#مهسا_امینی

نسل جدید فرنچایز Resident Evil شامل چه بازی‌هایی می‌شود؟

۳ رزیدنت اویل نسل نهمی

نسل جدید فرنچایز Resident Evil شامل چه بازی‌هایی می‌شود؟ نریمان هروی ۰ ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ اخبار بازی
نسخه نسل نهمی سری Resident Evil

طبق بیانیه رسمی تهیه کننده شرکت کپکام، نسخه نسل نهمی فرنچایز Resident Evil شامل بازی‌‌های Resident Evil 7 ،Resident Evil 2 و Resident Evil 3 می‌شود. 

 سویوشی کاندا ، تهیه‌کننده‌ی شاغل در کپکام طی بیانیه‌ای که می‌خوانید، عرضه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی بازی‌‌های Resident Evil 7 ،Resident Evil 2 و Resident Evil 3 را تائید کرد. در سال ۱۹۹۶ میلادی، ژانر سوروایول هارر با انتشار اولین نسخه سری Resident Evil متولد شد و در هر نسل هیجان و ترس را به تمامی علاقه‌مندان این ژانر تزریق کرد.

بیانیه منتشر شده توسط سویوشی کاندا در رابطه با نسل جدید فرنچایز Resident Evil

اوایل امسال، ما اعلام کردیم که نسخه نسل نهمی فرنچایز Resident Evil شامل بازی‌‌های Resident Evil 7 ،Resident Evil 2 و Resident Evil 3 در راه PS5 هستند و کسانی که این ۳ بازی را روی کنسول PS4 خود خریداری کردند، بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای می‌توانند آنان را به نسخه PS5 ارتقا دهند. این ۳ نسخه قرار است امروز از فروشگاه پلی استیشن عرضه شوند. این آپگرید‌ها شامل ری‌تریسینگ، صدای ۳ بعدی و پشتیبانی از دوال سنس می‌شود. بازی Resident Evil 7 در سال ۲۰۱۷ معادلات را به هم ریخت و ما روی جنبه‌ وحشت تمرکز کردیم. این بازی به جای استفاده از ریتم سریع و دوربین سوم شخص رزیدنت اویل‌های مدرن، ریتمی کند و دوربین اول شخص داشت تا شما را به بهترین شکل در نقش ایتن وینترز قرار دهد.

ما سعی کردیم برای این نسخه، از اولین نسخه رزیدنت اویل الهام بگیریم و روی ترس از ناشناخته‌ها تمرکز کنیم. وقتی نسخه اول رزیدنت اویل منتشر شد و بازیکنان این بازی را شروع کردند، هیچ ایده‌ای در مورد چیزی که در انتظارشان است نداشتند! ستینگ، زاویه‌ی دید و کارکتر جدید باعث شد که بازیکن حس نسبتا ناآشنایی نسبت به این بازی پیدا کنند و ما حتی سعی کردیم که پرسه در خانه‌ی بیکر‌ها شبیه به تجربه عمارت اسپنسر در نسخه‌ی اول باشد.

این بازی همچنین نخستین نمایش از عملکرد RE Engine بود و ما توانستیم از لحاظ بصری و صوتی به مرحله‌ی جدیدی در نسل گذشته برسیم. ما با تکنیک‌های تصویرسنجی، توانستیم اسکن‌‌های واضحی از مدل‌ها، سطوح و تکسچر‌های واقعی بگیریم و وارد بازی کنیم. حالا هم با قدرت کنسول PS5 تجربه‌ بسیار بهتری را از این بازی خواهید داشت. با توسعه‌ RE Engine ما توانستیم این فرنچایز را به مرحله‌ جدیدی از زیبایی بصری برسانیم، حس کردیم که حالا زمان بازسازی نسخه‌های قدیمی Resident Evil فرا رسیده و برای اولین بازسازی، ما بازی Resident Evil 2 را انتخاب کردیم.

ما مثل طرفداران فرنچایز مذکور، می‌خواستیم که این بازسازی با حداکثر احترام و دقت ساخته شود. ایجاد یک تجربه‌ تازه و در عین حال وفادار بودن آن به نسخه‌ اصلی و حفظ این تعادل، کاری بسیار دشوار بود، ولی خوشبختانه به لطف RE Engine توانستیم تجربه‌ای به یادماندنی از بازگشت به اداره پلیس راکون سیتی را برای طرفداران رقم بزنیم.

با ارتقای بصری این بازی، تمامی بخش‌های اداره پلیس راکون سیتی، اتمسفر گیراتری نسبت به همیشه به خود گرفت و حتی زامبی‌ها هم واقع‌گرایانه‌تر از همیشه به نظر می‌رسیدند. پس از ریمیک Resident Evil 2 ما بار خود را به قصد بازسازی نسخه‌ بعدی و روایتی دیگر در راکون سیتی بستیم. در Resident Evil 3 بازیکنان به همراه جیل ولنتاین، تجربه‌ای نو از فرار از راکون سیتی را به لطف RE Engine در پیش روی خود داشتند.

وقتی صحبت از Resident Evil 3 می‌شود، محال است که از نمسیس اسم نبریم. نمسیس قطعا یکی از ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین دشمن‌ها در تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی محسوب می‌شود و تیم ما توانست از ساخته‌های قبلی در Resident Evil 7 و Resident Evil 2 بهره ببرد تا نمسیس را دوباره برای ریمیک بازی Resident Evil 3 احیا کند. فرقی ندارد که شما از دارندگان نسخه‌ نسل قبلی این بازی‌ها هستید، یا این که نسخه نسل نهمی سری Resident Evil را برای اولین بار روی PS5 تجربه می‌کنید، امیدوارم که از هر لحظه‌ این بازی‌ها لذت کافی را ببرید.

نظر شما در مورد نسخه نسل نهمی سری Resident Evil چیست؟ آیا قصد دارید دوباره این ۳ بازی را روی نسل جدید تجربه کنید؟ خوشحال می‌شویم که نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا