هالک یکی از قدرتمندترین قهرمانان مارول است که بارها در دنیای کمیک سر راه ولورین قرار گرفته است. از آنجایی که چیزی حدود پانزده سال از ساخت اقتباس انیمیشنی این نبرد هولناک می‌گذرد و اخیرا حق امتیاز هر دو شخصیت به مارول بازگشته، کوین فایگی می‌تواند بدون هیچ مشکلی به اقتباس لایو اکشن Hulk Vs Wolverine با درجه سنی بزرگسال جان ببخشد. البته مارول ابتدا باید راهی پیدا کند تا هالک دوباره به همان هیولای وحشی و قدرتمندی که همه طرفدارش هستند تبدیل شود، زیرا هیچکس دوست ندارد به تماشای تقابل ولورین با پروفسور هالک بنشیند.

The Dark Avengers

دارک اونجرز گروهی متشکل از قدرتمندترین ضدقهرمانان مارول است که برخلاف اونجرز، در اجرای عدالت هیچ خط قرمزی ندارند. ایدئولوژی دارک اونجرز شباهت زیادی به ایدئولوژی پیسمیکر از دنیای دی سی دارد، زیرا آنها برای رسیدن به هدف خود به هر کاری دست می‌زنند. به‌همین خاطر اگر مارول بخواهد پای این گروه مشهور را به دنیای سینمایی مارول باز کند، حتما باید از درجه سنی بزرگسال برخوردار باشد. البته بعد از برگزاری پنلی اختصاصی در همایش سینماکان، زمزمه‌هایی از ساخته شدن اقتباس لایو اکشن دارک اونجرز به گوش رسیده است.

برای کسانی که نمی‌دانند، ماه گذشته آقای کوین فایگی با برگزاری پنلی در همایش سینماکان، جزئیات هیجان انگیزی از پروژه‌‌های آتی استودیو مارول را با طرفداران به اشتراک گذاشت که بزرگ‌ترین آنها انتشار تریلر اختصاصی Deadpool & Wolverine، اولین نگاه رسمی به Captain America 4 و درنهایت لوگوی جدید *Thunderbolts بود. بله همانطور که مشاهده می‌کنید یک ستاره به انتهای لوگو اضافه شده که به‌گفته کوین فایگی به‌شدت مهم است و تا زمان اکران فیلم نیز درباره‌اش هیچ صحبتی نخواهد شد.

چند هفته‌ای است که معنا و اهمیت ستاره اضافه شده به لوگو، علامت سوال بزرگی در ذهن طرفداران بوجود آورده، اما خوشبختانه جای نگرانی نیست چون ظاهرا افشاگران معنای آن را می‌دانند. به نقل از گزارش غیررسمی تازه منتشر شده، استودیو مارول خیلی بی‌سروصدا مشغول ساخت اقتباس سینمایی دارک اونجرز است و برای جلوگیری از اسپویل، آن را پشت نام تاندربولتز پنهان کرده است. اگرچه هنوز چیزی به‌صورت رسمی تایید نشده، اما دلایل زیادی برای اثبات آن وجود دارد که یکی از آنها تیزر تریلر Captain America: Brave New World است.

طبق توصیف شرکت کنندگان سینماکان، در این تریلر ژنرال راس به کاپیتان آمریکا دستور می‌دهد که گروه جدیدی از انتقام جویان را دورهم جمع کند. از آنجایی که این فیلم داستان تاندربولتز را راه‌اندازی می‌کند، احتمال تغییر کردن ماهیت آن به اقتباس سینمایی دارک اونجرز کاملا منطقی و البته هوشمندانه است. نکته دیگر حضور شخصیت‌هایی همچون سنتری، گوست و یو اس ایجنت است که در کمیک‌ها عضو گروه دارک اونجرز هستند از والنتینا دستور می‌گیرند. اگر به‌خاطر داشته باشید، والنتینا در دنباله پلنگ سیاه گفته بود که می‌خواهد با استفاده از فلز ویبرانیوم ایالات متحده را به قدرتمندترین کشور دنیا تبدیل کند. اگر راس هم در این نقشه دست داشته باشد، ستاره اضافه شده به لوگو می‌تواند به شدن فیلم جوخه انتحاری مارول به اقتباس سینمایی دارک اونجرز اشاره داشته باشد.

Midnight Sons

میدنایت سانز یکی دیگر از گروه‌های ابرقهرمانی محبوب مارول است که متشکل از شخصیت‌های سوپرنچرالی همچون بلید (Blade)، گوست رایدر (Ghost Rider)، مجیک (Magik)، مون نایت (Moon Knight)، دکتر استرنج (Doctor Strange) و من ثینگ (Man-Thing) است. از آنجایی که تمامی شخصیت‌های مذکور با پروژه‌های انفرادی خود به دنیای سینمایی مارول معرفی شده‌اند یا در آینده معرفی می‌شوند، گردهمایی آنها در اقتباس لایو اکشن بزرگسال Midnight Sons امری اجنتاب ناپذیر است. جدا از دیدن چهره‌هایی آشنا کنار یکدیگر، یکی از بزرگترین مزیت‌های ساخت این فیلم، گسترش بخش سوپرنچرال دنیای سینمایی مارول است که گوشه‌ای از آن را دو سال پیش در فیلم کوتاه Werewolf By Night دیدیم.

The Punisher

از میان شخصیت‌های حماسه مدافعان، فرانک کسل بهترین گزینه برای ساخت یک اقتباس لایو اکشن بزرگسال است. اگرچه پانیشر قبلا در مجموعه تلویزیونی انفرادی خود خوش درخشیده و قراره نقش پررنگی هم در سریال به‌شدت مورد انتظار Daredevil: Born Again داشته باشد، اما به‌دلیل وجود داستان‌های بی‌شمار برای تعریف کردن، استودیو مارول می‌تواند به هر پروژه بزرگسالی با محوریت پانیشر جان ببخشد. همچنین ناگفته نماند که بازی بی‌نظیر جان برنتال (Jon Bernthal) در قامت فرانک کسل به‌تنهایی برای ترغیب کردن طرفداران کافیست.

Howard The Duck

در حالی که پانیشر خشونت درجه سنی بزرگسال Deadpool & Wolverine را منعکس می‌کند، هاوارد اردک طنز آن را تجسم می‌کند. هاوارد اردک یک شخصیت پوچگرا از مارول است که درست مثل ددپول، طنز بزرگسالانه منحصر به‌فردی دارد و یکی از کمیک‌هایی که به‌ بهترین شکل ممکن این ادعا را ثابت می‌کند، Howard the Duck MAX است. این شخصیت عجیب به‌جز حضور افتخاری کوتاه در فیلم‌های نگهبانان کهکشان و هر دو فصل مجموعه تلویزیونی وات ایف، نقش دیگری در دنیای سینمایی مارول نداشته، به‌همین اختصاص دادن پروژه‌ای انفرادی با درجه سنی بزرگسال به هاوارد اردک نمی‌تواند خیلی دور از ذهن باشد.

Ghost Rider

یکی از فیلم بزرگسال دنیای سینمایی مارول که حتما باید بعد از قسمت پایانی سه‌گان ددپول ساخته شود، گوست رایدر است. در کمیک‌ها شخصیت‌های متعددی در قامت گوست رایدر ظاهر شدند، اما بدون شک هیچکدام به اندازه جانی بلیز و رابی ریس بین طرفداران محبوب نیستند. البته نباید فراموش کرد که بخش عظیمی از این محبوبیت به‌خاطر بازی نیکلاس کیج (Nicolas Cage) در دوگانه سینمایی گوست رایدر و گابریل لونا (Gabriel Luna) در فصل چهارم سریال .Agents of S.H.I.E.L.D است. بازی گابریل لونا به‌قدری خوب بود که مارول قصد‌ ساخت اسپین‌ آف اختصاصی او را داشت اما متاسفانه این پروژه مورد انتظار پیرو بسته شدن دپارتمان تلوزیونی مارول، قبل از اینکه آغاز شود، کنسل شد.

خوشبختانه هنوز به بازگشت گوست رایدر امید هست، چراکه استودیو مارول سال گذشته از برندی جدید به‌نام “Marvel Spotlight” رونمایی کرده است. ماجرا از این قرار است که مارول اخیرا به‌خاطر شلوغ بودن فرانچایز خود حسابی مورد انتقاد قرار گرفته، به‌همین دلیل بعد از انتشار تریلر خونین سریال اکو، از احیا استراتژی پنجاه ساله کمیک‌ها خبر داد. به‌گفته برد ویندرباوم (Brad Winderbaum)، رئیس بخش استریم، تلویزیون و انیمیشن استودیو، این برند احیا شد تا مارول مجبور نباشد داستان‌ شخصیت‌های استریت لول مانند اسپایدرمن، دردویل یا پانیشر را به داستان بزرگ فرانچایز ربط بدهد.

طبق تایید رسمی برد ویندرباوم، این برند دو ویژگی بزرگ دارد؛ اول اینکه درست مثل کمیک‌ها، داستان‌ شخصیت‌های استریت لول مانند پانیشر، کینگ پین و اسپایدرمن را از داستان‌ شخصیت‌های کیهانی مانند کاپیتان مارول، نگهبانان کهکشان و انتقام جویان جدا می‌کند. دوما باعث می‌شود طرفداران برای درک آنها نیازی به تماشای ده فیلم و سریال مختلف نداشته باشند. تا اینجای کار تنها اسپین آف تلویزیونی اکو که اولین سریال استودیو مارول با درجه سنی بزرگسال (TV-MA) است، زیر چتر این برند جدید قرار گرفته است اما به مرور تمامی شخصیت‌های استریت لول تک تک با این برند به دنیای سینمایی مارول معرفی خواهند شد. به‌همین خاطر احتمال بازگشت گوست رایدر به دنیای لایو اکشن با فیلمی بزرگسال بیش از پیش بالا رفته، زیرا او در کمیک‌ها یک شخصیت استریت لول محسوب می‌شود.

Immortal Hulk

علیرغم اینکه یکی از بنیانگذاران ارزشمند انتقام جویان است و به‌طرز غیرقابل تصوری قدرتمند است، اما استودیو مارول بنا به دلایلی نامشخص، اقتباسی بزرگسالانه و خشن به هالک شگفت انگیز اختصاص نداده است. هیولای سبز خشمگین مارول ورژن‌های مختلفی در کمیک‌ها دارد که خطرناک‌ترین آن هالک جاودانه (Immortal Hulk) است. از آنجایی که ممکن است خیلی‌ها با دنیای کمیک‌ آشنایی نداشته باشند، در ادامه نگاهی اجمالی به داستان هالک جاودانه خواهیم داشت.‌

در خط داستانی Totally Awesome Hulk هنگامی که یک راکتور فیوژن آزمایشی شروع به ذوب شدن کرد، بروس از قدرت هالک برای جذب تمام اشعه گاما راکتور استفاده کرد. با این حال نوع جدیدی از اشعه در وجود بروس شکل گرفت که خطر منفجر شدن هالک را به‌دنبال داشت. به همین خاطر آمادئوس چو به هالک کمک کرد و در روند نجات جان بروس، از تکنولوژی نانو به‌جهت انتقال قدرت بنر به خودش استفاده کرد. حتی اگر او به طور موثری عاری از گاما بود، بروس در آزمایشگاه خود آزمایشات گسترده‌ای در زمینه اشعه گاما را آغاز کرد.

آزمایشات بروس باعث شد که وی به هدف یولیسیس کین تبدیل شود، شخصیتی که با توانایی‌های منحصر به فردش، تبدیل شدن بروس به هالک و ایجاد هرج و مرج در شهر نیویورک را پیش بینی کرده بود. هنگامی که قشر عظیمی از ابرقهرمانان از پیش بینی کین مطلع شدند، هالک توسط هاکای مورد اصابت تیری مخصوص قرار گرفت و کشته شد. سرانجام در جریان محاکمه هاکای مشخص شد که بروس بنر خودش آن تیر مخصوص را طراحی کرده تا اگر قرار بود دوباره کنترل هالک را از دست بدهد توسط کلینت ازش استفاده شود. همین موضوع باعث شد هاکای تبرئه شود که خشم جنیفر والترز را به‌همراه داشت.

همانطور که مشاهده می‌کنید، اقتباس بزرگسالانه Immortal Hulk نه‌تنها پتانسیل دگرگون کردن دنیای سینمایی مارول را دارد، بلکه می‌تواند به بهترین شکل ممکن هالک را به همان هیولای خشمگینی که دوستش داریم تبدیل کند و حتی راه را برای ساخته شدن فیلمی دیگر با الهام از کمیک World War Hulk نیز هموار کند.

1Month 2 Live

مجموعه کمیک ویرانه‌ها همچنان یکی از دلخراش‌ترین و سنگین‌ترین کمیک‌های مارول محسوب می‌شود، اما کوین فایگی می‌تواند با الهام از خط داستانی “1Month 2 Live”، مفهومی مشابه را به تصویر بکشد. این کمیک داستان شخصیتی به‌نام دنیس سایکس (Dennis Sykes) را دنبال می‌کند که در اثر یک سانحه خطرناک به قدرت‌های فوق‌العاده دست پیدا می‌کند، اما متاسفانه درست مثل اتفاقی که برای ددپول افتاد، قدرت‌های فوق‌العاده او با عوارض وحشتناکی همراه بود. وقتی دنیس بعد از کشف قدرت‌هایش به دکتر مراجعه می‌کند، متوجه می‌شود که به سرطانی وخیم مبتلا شده و تنها یک ماه فرصت زندگی کردن دارد. به‌همین خاطر او تلاش می‌کند تا در مدت زمان محدودی که دارد، از قدرت‌هایش برای کمک به دیگران و ایجاد تاثیری مثبت در دنیا استفاده کند.

این کمیک که به‌عنوان یکی از ظریف‌ترین و معنادارترین داستان‌های مارول شناخته می‌شود، می‌تواند به یک فیلم خاطره‌انگیز با درجه سنی بزرگسال تبدیل شود. در حالی که تعداد کمی از فیلم‌های طنز ابرقهرمانی مانند Hancock و Kick-Ass وجود دارد، حرکت مشابه مارول در قالب یکی از داستان‌های خودش، گامی جسورانه در جهتی خواهد بود که می‌تواند طیف وسیعی از افراد را به خود جلب کند، به‌خصوص مخاطبانی که به‌طور کلی به ژانر ابرقهرمانی بی‌علاقه هستند. در واقع ساخته شدن اقتباس لایو اکشن بزرگسالانه “1Month 2 Live” می‌تواند تاثیر مثبتی در جلب اعتماد طرفداران دنیای سینمایی مارول داشته باشد.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine در تاریخ ۲۶ جولای (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد. فیلم بزرگسال مارولی مورد علاقه شما چیست؟ جای کدام عنوان در این لیست خالی است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

60 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments