قیمت پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس تا پایان ماه آگوست اعلام می‌شود

به‌زودی از مشخصات دقیق سخت‌افزارها نیز پرده برداشته می‌شود!

قیمت پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس

با استناد بر اظهارات اخیر عمران خان (Imran Khan)، یکی از تحلیل‌گران و اعضای شرکت Kinda Funny، شرکت سونی و مایکروسافت نهایتا تا پایان ماه آگوست سال جاری (مرداد و یا شهریور) از قیمت پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس و همچنین مشخصات دقیق سخت‌افزارها رونمایی خواهند کرد.

همان‌طور که اطلاع دارید، چرخه‌ی عمر کنسول‌های نسل هشتم با همه‌ی خوبی‌ها و بدی‌ها، پس از هفت سال فعالیت پر فراز و نشیب رو به اتمام بوده و کمتر از چند ماه دیگر شاهد ورود دو کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 به بازار هستیم. دو شرکت مایکروسافت و سونی تا به امروز تقریبا از تمامی ویژگی‌های دستگاه‌های جدید خود پرده برداشته‌اند و چه بسا چندی پیش نیز این دو غول صنعت بازی‌های ویدیویی از عناوین انحصاریو جدید خود رونمایی کردند. با این حال، هنوز فاکتور مهمی از کنسول‌های نسل نهم یعنی قیمت نهایی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و تاکنون گمانه‌زنی‌ها و تحلیل‌های زیادی در این زمینه به گوش رسیده که با توجه به قدرت بالای سیستم‌های نسل بعدی، نگرانی شماری از بازیکنان را به همراه داشته است.

حال در تازه‌ترین خبرها، چندی پیش آقای عمران خان، یکی از تحلیل‌گران معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، در گفت‌وگویی اشاره کرده که دو شرکت مایکروسافت و سونی تا پایان ماه آگوست سال جاری میلادی (مرداد و یا اوایل شهریور) با برگزاری یک رویداد اختصاصی دیگر، از قیمت و مشخصات دقیق سخت‌افزارهای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 پرده برمی‌دارند. در ادامه، او معتقد است که هنوز برخی از بازی‌های استودیوهای ترد پارتی یا همان ثالث ردموندی‌ها و چشم بادامی‌ها معرفی نشده‌اند که به احتمال قوی، این عناوین همزمان با تعیین قیمت نهایی کنسول‌ها، به نمایش گذاشته خواهند شد.

بدون هیچ شک و تردیدی، قیمت‌گذاری کنسول‌های نسل نهم نقش مهمی را در موفقیت و یا شکست آن‌ها ایفا می‌کند. شرکت نامدار مایکروسافت در این باره اعلام کرده که قیمت ایکس‌باکس سری ایکس یکی از مزایای بزرگ دستگاه به شمار خواهد رفت. این در حالی است که آقای جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس پلی‌استیشن، پیش‌تر گفته که پلی‌استیشن 5 بر اساس ارزش واقعی آن قیمت‌گذاری خواهد شد. برخی‌ها این اظهارات را به نوعی توجیه و زمینه‌سازی سونی برای اعلام قیمت بالای دستگاه می‌دانند. همچنین، گروهی از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که ایکس‌باکس جدید نزدیک به صد دلار ارزان‌تر از پلی‌استیشن 5 خواهد بود. در هر حال، همه این‌ها بر اساس حدس و گمان ارائه شده و باید منتظر ماند و دید که سونی و مایکروسافت برای قیمت‌گذاری سیستم‌های خود چه تصمیماتی را اتخاذ خواهند کرد.

از طرفی، با توجه به راه‌اندازی صفحه‌ی PS5 در فروشگاه بزرگ آمازون، انتظار می‌رود که با تعیین قیمت کنسول، پروسه‌ی پیش فروش آن نیز آغاز شود که در این صورت، به احتمال قوی تاریخ عرضه‌ی دقیق دستگاه نیز مشخص خواهد شد. از این رو، چندان دور از انتظار نیست که طی ماه آتی شاهد اعلام تاریخ عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعدی باشیم. البته، ذکر این نکته مهم است که شرایط حاکم در سراسر دنیا در پی فراگیری ویروس کوید ۱۹ و مشکلات غیرقابل انکاری که برای غالب کسب و کارها به همراه آورده، احتمالا معضلاتی را در خصوص تعیین تاریخ عرضه‌ی کنسول‌ها برای هر دو شرکت مایکروسافت و سونی به دنبال داشته است. هرچند، این دو غول صنعت بازی‌های ویدیویی بر این باور هستند که ویروس کرونا هیچ اختلالی در روند ساخت دستگاه‌های نسل نهم ایجاد نکرده و Xbox Series X و PlayStation 5 مطابق برنامه در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که طبق آخرین بیانیه‌ی مایکروسافت و سونی، هر دو کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 برای عرضه در تعطیلات سال جاری میلادی برنامه ریزی شده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا