قابلیت آپلود خودکار پلی استیشن 5 به زودی راه‌اندازی خواهد شد

دسترسی راحت‌تر به اسکرین‌شات و کلیپ‌ها

قابلیت آپلود خودکار پلی استیشن 5

قابلیت ذخیره‌سازی و ارسال خودکار محتوای ضبط شده به تازگی با قابلیت آپلود خودکار پلی استیشن 5 توسط سونی تایید شده و چنان که به نظر می‌رسد، به زودی به سیستم اصلی اضافه خواهد شد.

روز گذشته اتفاق جالبی برای دارندگان کنسول‌های پلی استیشن 5 افتاد؛ افراد کنجکاو و علاقه‌مند به ضبط ویدیو و تصاویر از بازی خود، هنگامی که مشغول کار با کنسول خود بودند، ناگهان متوجه شدند که یک ویژگی جدید، برای اضافه کردن قابلیت آپلود خودکار وجود دارد. البته معلوم نیست که دقیقا این ویژگی آیا در دسترس همه کاربران قرار گرفته یا که نه، اما حداقل برخی از کاربران گزارش چنین ویژگی را داده بودند.

این قابلیت که دوام چندانی را هم نداشت، حداقل به صورت موقت به کاربران اجازه می‌داد تا هر اسکرین‌شات یا ویدیو ضبط شده‌ای که از بازی خود داشتند، روی برنامه رسمی پلی استیشن که برای گوشی‌های اندرویدی و iOS وجود دارد ثبت کنند. این دسترسی سریع در واقع به کاربران اجازه می‌داد تا هر چیز که ثبت کرده‌اند را برای ارسال به فضای مجازی یا اشتراک با دوستان خیلی سریع داشته باشند تا نیازی نباشد تا داده‌ها را کاملا با استفاده از کابل USB و یک هارد اکسترنال استخراج کنند.

آیا قابلیت آپلود خودکار پلی استیشن 5 ماندگار خواهد شد؟

در واقع قابلیت اضافه کردن و آپلود خمدکار محتوا پروژه تستی بود که سونی برای کاربران ساکن زاپن و همچنین کانادا فراهم کرده بود و خیلی سریع هم برداشته شد. اما در همین حین، یک دید کلی از آنچه که به زودی به رابط کاربری کنسول پلی استیشن اضافه می‌شود، دیده شد. البته باید بدانید که برای به اشتراک گذاشتن ویدیوها و اسکرین‌شات‌های گرفته شده با کنسول پلی استیشن 5، می‌توانید همیشه آن‌ها را برای دوستان خود که در برنامه رسمی پلی استیشن با شما در ارتباط هستند بفرستید و سپس آن را برای خود دانلود و ذخیره کنید. اما در هر صورت، چت شما با آن فرد کاملا پر از اسپم و پیام‌هایی خواهد شد که شاید طرف مقابل راضی به دیدن آن نباشد!

اما این روش جدید، این دسترسی را به کاربر می‌داد تا خیل زود و بدون مشکل، ویدیوهای تا سه دقیقه و اسکرین‌شات‌های با کیفیت 1080p را خیلی زود برای به اشتراک‌گذاری در فضای مجازی آماده کند. حال نکته کار اینجاست که اگر سونی چنین طرحی را پیاده کند، قطعا به منابع بسیاری برای ایجاد فضای ابری نیاز خواهد داشت. همچنین همانطور که گفته شد، کیفیت تصاویر پایین‌تر بوده و ویدیوها در نسخه تست، فقط تا سه دقیقه بودند.

در حال حاضر این ویژگی از دسترس کاربران دور شده و دیگر کاربری به این قابلیت دسترسی ندارد. تاریخ انتشار دوباره و رسمی آن نیز فعلا مشخص نیست و شاید حتی سونی کلا این پروژه را به دست فراموشی بسپارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا