فیلم ویژه Werewolf By Night

بررسی جزئیات فیلم ویژه Werewolf By Night

مانسترها در دنیای سینمایی مارول

1%
  • 0/10
بررسی جزئیات فیلم ویژه Werewolf By Night ۱ ۲۴ مهر ۱۴۰۱ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

فیلم ویژه Werewolf By Night اثری بود که هفته گذشته به مناسبت رویداد هالووین از شبکه دیزنی پلاس پخش شد و در دنیای سینمایی مارول قرار دارد. به همین واسطه نیز برخی جزئیات خاص و ارتباط خاص بین آن و سایر آثار MCU وجود دارد که در این مطلب به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

حدودا یک ماه پیش بود که به صورت کاملا ناگهانی، استودیو مارول (Marvel Studios) رسما اعلام کرد که قصد پخش یک قسمت ویژه با نام Werewolf By Night را دارد؛ اثری که یک فیلم کوتاه تلقی می‌شود و قرار بود تا نمایشی ۵۰ دقیقه‌ای را برای بیننده به تصویر بکشد. با این وجود، حال یک هفته از پخش این قسمت ویژه می‌گذرد و به نظر می‌رسد که طرفداران توانستند تا بالاخره شاهد داستان عجیب و غریبی که مخصوص رویداد هالووین طراحی شده بود باشند؛ داستانی سیاه و سفید که جایگاه دیوها و موجودات غیر انسان را در جهان سینمایی مارول مشخص می‌کند.

به هر حال می‌دانیم که حضور میوتنت‌ها و همچنین خوناشام‌ها در دنیای سینمایی مارول تایید شده و حتی موجودات عجیب و غریب دیگری را هم در فیلم و سریال‌های دیگر MCU دیده‌ایم. این در حالی است که فیلم ویژه Werewolf By Night حضور گرگینه‌ها (یا حداقل یک گرگینه) را در دنیای سینمایی مارول را تایید می‌کند؛ اثری که برخی اشارات مستقیم و غیر مستقیم را به سایر آثار MCU داشته و در ادامه جزئیات آن را بررسی خواهیم کرد.

– جای چهار چنگ و شباهت با ولورین

ابتدای این قسمت ویژه می‌بینیم که لوگو استودیو مارول بار دیگر نشان داده می‌شود، اما نکته قابل توجه اینجاست که برای سیاه و سفید شدن و تغییر حالت آن، یک ضربه تیغه روی آن کشیده می‌شود که متعلق به دستان ورولف بای نایت یا همان جک (Jack) است. اگر دقت کنید این جای چنگ بسیار شبیه به تیغه‌های دست ولورین (Wolverine) است، اما برای اینکه با آن فرق داشته باشد، جای چهار تیغه را شاهد هستیم.

این نشان می‌دهد که برای خاص بودن هر دو شخصیت ولورین و ورولف بای نایت در دنیای سینمایی مارول جا هست و قرار نیست که آن‌ها را دو موجود شبیه به همدیگر ببینیم؛ بخصوص اینکه ورولف بای نایت قابلیت کنترل قدرت‌های خود را به صورت کامل ندارد و صرفا به صورت وحشیانه به دشمنان ضربه می‌زند.

– مرگ یولیسیس در ماه کامل

در بخشی از توضیحات اول فیلم ویژه Werewolf By Night که صفحاتی درباره یولیسیس بلاداستون (Ulysses Bloodstone) نشان داده می‌شود، در قسمت از آن اشاره می‌شود که مرگ او در شبی انجام شده که ماه کامل بوده است. این می‌تواند به این موضوع اشاره داشته باشد که مرگ یولیسیس به دست یک گرگینه یا حتی خود ورولف بای نایت بوده و حال او به دنبال سنگ بلاداستون می‌گردد.

در واقع اگر این مورد درباره خود شخصیت ورولف بای نایت باشد، می‌توان تایید کرد که عمر او بسیار طولانی‌تر از یک انسان عادی است و قرن‌هاست که در کنار سایر موجودات عجیب و غریب و انسان‌ها زندگی می‌کند.

– تی وی ای در کار نیست!

ابتدا زمانی که تریلر فیلم ویژه Werewolf By Night منتشر شده بود، فکر می‌کردیم که سربازان داخل آن مربوط به سازمان تی وی ای (TVA) هستند که توسط کانگ فاتح (Kang The Conqueror) اداره می‌شود. به هر حال لباس آن‌ها خیلی به این سربازان شباهت داشت و از طرفی منطقی بود که فکر کنیم اسلحه دست آن‌ها، همان ابزار ماموران تی وی ای برای پرون کردن فرد از شاخه‌های زمانی است.

با این حال سربازان یولیسیس و همسرش در این فیلم نسبتا کوتاه، همگی دارای اسلحه‌ای هستند که ظاهرا نوعی شوکر برای زدن برق به جسم دشمن است و استفاده دیگری ندارد. این در حالی است که دلیل پوشیدن این سبک لباس توسط آن‌ها هنوز مشخص نیست.

– سیگنال پایان هر اکت از نمایش

در فیلم‌های قدیمی، هنگامی که بالای صفحه یک حلقه سفید و سیاه نشان داده می‌شد (برای حدود یک ثانیه)، می‌دانستیم که بخش دوم یا سوم فیلم قرار است که پخش شود. با این حال از آنجا که فیلم ویژه Werewolf By Night نیز به سبک همین فیلم‌های سیاه و سفید قدیمی ساخته شده، احتمالا بین فیلم دو بار حلقه‌ای سیاه را گوشه بالا راست صفحه دیده‌اید.

این دو حلقه سفید فیلم را به سه بخش اول، وسط و آخر تقسیم می‌کنند و به صورت منظم در طول دقایق پخش شده‌اند.

– من تینگ کیست؟

در فیلم ویژه Werewolf By Night ما متوجه می‌شویم که ظاهرا جماعتی که خود را شکارچی می‌دانند، باید در شبی خاص برای به دست آوردن سنگ بلاداستون (که موجودات عجیب و غریب را تضعیف کرده و می‌کشد)، در یک هزارتو با یکدیگر رقابت کنند و موجودی را بکشند. اما پس از پیشرفت داستان متوجه می‌شویم که این موجود کسی نیست به جز من تینگ (Man Thing)، کسی که در کمیک‌های مارول یک دانشمند است که به خود یک سرم ابرسرباز نیمه‌کاره را تزریق می‌کند و در نتیجه، شکست می‌خورد. اما یک موجود از بُعد دیگری از زمان و مکان او را به یک ترکیب عجیب از انسان و درخت و برخی اجزای دیگر درمی‌آورد که قابلیت کنترل ترس را دارد.

هرکس که از من تینگ بترسد و به او دست بزند، نابود خواهد شد! این قدرت را در فیلم می‌بینیم و به همین خاطر نیز هرکس که به دست او می‌میرد، قطعا ترسیده است! من تینگ در این فیلم با نام تد (Ted) شناخته می‌شود.

– آیا فیلم ویژه Werewolf By Night در جهان سینمایی مارول اتفاق می‌افتد؟

از همان ابتدای فیلم که انتقام جویان (Avengers) اصلی نشان داده می‌شوند، می‌توان تایید کرد که اتفاقات این اثر نیز در دنیای سینمایی مارول خواهد بود. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که آیا این اتفاقات در یک جهان دیگر است، یت اینکه همه چیز در همان زمین ۶۱۶ رخ می‌دهد؟

در جواب به این سوال واقعا هیچ جواب قطعی وجود ندارد؛ چراکه به هر حال جهان‌های موازی بسیاری وجود دارند که در آن‌ها انتقام جویان حضور دارند و به همین واسطه نیز می‌توان گفت که شاید این داستان در دنیای ۶۱۶ باشد، یا شاید هم در جهانی متفاوت رخ بدهد. اما از آنجا که فیلم‌ها و سریال‌های آینده دنیای سینمایی مارول مثل Blade و Agatha: Coven of Chaos، قرار است تا روی مسئله خوناشام‌ها و موجودات عجیب تمرکز داشته باشند، هیچ بعید نیست که من تینگ و ورولف بای نایت را در آن‌ها ببینیم.

فراموش نکنید که این موجودات عجیب و به اصطلاح مانستر (Monster) مدت‌هاست که در دنیای سینمایی مارول وجود دارند و در سریال وات ایف (What If…?) نیز دیده بودیم که استیون استرنج (Stephen Strange) قدرت نسخه‌های مختلفی از آن‌ها را جذب می‌کرده است. همچنین مشخص نشده که دقیقا اتفاقات فیلم ویژه Werewolf By Night در چه زمانی رخ می‌دهد، اما می‌توان برداشت کرد که وقایع آن مطابق با خط زمانی حاضر و امروزی هستند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments