سازنده بازی PUBG یک عنوان جدید با نقشه‌ای به اندازه یک سیاره را طراحی می‌کند!

۱,۰۰۰ بازیکن در یک بتل رویال؟!

استودیو سازنده بازی PUBG

طبق اعلام رسمی سازنده بازی PUBG که بیشتر با نام PlayerUnknown شناخته می‌شود، ظاهرا برنامه بعدی تیم او ساختن عناوین مختلفی با نقشه‌های به اندازه یک سیاره است!

بازی PUBG یکی از مهم‌ترین عناوینی است که طی چند سال گذشته عرضه شده و هنوز هم طرفداران و بازیکنان بسیاری در آن در حال رقابت داخل نقشه‌های مختلف هستند. با این وجود، در این مدت رقیبان این عنوان یعنی Fortnite، Apex Legends و همچنین بازی معروف Call of Duty: Warzone به شدت پیشرفت کردند، در حالی که PUBG نسبت به آن‌ها ضعیف ماند و نتوانست به خوبی قبل دیده شود. اما آیا این دلیل می‌شود تا سازندگان از ساخت عناوین بیشتر و گسترش جهان بازی دست بکشند؟ هرگز!

در واقع داستان بازی پابجی که مدتی پیش جزئیات فراوانی درباره آن منتشر شده بود، نشان می‌داد که سازندگان چقدر روی آن کار کرده‌اند ولی بازتاب زحمت آن‌ها و روایت تاریک PUBG هیچوقت آنطور که باید و شاید دیده نشد. برندن گرین (Brendan Greene) که اکثرا او را با نام PlayerUnknown می‌شناسند، در واقع سازنده بازی PUBG است که در این چند سال به خوبی روند پیشرفت رقیبان را تماشا کرده و اکنون ظاهرا یک برنامه خیلی جالب و عجیب برای آینده سری دارد. طبق اعلام رسمی برندن، ظاهرا استودیو PlayerUnknown Productions قصد دارد تا روی ساختن جهان‌هایی تمرکز کند که برای بازی‌های ویدیویی در نظر گرفته شده و به اندازه یک سیاره کامل است!

این ایده فوق‌العاده عجیب اولین بار در سال ۲۰۱۹ در حد یک شایعه مطرح شده بود و افرادی اظهار کردند که ظاهرا تیم سازنده بازی PUBG قصد دارند تا روی یک بازی جدید که دنیای آن به اندازه کره زمین است تمرکز کنند. با این وجود، اکنون پس از گذشت سه سال گرین اعلام کرده که واقعا پروژه آن‌ها برای این کار واقعیت دارد و در حال حاضر نیز طراحی آن مراحل اولیه را طی می‌کند. ویدیو منتشر شده توسط سازندگان این مورد را به خوبی نشان می‌دهد، اما باید بدانید که برای چنین طراحی گسترده‌ای ابزار و تکنولوژی فوق‌العاده پیشرفته‌ای لازم خواهد بود.

در دورانی خاص کسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی یک بازی با یک نقشه بزرگ عرضه شود که در آن بازیکنان با ۹۹ فرد دیگر که همگی قصد پیروز شدن را دارند به صورت همزمان رقابت کنند. اما می‌بینیم که امروزه چقدر بازی‌های سبک بتل رویال زیاد هستند و بازیکنان بسیاری جذب آن‌ها می‌شوند. به همین ترتیب نیز ساخته شدن یک بازی ویدیویی که جهان آن به اندازه یک سیاره کامل باشد، هیچ چیز عجیب یا غیر قابل انجامی در طول چند سال آینده نخواهد بود. در واقع گرین اظهار کرده که این پروژه را که آن‌ها برای نهایی‌سازی در سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته بودند Artemis نام دارد و با وجود پاندمی ویروس کرونا و کند شدن روند ساخت، دیگر معلوم نیست که چه زمانی باید شاهد به ثمر نشستن آن باشیم.

همچنین جالب است بدانید که برندن گرین هرگز هیچ صحبتی را درباره اینکه پروژه Artemis مختص به چه بازی خواهد بود را اعلام نکرده و احتمال دارد هرگز آن را در پابجی نبینیم! قاعدتا با شنیدن این خبر فکر همه به این سمت می‌رود که احتمالا نقشه بعدی بازی PUBG قرار است تا در نقشه‌ای به وسعت کره زمین باشد، اما باید بدانید که شاید هرگز چنین موردی عملی نشده و در نهایت شاهد عرضه یک بازی جدید باشیم.

لازم به ذکر است که سازنده بازی PUBG نظری درباره تعداد بازیکنان داخل این نقشه بزرگ نداده، اما قاعدتا در یک سیاره فقط ۱۰۰ نفر وارد بازی نمی‌شوند. بدین ترتیب اگر ابعاد نقشه بازی ضربدر ۱۰ و بیشتر می‌شود، قاعدتا تعداد بازیکنان هم به مراتب بیشتر خواهند بود. اما یک مشکل بزرگ درباره این موضوع وجود خواهد داشت که آن هم درباره پر شدن سرورها است. به هر حال کسی دوست ندارد یک ساعت منتظر بماند تا هزار بازیکن که همگی آماده بازی هستند جمع شده و همگی در یک نقشه رقابت کنند. گیم پلی بازی جذاب و هیجان‌انگیز است، اما صبر کردن پیش از بازی و پر بودن سرور از بات‌ها و هوش مصنوعی، آن را کاملا خسته کننده خواهد کرد. به همین دلیل نیز هیچ بعید نیست که شاهد عرضه یک بازی در سبک تک‌نفره باشیم که در یک جهان فوق گسترده روایت می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا