#مهسا_امینی

منتظر حضور سونی در مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ نباشید

گیمزکام نیز به سرنوشت E3 دچار می‌شود؟

سونی در مراسم گیمزکام ۲۰۲۲

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت سونی برنامه‌ای برای حضور در مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ ندارد.

بدون شک، گیمزکام یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که هر ساله با همکاری و حضور جمعی از شرکت‌های بزرگ و کوچک بازی‌سازی در کشور آلمان برگزار می‌شود. طبق روال همیشه، در این مراسم از جدیدترین دستاوردها و بازی‌ها رونمایی به عمل می‌آید و در کنار آن‌ها، اطلاعات و تریلرهای جدیدی از آثار مورد انتظار پیش‌رو به اشتراک گذاشته می‌شود.

حال که رویداد بزرگ سامر گیم فست چندی پیش با میزبانی جف کیلی و حضور شماری از شرکت‌های نامدار از جمله پلی‌استیشن و ایکس‌باکس برگزار و پرونده آن بسته شد، توجه‌ها به سمت نمایشگاه گیمزکام معطوف شده و بسیاری از هواداران بی‌صبرانه منتظر برگزاری این رویداد هستند؛ به خصوص که این مراسم بعد از گذشت دو سال، قرار است به طور حضوری به میادین بازگردد و بار دیگر شاهد آن شور و شوق همیشگی بازیکنان و سازندگان باشیم.

با این حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت سونی تمایلی به حضور در گیمزکام امسال ندارد و این کمپانی هیچ برنامه‌ای برای این نمایشگاه تدارک ندیده است. در وهله‌ی اول، این خبر به عنوان یک شایعه به نظر می‌رسید که در ادامه، کمپانی سونی در بیانیه‌ای خطاب به اتحادیه‌ی صنعت بازی کشور آلمان به صورت رسمی اعلام کرد که در مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ شرکت نمی‌کند.

تا پیش از امروز، گزارش‌های متعددی در رابطه با حضور بازی God of War Ragnarok در گیمزکام به گوش می‌رسید و بسیاری از هواداران پروپاقرص سری خدای جنگ برای نمایش جدید این عنوان مورد انتظار لحظه شماری می‌کنند. حال که سونی در گیمزکام شرکت نمی‌کند، احتمالا آن‌ها طی ماه‌های آتی به برگزاری قسمت جدید رویداد اختصاصی خود نظیر استیت آو پلی (State of Play) یا پلی‌استیشن شوکیس (PlayStation Showcase) می‌پردازند تا در جریان آن از تازه‌ترین بازی‌های خود پرده بردارند.

نکته جالب اینجا است که بر اساس ادعای برگزارکنندگان گیمزکام، بیش از ۲۵۰ شرکت بازی‌سازی در این نمایشگاه حضور دارند. این در حالی است که کمپانی‌های بزرگی از جمله اکتیویژن بلیزارد، تیک تو اینتراکتیو و نینتندو نیز چندی پیش اعلام کردند که در رویداد پیش‌رو شرکت نمی‌کنند. آن‌طور که به نظر می‌رسد، شرکت‌های THQ Nordic و Koch Media از جمله بازی‌سازان مطرح و بزرگ حاضر در مراسم به شمار می‌روند.

البته، حضور مایکروسافت در این مراسم همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در واقع، ردموندی‌ها هنوز بیانیه‌ای مبنی بر حضور و یا عدم حضور در گیمزکام پیش‌رو منتشر نکرده‌اند. در همین حین، گروهی معتقد هستند که مایکروسافت با حضور مختصر خود در این نمایشگاه به نمایش تعدادی از بازی‌های انحصاری و جدید خود می‌پردازد.

در طرف مقابل، آقای نیک بیکر، بنیان‌گذار رسانه معروف ایکس‌باکس ارا، خاطرنشان کرده که تازه‌ترین قسمت از پادکست خود اعلام کرد که رویداد بعدی ایکس‌باکس در ماه سپتامبر (اواسط شهریور الی اواسط مهر) به طور دیجیتالی پخش خواهد شد. در صورتی که این ادعا صحت داشته باشد، ظاهرا ردموندی‌ها نیز مشابه سونی در گیمزکام شرکت نمی‌کند. بر این اساس، ظاهرا تعداد کمپانی‌هایی که با گیمزکام همکاری می‌کنند، به شدت کاهش یافته و مشابه E3، ممکن است که این نمایشگاه نیز به مرور زمان محبوبیت خود را از دست بدهد.

لازم به ذکر است که بر اساس اعلام اتحادیه‌ی صنعت بازی کشور آلمان، نمایشگاه گیمزکام پیش‌رو در تاریخ ۲۴ آگوست سال جاری میلادی (مصادف با در روز دوم شهریور) آغاز شده تا روز ۲۸ آگوست (ششم شهریور) ادامه دارد. البته، بر اساس عادت، مراسم شب افتتاحیه نیز در روز ۲۳ آگوست (یکم شهریور) به میزبانی جیف کیلی برگزار خواهد شد. برگزارکنندگان مدعی هستند گیمزکام امسال تفاوت چشمگیری با مراسم‌های سال‌های گذشته دارد و علاوه بر داشته‌های قبلی خود، شامل بخش‌های جدیدی نیز می‌شود که البته جزئیات زیادی در این‌باره در دسترس نیست.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با عدم حضور شرکت سونی در مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ چیست؟ به نظر شما، آیا این نمایشگاه بزرگ نیز به سرنوشت رویداد E3 دچار می‌شود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا