شکایت علیه کیفیت پایین کنترلر دوال‌سنس به کجا رسیده است؟

آیا خریداران به حق خود می‌رسند

کیفیت پایین کنترلر دوال‌سنس

وب سایت IGN در یکی از پست‌های اخیر خود به شکایت علیه کیفیت پایین کنترلر دوال‌سنس پرداخت و جزئیات تازه‌ای را فاش کرده است.

اگر به یاد داشته باشید، اواخر بهمن سال جاری مطلبی روی وب سایت سرگرمی قرار گرفته بود که به کیفیت پایین جوی‌استیک دوال‌سنس و خرابی‌های آن اشاره داشت. ایرادهای مختلف در نسل‌های ابتدایی یک محصول اتفاق مرسومی در صنایع محسوب می‌شود اما خرابی‌های جوی‌استیک تعداد بالایی از خریداران را با چالش مواجه کرده بود. در پی افزایش خرابی‌ها، کانال یوتیوب iFixit تصمیم گرفت به کالبد شکافی کنترلر پرداخته و بدین طریق، دلیل خرابی را بیابد. با توجه به بررسی صورت گرفته، دوال‌سنس از برد و سخت افزار مشابهی با کنترلر ایکس‌باکس و نینتندو سوییچ، استفاده می‌کند.

شرکت ALPS تولیدکننده اصلی قطعات کنترلر در برگه‌های اطلاعاتی محصول خود ادعا کرده عمر مفید جوی استیک‌ها چیزی در حدود دو میلیون بار گردش پتانسیومتر و ۵۰۰ هزار بار عملکرد کلید (اهرم) مرکزی آن‌ها است. بررسی کانال یوتیوب iFixit نشان می‌دهد عمر مفید آنالوگ‌های کنترلر کنسول پلی‌استیشن 5 در شرایط استفاده‌ی معمول و عادی، تقریبا چیزی در حدود ۴۱۷ ساعت خواهد بود. البته این رقم به عوامل مختلفی از جمله نحوه‌ی استفاده‌ی کاربر بستگی دارد.

CSK&D، یک موسسه‌ی حقوقی آمریکایی است. آن‌ها هفته‌ی گذشته شکایتی را علیه سونی و کیفیت پایین کنترلر دوال‌سنس به نمایندگی افراد متضرر تنظیم و برای دادگاه ارسال کرد. CSK&D با به‌روزرسانی وب سایت رسمی خود مدعی شد افرادی که می‌خواهند از پلی‌استیشن 5 برای تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی استفاده کنند، به اجبار باید شرط داوری را بپذیرند. شرط داوری یک بند است که طبق آن دو طرف قرارداد متعهد می‌شوند در صورت بروز اختلاف، آن را خارج از دادگاه حل کرده و به دادگستری رجوع نکنند. موافقت با این بند، توانایی هرگونه شکایتی را از کاربران متضرر می‌گیرد.

آن دسته از افرادی که می‌خواهند از پلی‌استیشن 5 برای تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی استفاده کرده اما تمایلی برای پایبندی به شرط داوری ندارند، می‌توانند طی مدت زمان مشخصی از فعالسازی کنسول، یک نامه برای شرکت نوشته و به صورت داوطلبانه انصراف دهند. CSK&D، در وب سایت رسمی خود یک الگو برای نوشتن نامه قرار داده تا افرادی که به‌تازگی کنسول را خریده یا می‌خواهند طی آینده‌ی نزدیکی تهیه کنند، از آن برای نوشتن انصرافنامه بهره ببرند. بدین ترتیب، اگر جوی‌استیک دوال‌سنس دچار هر گونه مشکلی شد، آن‌ها از امکان تنظیم شکایت برخوردار خواهند بود. کاربران متضرر همچنین می‌توانند به CSK&D اطلاع دهند. به هر حال، هر چه تعداد افراد متضرر بیشتر باشد، شانس پیروزی در دادگاه بیشتر است.

CSK&D در بخشی از شکایت خود علیه سونی، دوال‌سنس را «معیوب» خواند و سپس مدعی شد سامورایی‌ها تمام مدت از وجود مشکل در جوی‌استیک‌ها خبر داشتند اما هیچ اقدامی در راستای برطرف کردنش صورت نگرفت. موسسه‌ی حقوقی همچنین گفت افرادی که با خرابی جوی‌استیک مواجه شده‌اند، گزینه‌های محدودی برای رفع مشکل خود دارند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا