آیا پانیشر در دنیای سینمایی مارول با درجه سنی بزرگسال به تصویر کشیده خواهد شد؟

سوالی که ذهن همه را درگیر خود کرده!

آیا پانیشر در دنیای سینمایی مارول با درجه سنی بزرگسال به تصویر کشیده خواهد شد؟ پارسا خلیلی ۸ ۱۸ آبان ۱۴۰۲ مارول
پانیشر در دنیای سینمایی مارول

حضور پانیشر در دنیای سینمایی مارول به‌صورت رسمی تایید شده، اما آیا این شخصیت قراره با درجه سنی بزرگسال به‌ تصویر کشیده شود یا به سرنوشت کینگ پین در قسمت پایانی سریال Hawkeye دچار شود؟

هفت سال پیش جان برنتال (Jon Bernthal) با جان بخشیدن به شخصیت فرانک کسل در فصل دوم سریال دردویل، برداشت متفاوتی از مجازات‌گر دنیای مارول را برای طرفداران آثار کمیک بوکی به ارمغان آورد. بازی او به‌قدری خوب بود که نتفلیکس بعد از اتمام فصل دوم بلافاصله به تولید مجموعه انفرادی پانیشر چراغ سبز نشان داد. با این حال پانیشر نتوانست حضور پررنگی در فرانچایز مدافعان (The Defenders Saga) داشته باشد، چراکه عملکرد ضعیف سریال کوتاه The Defenders در سال ۲۰۱۷، به کنسل شدن تمامی آثار مارولی نتفلیکس ختم شد و داستان اکثر شخصیت‌ها را ناتمام گذاشت.

البته این اتفاق تلخ پایان شخصیت‌های استریت لول مارول نبود، زیرا طبق یکی از ماده‌های درج شده در قرارداد مارول و نتفلیکس، بعد از گذشت سه سال از اتمام قرارداد، حق امتیاز تمامی شخصیت‌ها دوباره به مارول بازگشت و حضور افتخاری کوتاه اما شوکه‌کننده دردویل چارلی کاکس (Charlie Cox) در فیلم Spider-Man: No Way Home و به‌دنبال آن کینگ پین وینسنت دینافریو (Vincent D’Onofrio) در قسمت پایانی سریال Hawkeye را رقم زد. درحالیکه طرفداران مشغول هضم این اتفاق هیجان انگیز و غیرمنتظره بودند، کوین فایگی (Kevin Feige) در همایش کمیک کان سن دیگو، از نقشه راه فاز پنجم دنیای سینمایی مارول رونمایی کرد که یکی از پروژه‌های آن ریبوت هجده قسمتی Daredevil: Born Again بود.

آیا سورپرایزها به همینجا ختم می‌شوند؟ خیر، زیرا استودیو مارول به‌تازگی آیا سورپرایزها به همینجا ختم می‌شوند؟ خیر، زیرا استودیو مارول به‌تازگی با انتشار تریلری خونین تایید کرده که اسپین آف پنج قسمتی اکو از درجه سنی بزرگسال (TV-MA) برخوردار است. این سریال همچنین اولین پروژه برند جدید استودیو مارول به‌نام “Marvel Spotlight” است که درست مثل استراتژی پنجاه ساله کمیک‌ها، تنها روایت‌گر داستان شخصیت‌های استریت لول مانند دردویل، پانیشر، بلید، اکو، گوست رایدر، الکترا و اسپایدرمن است.

حالا می‌رسیم به سوال بزرگی که ذهن همه را درگیر خود کرده؛ آیا پانیشر در دنیای سینمایی مارول با درجه سنی بزرگسال به تصویر کشیده می‌شود؟ بله، زیرا طبق تایید استودیو مارول، پانیشر با ریبوت هجده قسمتی Daredevil: Born Again به فرانچایز معرفی خواهد شد و سپس مثل فرانچایز مدافعان اسپین آف تلویزیونی مختص به خود را دریافت خواهد کرد. از طرف دیگر مارول چند روز پیش از ساخته شدن دو پروژه دیگر با درجه سنی بزرگسال خبر داده است. بنابراین احتمال اینکه ریبوت دردویل و اسپین آف تلویزیونی پانیشر نیز هر دو با درجه سنی TV-MA ساخته شوند وجود دارد.

جان برنتال اوایل سال ۲۰۲۱ در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفته بود تنها درصورتی به نقش پانیشر بازخواهد گشت که مثل قبل دارک و خشن باشد. همچنین اگر عشق بی‌پایان جان برنتال به این شخصیت نمادین را هم در نظر بگیریم، می‌توانیم نسبت به خشن بودن پانیشر در دنیای سینمایی مارول اطمینان داشته باشیم.

سوال اینجاست که اگر قرار باشد دوباره به این نقش برگردم، آیا می‌توانم آن را درست انجام بدهم؟ آیا به اندازه کافی دارک خواهد بود؟ آیا به اندازه کافی خشن خواهد بود؟ آیا ما می‌توانیم همان چیزی را به طرفداران و علاقه‌مندان این شخصیت بدهیم که لیاقتش را دارند؟

در کل خیلی غیرمنطقی و دور از ذهن است اگر مارول بخواهد اسپین آفی کوچک مثل اکو را با درجه سنی بزرگسال بسازد و پروژه‌های انفرادی بزرگ و به‌شدت مورد انتظاری مثل دردویل و پانیشر را با درجه سنی PG-13. مطمئنا اگر اینطور بود، چارلی کاکس، وینسنت دینافریو و جان برنتال هرگز برای ایفای مجدد نقش‌های خود با استودیو مارول وارد مذاکره نمی‌شدند.

سریال به‌شدت مورد انتظار Daredevil: Born Again هنوز تاریخ پخش مشخصی ندارد اما براساس گزارش اداره کپی رایت ایالات متحده، برای پخش در سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده است.

4.3 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا