#مهسا_امینی

سونی از تصمیم قطع پشتیبانی از PS3 و PS Vita صرف‌نظر کرد

قطع پشتیبانی از PSP همچنان پابرجاست

سونی از تصمیم قطع پشتیبانی از PS3 و PS Vita صرف‌نظر کرد مریم خواجوی ۰ ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
قطع پشتیبانی از PS3 و PS Vita

همین چند وقت پیش بود که سونی خبر بسته شدن فروشگاه آنلاین پلی‌استیشن در کنسول‌های PS3، PSP و PS Vita را اعلام کرد. حال به نظر می‌رسد که این شرکت از این تصمیم تا حدودی صرف نظر کرده است.

رئیس کل و مدیرعامل شرکت سونی Jim Ryan، در وبلاگ پلی‌استیشن اعلام کرد:

ما با تامل بیشتر به این نتیجه رسیدیم که تصمیم اشتباهی گرفته بودیم. هر چند اقدام این شرکت برای بستن فروشگاه آنلاین PSP در زمان تعیین شده همچنان باقی است.

رایان در ادامه توضیح داد:

بسته شدن فروشگاه در PS3 و PS Vita بر اساس عوامل متعددی از جمله چالش‌برانگیز بودن پشتیبانی از دستگاه‌های قدیمی‌تر و همچنین تمرکز بیشتری بر روی دستگاه‌های جدیدتر که بازیکنان بیشتری را در بر می‌گیرند، گرفته شده بود. اما حالا می‌بینیم که تعداد زیادی از شما بسیار علاقه‌مند به خرید بازی‌های کلاسیک در PS3 و PS Vita در آینده‌ی پیش رو هستید. پس من مشتاقم که اعلام کنم ما توانستیم راه‌حلی برای این موضوع پیدا کنیم.

در نهم فروردین امسال (بیست و نهم مارس)، سونی اعلام کرد که فروشگاه پلی‌استیشن در کنسول‌های PS3 و PSP در یازدهم تیر و PS Vita در تاریخ پنجم شهریور بسته خواهد شد. از آنجایی که امکان تجربه‌ی تعدادی از بازی‌های کلاسیک روی دستگاه‌های جدیدتر وجود نداشت، این موضوع باعث می‌شد چنین عناوینی عملا به تاریخ بپیوندند. این تصمیم با واکنش شدیدی به ویژه در پی اظهارات رایان محور کارآمد نبودن قابلیت Backward در سال ۲۰۱۷ روبه‌رو شد.

سونی هنوز مشخص نکرده است که دسترسی به برخی از قسمت‌های فروشگاه برای PS3 و PS Vita و قابلیت استفاده از فروشگاه‌های اینترنتی همچنان باقی خواهند ماند یا خیر. پس باید منتظر انتشار جزئیات بیشتر از جانب این شرکت باشیم. ( مخصوصا که این شرکت اخیرا اعلام کرد که در حال کار کردن روی یک سرویس اشتراک برای رقابت با گیم پس ایکس باکس هستند.)


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا