آیا ماه بعد شاهد رونمایی از اولین بازی‌های انحصاری PS5 خواهیم بود؟

به نظر می‌رسد سونی اولین رویداد ویژه‌ی PS5 را به‌زودی برگزار کند

آیا ماه بعد شاهد رونمایی از اولین بازی‌های انحصاری PS5 خواهیم بود؟ سید مجتبی محمودی ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی‌های انحصاری PS5

طبق ادعای یکی از اعضای سایت VentureBeat شرکت سونی در ماه ژوئن و طی یک رویداد ویژه، اولین بازی‌های انحصاری کنسول PS5 را رونمایی خواهد کرد.

هم‌اکنون در فاصله‌ی تقریبا ماه تا عرضه کنسول‌های نسل بعدی دو شرکت سونی و مایکروسافت، از مشخصات سخت‌افزاری دو کنسول آگاه هستیم و می‌دانیم نسل آینده‌ی ایکس‌باکس چه شکلی خواهد بود. این را هم می‌دانیم که مایکروسافت در ماه جولای برای اولین بار، عناوین فرست‌پارتی در حال ساخت خود برای Xbox Series X را به نمایش در خواهد آورد. در آن سوی میدان اما نه می‌دانیم پلی‌استیشن 5 چه شمایلی خواهد داشت و حتی معلوم نیست چه زمانی با اولین بازی‌های انحصاری‌اش آشنا می‌شویم.

در ماه‌های اخیر شایعات متعددی وجود داشت. مثلا چند ماه احتمال می‌رفت که سونی یک رویداد در ماه فوریه برگزار کند. حالا ادعای جدیدی مطرح شده است که از ادعاهای قبلی مطمئن‌تر به نظر می‌رسد. چرا که از سوی یک نویسنده‌ی عضو یکی از سایت‌های معتبر حوزه‌ی فناوری است.

آقای Jeff Grubb یکی از نویسندگان سایت VentureBeat در یک رشته توییت که آن را Summer Game Mess نام‌گذاری کرده (و همچنین آن را به صورت یک گزارش در سایت ذکر شده هم منتشر کرده) است، برنامه‌ای از رویدادهای مهم حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی در ماه‌های آینده به اشتراک گذاشت که در بین آن‌ها، رویدادی از سوی شرکت سونی به چشم می‌خورد. گراب اولین بار حدود هشت روز پیش این لیست را به اشتراک گذاشت که البته به‌مرور دستخوش تکامل و البته تغییراتی شد که این رویداد پلی‌استیشن هم جزو آن‌هاست.

بازی‌های انحصاری PS5
فهرست رویدادهای چند ماه آینده که جف گراب منتشر کرده است

طبق ادعای گراب، شرکت سونی دو رویداد تا انتهای تابستان برگزار خواهد کرد؛ اولی با نام State of PlayStation که در آن برای اولین بار شاهد نمایش بازی‌های انحصاری فرست پارتی و دیگر عناوین در حال ساخت برای PS5 خواهیم بود. این رویداد در ابتدا قرار بود تا ۴ ژوئن (۱۵ خرداد) برگزار شود، اما گراب مدتی بعد اعلام کرد سونی در تاریخ دیگری در اوایل ماه ژوئن آن را نمایش خواهد داد. در عین حال تعداد نمایش‌ها هم نسبت به قبل کمتر می‌شود و برخی ناشران، تصمیم به رونمایی مستقل بازی‌های خود یا نشان دادن آن در رویداد دیگری گرفته‌اند.

رویداد دوم هم قسمت جدید State of Play است که در آن شاهد نمایش عناوینی برای هر دو کنسول PS4 و PS5 خواهیم بود و قرار است در ماه آگوست امسال، یعنی اواسط تابستان برگزار شود.

از آن‌جا که این ادعا توسط نویسنده‌ی یک سایت معتبر مطرح می‌شود، پس می‌توان به صحت آن امید زیادی داشت. با این وجود هم باید منتظر اعلام رسمی سونی برای مشخص شدن تاریخ دقیق رویداد رسمی‌اش باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا