سونی احتمالا پیش از مایکروسافت قیمت PS5 را اعلام نخواهد کرد

سونی قصد دارد بر اساس قیمت کنسول رقیب نسبت به تعیین قیمت پلی‌استیشن 5 اقدام کند

قیمت PS5

این‌طور که به نظر می‌رسد، شرکت سونی قصد ندارد قیمت کنسول PS5 را پیش از مشخص شدن قیمت کنسول نسل بعدی مایکروسافت اعلام کند و منتظر است تا نسبت به قیمت محصول رقیب، رقمی را برای محصول خود تعیین نماید.

این روزها تنور شایعات و اخبار درباره‌ی کنسول‌های نسل بعدی از همیشه داغ‌تر است و در ماه‌های آینده داغ‌تر هم خواهد شد. از ظاهر کنترلر نسل بعدی پلی‌استیشن و محل قرارگیری پورت‌های Xbox Series X بگیرید تا مشخصات سخت‌افزاری و عناوین انحصاری در حال ساخت برای هر دو کنسول، از سوژه‌هایی هستند که در هفته‌های اخیر به آن‌ها پرداخته شده است. برای قشر اصلی یعنی افرادی که قصد خرید یک کنسول در نسل بعد را دارند، قطعا فاکتور قیمت اهمیت زیادی دارد. همین مورد بود که باعث شد تا سونی در اوایل نسل هشتم و در حرکتی هوشمندانه، روی قیمت PS4 مانور دهد و در همان سال‌های اول گوی رقابت را از مایکروسافت بدزدد.

طبیعتا در حال حاضر همگی‌مان می‌خواهیم که بدانیم کنسول‌های نسل بعدی سونی و مایکروسافت چه قیمتی خواهند داشت، اما ظاهرا شرکت سونی در این مورد بسیار وسواسی عمل می‌کند. سونی در هفته‌ی گذشته گزارشی از عملکرد مالی خود در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹ منتشر کرد که مشخص شد کنسول پلی‌استیشن۴ در ایام کریسمس ۶.۱ میلیون دستگاه فروخته است که ضعیف‌ترین آمار این کنسول در تعطیلات انتهای سال محسوب می‌شود. مدیر بخش مالی آقای «هیروکی توتوکی» نزد هیئت مدیره و سرمایه‌گذاران عنوان کرد که قصد دارد مطمئن شود تا انتقال تمرکز از PS4 به PS5 به بهترین و نرم‌ترین شکل ممکن صورت بگیرد.

در این بین از توتوکی در مورد چگونگی و مهم‌تر از آن، مقدار قیمت PS5 پرسیده شد که او جواب واضحی به این سوال نداد. توتوکی در صحبت‌های خود به این مورد اشاره کرد که سونی در یک فضای رقابتی قرار دارد و به همین خاطر صحبت درباره‌ی قیمت کنسول در حال حاضر کاری بسیار دشوار است. فضای رقابتی که توتوکی از آن می‌گوید، به وضوح به رقابت سونی با مایکروسافت اشاره دارد.

با این اوصاف سونی در حال حاضر منتظر می‌ماند تا ابتدا شرکت مایکروسافت قیمت نسل بعدی ایکس‌باکس را مشخص و سپس با توجه به قیمت محصول رقیب و شرایط دیگر، رقمی را تعیین کند. با توجه به شرایط سیاسی سال‌های اخیر که نتیجه‌ی روی کار آمدن دانلد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود، پیش‌بینی شد که قیمت کنسول‌های نسل بعد بیشتر از نسل فعلی خواهد بود. باید دید که آیا این پیش‌بینی به حقیقت خواهد پیوست یا خیر.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا