#مهسا_امینی

مایکروسافت تا انتهای سال ۲۰۲۰ به صورت ماهانه رویداد خواهد داشت

برنامه‌ی Xbox 20/20 اقدامی از سوی مایکروسافت برای آمادگی ورود به نسل بعد است

مایکروسافت تا انتهای سال ۲۰۲۰ به صورت ماهانه رویداد خواهد داشت سید مجتبی محمودی ۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
رویداد ماهانه مایکروسافت

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که از همین ماه تا انتهای سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت ماهانه رویداد برگزار و از طریق آن، مخاطبان ایکس‌باکس را آماده‌ی ورود به نسل بعد می‌کند.

پنجشنبه‌ی این هفته شرکت مایکروسافت در قسمت جدید از سری برنامه‌ی Inside Xbox برای اولین بار به نمایش گیم‌پلی از بازی‌های در حال ساخت برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس خواهد پرداخت که عنوان Assassin’s Creed Valhalla هم بین آن‌هاست. دیروز این شرکت اعلام کرد که این برنامه، در واقع بخشی از برنامه‌ی بزرگ‌تری است که Xbox 20/20 نام دارد و هر ماه برگزار می‌شود.

مایکروسافت با این سری رویداد ماهانه قصد دارد تا مخاطبان خود و طرفداران ایکس‌باکس را در جریان برنامه‌هایش برای نسل بعدی قرار دهد و آن‌ها را برای ورود به یک دوره‌ی جدید آماده کند. در پست جدیدی که در بخش اخبار ایکس‌باکس منتشر شد، مدیر بخش مارکتینگ گیمینگ مایکروسافت Jerret West علاوه بر صحبت درباره‌ی Xbox 20/20 به برنامه‌های مایکروسافت برای سال جاری میلادی هم اشاره کرد که بسیاری از آن‌ها حتی با وجود پاندمی ویروس کرونا قرار است طبق انتظار پیش بروند.

طبق گفته‌های او، تاریخ عرضه‌ی کنسول Xbox Series X و همچنین بازی Halo Infinite همچنان بدون تغییر است و هر دو در تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ در دسترس قرار خواهند گرفت. تمام ۱۵ استودیوی داخلی ایکس‌باکس هم به‌سختی در حال ساخت عناوین نسل بعدی برای ایکس‌باکس سری ایکس و همچنین Xbox Game Pass هستند. عناوین در حال ساخت برای کنسول نسل بعدی مایکروسافت تنها به عناوین فرست پارتی محدود نیست و استودیوهای بسیاری در حال تولید عناوینی هستند که در زمان عرضه‌ی کنسول برای تجربه موجود خواهند بود.

مایکروسافت به طور جداگانه برنامه‌های ویژه‌ای برای کاربران رایانه‌های شخصی دارد. از عرضه‌ی عناوینی چون Halo Infinite و Minecraft Dungeons و صد البته Microsoft Flight Simulator گرفته تا گسترش گنجینه‌ی بازی‌های سرویس گیم پس برای این پلتفرم. سرویس گیم پس همچنین قرار است در آینده میزبان عناوین بیشتری باشد. مایکروسافت همچنین می‌خواهد تا سرویس استریم خود با نام Project xCloud را برای دستگاه‌ها و کشورهای بیشتری به ارمغان بیاورد. تا انتهای سال ۲۰۲۰ هم قرار است سرویس گیم‌پس برای این پلتفرم استریم هم در دسترس قرار بگیرد.

برنامه‌ی Xbox 20/20 همان طور که گفته شد، با قسمت جدید Inside Xbox در پنجشنبه‌ی این هفته کار خود را آغاز می‌کند. در این قسمت علاوه بر نمایش گیم‌پلی بازی‌های نسل بعدی، از عناوین جدیدی رونمایی خواهد شد که از قابلیت Smart Delivery پشتیبانی می‌کنند و با خرید نسخه‌ی نسل حاضر آن‌ها، نسخه‌ی نسل بعد را روی ایکس‌باکس سری ایکس رایگان دریافت خواهید کرد.

شرکت مایکروسافت قبلا اعلام کرده بود که در IX این ماه خبری از عناوین داخلی‌اش نخواهد بود. در عوض رویداد ماه جولای به طور اختصاصی، به عناوین انحصاری و فرست‌ پارتی می‌پردازد. برای تماشای این رویدادها می‌توانید به کانال رسمی ایکس‌باکس در میکسر، توییچ، فیسبوک، توییتر و یوتیوب مراجعه کنید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا