پلی‌استیشن جوابی برای ایکس‌باکس گیم پس دارد

منتظر باشید!

پلی‌استیشن ایکس‌باکس گیم پس

با استناد بر گفته‌های رئیس شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، به نظر می‌رسد که شرکت سونی در طول نسل نهم سرویسی مشابه ایکس‌باکس گیم پس را برای کاربران پلی‌استیشن راه‌اندازی می‌کند.

بدون هیچ شک و تردیدی، ایکس‌باکس گیم پس را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین دستاوردهای ردموندی‌ها در طول نسل هشتم دانست که به واسطه‌ی قیمت منطقی، تنوع بالا بازی‌ها و همچنین پشتیبانی تحسین‌آمیز مایکروسافت، به سرعت مورد استقبال کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی قرار گرفت و در حال حاضر به عنوان یکی از مهم‌ترین برتری ایکس‌باکس نسبت به پلی‌استیشن به شمار می‌رود.

با وجود اینکه محبوبیت گیم پس بر هیچکس پوشیده و پنهان نیست، لیکن شرکت سونی تا پیش از شروع نسل نهم و عرضه‌ی کنسول جدید پلی‌استیشن 5، تمایل چندانی به راه‌اندازی چنین سرویس اشتراکی نداشت و چه بسا آقای جیم رایان (Jim Ryan)، مدیرعامل شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، در گذشته رویکرد کلی Xbox Game Pass را برای کنسول پلی‌استیشن 5 مناسب نمی‎دانست. با این حال، به نظر می‌رسد سیاست‌های این کمپانی ژاپنی دستخوش تغییراتی شده و سونی در طول نسل جدید صنعت بازی‌های ویدیویی به دنبال راه‌اندازی سرویس اشتراکی خود است.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش رسانه روسی TASS در گفت‌وگو با جیم رایان سوالاتی مبنی بر چگونگی مقابله‌ی پلی‌استیشن با سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم پس در طول نسل نهم مطرح کرد که رئیس شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی در پاسخ به آن‌ها، به صراحت به راه‌اندازی چنین سرویسی در پلتفرم پلی‌استیشن اشاره کرد. البته، رایان اطلاعات بیشتری در این زمینه به اشتراک نگذاشته و در مصاحبه با رسانه مذکور اعلام کرد که خبرهایی در این رابطه در راه هستند که در آینده ابعاد بیشتری از آن را تقدیم بازیکنان و هواداران می‌کند.

جیم رایان در پاسخ به این سوالات توضیح می‌دهد:

در واقع خبرهایی در راه هستند، اما نه برای امروز [به این زودی‌ها سرویس اشتراکی سونی راه‌اندازی نمی‌شود]!

در ادامه، آقای رایان با اشاره به سرویس PlayStation Now اذعان داشت که پلتفرم پلی‌استیشن از گذشته سرویس اشتراکی خود را دارد و با راه‌اندازی چنین سرویس‌هایی بیگانه نیست. هرچند که این سرویس تفاوت‌های زیادی با ایکس‌باکس گیم پس دارد، لیکن چند وقتی است که سونی روی پلی‌استیشن Now تمرکز زیادی کرده و با آغاز هر ماه میلادی، عناوین بزرگ و پرطرفداری را در اختیار مشترکین خود قرار می‌دهد. از این رو، به نظر می‌رسد که در آینده با گسترش قابلیت‌ها و امکانات این سرویس مذکور، رویکردی مشابه گیم پس از سوی سونی برای کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن اتخاذ شود.

در پایان، لازم به ذکر است که Xbox Game Pass یکی از سرویس‌های پولی و اشتراکی شبکه‌ی پرمخاطب ایکس‌باکس لایو به شمار می‌رود که کاربران دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی صرفا با پرداخت مبلغ ۱۰ دلار می‌توانند ماهانه از تجربه‌ی رایگان بیش از چهارصد بازی ویدیویی مختلف لذت ببرند که بی‌شک عضویت در آن در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند. همچنین، اشتراک Ultimate یک پیشنهاد عالی دیگر از سوی ردموندی‌ها است که شامل عضویت ایکس‌باکس گیم پس، ایکس‌باکس لایو گلد، EA Play، ایکس‌کلاد و عضویت سی روزه دیزنی پلاس (Disney+) می‌شود. به عبارتی، با این اشتراک می‌توانید علاوه بر بخش تک‌نفره و داستانی، به تجربه‌ی حالت چندنفره‌ی آنلاین بازی‌ها نیز بپردازید. عضویت یک ماهه‌ی این سرویس در حالت عادی به قیمت ۱۵ دلار قابل خریداری است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا