اولین تبلیغ تلویزیونی PS5 ویژگی‌های کلیدی کنسول را برجسته می‌کند

لامسه، شنوایی و نیرو

سونی به تازگی اولین تبلیغ تلویزیونی PS5 را منتشر کرده که روی تجربه‌ی منحصر بفرد بازی روی این کنسول تاکید دارد.

این تبلیغ حدودا یک و نیم دقیقه‌ای به‌صورت لایو اکشن ساخته شده است. ماری یی، نایب رییس بخش بازاریابی جهانی سونی، این تبلیغ را همراه با توضیحاتی در بلاگ رسمی پلی‌استیشن منتشر کرده که به خوبی اهداف و پیام‌های پشت آن را توصیف می‌کند. به گفته‌ی او، این تبلیغ جهت «نمایش برخی از تجربه‌های درگیرکننده‌ی گیم‌پلی که روی کنسول PS5 تجربه خواهید کرد» ساخته شده است.

در این ویدیو، حس و حالی که قابلیت‌های ویژه‌ی نسل بعدی پلی‌استیشن در گیم‌پلی بازی‌ها منتقل می‌کنند را از طریق ماجراجویی‌های یک دختر جوان مشاهده می‌کنیم. ابتدا می‌بینیم که چگونه او می‌تواند جنس و حس خرد شدن یخ زیر پایش را با راه رفتن روی آن احساس کند. او با لمس یخ زیر پایش، خطر یک کراکن بزرگ و عصبانی را احساس کرده و پیش از آنکه گیر بیفتد پا به فرار می‌گذارد. این بخش از ویدیو مشخصا به ویژگی «بازخورد لمسی» (Haptic Feedback) کنترلر DualSense اشاره دارد که قادر است شرایط مختلف محیط بازی را از طریق حس لامسه به بازیکن منتقل کند.

بلافاصله پس از این قسمت، قهرمان ویدیو را در یک کمپ شبه‌نظامی می‌بینیم؛ جایی که او قادر است به لطف موتور پردازش صدای Tempest 3D AudioTech درک کاملی از محیط اطرافش داشته باشد. او می‌تواند کوچک‌ترین صداهایی که در دور و اطرافش تولید می‌شوند را شنیده و موقعیتشان را پیدا کند. با همین قابلیت، تهدیدی که در پشت سرش جریان دارد را شنیده و در برابر تیری که به سمتش شلیک می‌شود جاخالی می‌دهد.

سومین و آخرین ویژگی که در این تبلیغ تلویزیونی PS5 برجسته می‌شود، تریگرهای تطبیق‌پذیر (Adaptive Triggers) در کنترلر DualSense است. به لطف این فناوری، دکمه‌های L2 و R2 امکان مقاومت تنظیم‌شونده در برابر فشار دارند و می‌توانند ابعاد جدیدی از تجربه‌ی گیم‌پلی به بازیکن منتقل کنند. مثالی که در این ویدیو برای این ویژگی می‌بینیم، نشانه‌گیری با تیر و کمان است. قهرمان داستان می‌تواند نیرویی که زه کمان به انگشتان او منتقل می‌کند را احساس کرده و با تنظیم قدرت و دقت، شلیکی بی‌نقص انجام دهد. بدین ترتیب او راه خود را در مسیری جادویی باز کرده تا با هیولایی سنگی بزرگی رو‌به‌رو شود.

پستی که این ویدیو از طریق آن منتشر شده غیر از توضیحات ماری یی، نقل قول‌هایی هم از بازیسازان استودیو‌های بزرگ مانند اینسومنیاک، گوریلا گیمز و آرکین دارد که از کار کردن با این قابلیت‌های جدید پلی‌استیشن و امکان ارائه‌ی تجربه‌های بی‌نظیر در بازی‌های جدیدشان به لطف آنها صحبت کرده‌اند.

با وجود آنکه تاکنون یک رویداد رسمی بزرگ از معرفی PS5 را پشت سر گذاشته‌ایم، اما مهم‌ترین جزئیات مربوط به این کنسول هنوز هم مبهم هستند. تاریخ عرضه، قیمت، تنوع طرح کنسول و جزئیات پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل هنوز هم نامشخص است و چیز زیادی از اجرای گیم‌پلی واقعی بازی‌ها روی آن ندیده‌ایم. انتشار تبلیغ تلویزیونی PS5 اما می‌تواند نشانه‌‌ی این باشد که چیزی تا یک خبر یا رویداد بزرگ نمانده است، خصوصا که پنجره‌ی عرضه‌ی کنسول هنوز هم تعطیلات همین سال جاری میلادی است. شایعات می‌گویند که سونی یک رویداد لایو استریم دیگر برای همین ماه (آگوست) ترتیب دیده و بالاخره سکوت آزاردهنده‌ی خود را در آن می‌شکند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا