#مهسا_امینی

ساخت قسمت دوم PlayerUnknown’s Battlegrounds ظاهرا شروع شده است

آیا پابجی می‌تواند به روزهای اوج خود بازگردد؟

ساخت قسمت دوم PlayerUnknown's Battlegrounds

گزارش‌های غیررسمی‌ای که طی ساعات گذشته در فضای مجازی منتشر شده‌اند، از ساخت قسمت دوم PlayerUnknown’s Battlegrounds خبر می‌دهند.

PlayerUnknown’s Battlegrounds در زمان عرضه از مشکلات فنی متعددی رنج می‌برد اما گیم‌پلی نوآورانه‌اش باعث شد نقاط ضعف چندان به چشم نیایند. بدین ترتیب، محصول تازه‌ی بلوهول به سرعت در میان کاربران سراسر جهان به محبوبیت بالایی دست یافت و جوایز متعددی را دریافت کرد. محبوبیت این بازی بتل رویال به حدی بالا بود که با گذشت مدت کوتاهی در لیست عناوین ورزش‌های الکترونیک قرار گرفت. در ضمن، پابجی در برخی از کشورها از جمله هند و پاکستان فیلتر شد. مقامات معتقد بودند این بازی به شدت اعتیادآور بوده و زندگی نوجوانان و جوانان را مختل می‌کند.

با افزایش محبوبیت بتل رویال در میان کاربران سراسر جهان، استودیوها و شرکت‌های مختلف تصمیم گرفتند شانس خود را در این ژانر امتحان کنند. نتیجه‌ی اتخاذ چنین تصمیمی، عرضه‌ی محصولاتی مانند Apex Legends ،Fortnite و Call of Duty: Warzone بوده که به مرور زمان تعداد قابل‌توجهی از کاربران را به سمت خود کشاندند. البته PlayerUnknown’s Battlegrounds در مقایسه با دیگر عناوین آنلاین شرایط خوبی از لحاظ کاربران همزمان دارد. با این حال، نمی‌توان کتمان کرد از روزهای اوج خود فاصله گرفته است.

طبق گزارش‌های غیررسمی‌ای که طی ساعات گذشته روی خروجی وب سایت‌های مختلف قرار گرفته‌اند، ساخت قسمت دوم PlayerUnknown’s Battlegrounds از مدتی قبل آغاز شده است. این بازی در حال حاضر با اسم XTRM شناخته می‌شود و دفاتر سئول کرافتون (نام جدید استودیوی PUBG Corporation) وظیفه‌ی توسعه‌اش را برای پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری اس، ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی به دوش می‌کشند. در ضمن، نسخه‌ی موبایل پابجی 2 توسط همان تیمی که PUBG Lite را برای رایانه‌های شخصی نه چندان قدرتمند ساخته بود، تولید می‌شود. نامی از سیستم عامل‌ها برده نشد اما طبیعتا شاهد انتشار این محصول برای اندروید و iOS خواهیم بود.

برندن گرین (Brendan Greene) از خالقان اصلی PlayerUnknown’s Battlegrounds به شمار می‌رود. او در یکی از مصاحبه‌های قبلی خود تاکید کرده بود علاقه‌ای برای کار روی دنباله‌ی این بازی نداشته و ترجیح می‌دهد یک آی‌پی جدید بسازد. طبق گزارش‌های اخیر، او همچنان پای حرف خود ایستاده و هیچ گونه مشارکتی در ساخت قسمت دوم PlayerUnknown’s Battlegrounds ندارد. گرین به همراه گلن اسکافیلد (Glen Schofield) در ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی یک استودیوی جدید به نام استرایکینگ دیتنس (Striking Distance) تاسیس کرد که زیرمجموعه‌ی بلوهول بوده و هم اکنون The Callisto Protocol را می‌سازد. اتفاقات این بازی ترسناک در دنیای پابجی جریان دارد.

با کاهش محبوبیت PlayerUnknown’s Battlegrounds در میان کاربران سراسر جهان، گروهی از فعالان صنعت ویدیو گیم پیش‌بینی کردند ساخت یک دنباله می‌تواند پابجی را به مرکز توجه‌ها بازگرداند. باید منتظر ماند و دید چنین اتفاقی رخ خواهد داد یا خیر.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا