1%
  • 0/10

استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی برای آموزش از‌راه‌دور ممنوع شد

مدارس و دانشگاه‌ها باید از شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان داخلی برای آموزش استفاده کنند

استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی برای آموزش از‌راه‌دور ممنوع شد ۰ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان‌های خارجی فضای مجازی

معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور اعلام کرد که استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان خارجی ممنوع است و در مواردی هم جرم تلقی می‌شود.

در حالی که به دلیل شیوع ویروس کرونا مراکز آموزشی همچون مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شده و وزیر ارتباطات اعلام کرده که بستر آموزش از راه دور فراهم شده است، جواد جاویدنیا، معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور اعلام کرده که طبق قوانین و مقررات کشور و مصوبات شورای‌عالی فضای مجازی هر گونه استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی به منظور آموزش از راه دور ممنوع است و در مواردی هم با آنها برخورد شده و جرم تلقی خواهد شد؛ بنابراین همه مراکز آموزشی باید از بستر شبکه‌های اجتماعی داخلی استفاده کنند.

وی یادآور شده است که چنانچه در بسترهای خارجی ممنوعه، کلاس آموزشی برگزار شود، فاقد وجاهت قانونی است و دانش آموزان و دانشجویان تکلیفی برای حضور در این آموزش‌ها ندارند و دانشجویان و والدین دانش آموزان می‌توانند نسبت به این امر از طریق حراست دستگاه‌های مربوطه شکایت و اعتراض خود را منعکس کنند. حراست دستگاه‌ها هم مکلف به بررسی و ممانعت از این فعالیت‌ها هستند و در صورت استنکاف انعکاس موضوع حسب مورد به هیئت‌های تخلفات اداری یا مراجع قضایی (استنکاف از اجرای قوانین و مقررات کشور موضوع ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی) هستند و خود حراست‌ها نیز در صورت عدم اجرای وظایف، دارای مسئولیت خواهند بود.

بر این اساس همراه اول به منظور کمک به آموزش غیرحضوری، تعرفه ترافیک دسترسی به سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه‌های کشور را به یک سوم کاهش داده است.

همچنین ایرانسل بسته‌های اینترنت خاص سرویس آموزش مجازی آماده کرده تا در اختیار دانشجویان و دانش‌آموزان قرار گیرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments