#مهسا_امینی

اختراع جدید سونی باس فایت‌ بازی‌ها را به مرحله‌ی جدیدی می‌برد

دیگر نیازی نیست درجه‌ی سختی بازی‌ها را تغییر دهید

اختراع جدید سونی باس فایت‌ بازی‌ها را به مرحله‌ی جدیدی می‌برد مریم خواجوی ۰ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
ویژگی جدید PS5

از زمان عرضه‌ی PS5، سونی به دنبال راه‌هایی برای لذت‌بخش‌تر کردن تجربه‌ی بازیکنان بوده است و اکنون طرفداران شانسی برای دیدن ایده‌های جدید این شرکت از طریق فایل‌های حق ثبت اختراع پیدا کرده‌اند.

یکی از این اختراعات، تکنولوژی‌ای است که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا توانایی‌های بازیکنان را تشخیص و میزان سختی بازی را بر اساس موفقیت‌ها و شکست‌های آنان تعیین ‌کند. در واقع با هر موفقیت در روند بازی، باس فایت‌های بازی سخت‌تر خواهند شد؛ در حالی که هر شکست به آسان‌تر شدن آن‌ها منجر می‌شود. در حالت ایده‌آل، این روش بیش‌تر از اینکه یک الزام باشد یک گزینه محسوب می‌شود؛ چرا که بعضی بازیکنان به دنبال چالش‌های سخت در بازی‌ها هستند. بر اساس فایل مذکور:

از جنبه‌ی دیگر، نحوه‌ی عمل این شیوه به گونه‌ای است که اطلاعات مربوط به یک یا چند بازیکن در حال تلاش برای شکست دادن یک دشمن را دریافت و بر اساس آن‌ها یک روش متفاوت برای شکست دادن دشمنان در آینده مشخص می‌کند. به طوری که باعث می‌شود که گیم‌پلی بازی و نحوه‌ی عملکرد دشمنان در آینده تغییر پیدا کند. این دشمنان می‌توانند یک شخصیت غیرقابل بازی از جمله یک باس در مرحله‌ی آخر بازی باشند. 

در کنار بازیکنان زیادی که می‌توانند از این ویژگی سود ببرند، بازیکنانی هستند که از آن ناراضی خواهند بود. بعضی بازیکنان باس فایت‌های سخت را دوست دارند و تعداد دفعاتی که باید تلاش کنند تا آن‌ها را شکست دهند برایشان مهم نیست. در حالی که بعضی دیگر از بازیکنان صرفا دوست دارند که یک تجربه‌ی جذاب و به‌یادماندنی داشته باشند و از بازی لذت کامل را ببرند. این اختراع برای این دسته از بازیکنان یک نعمت محسوب می‌شود.

این تکنولوژی هنوز هم به بازیکنانی که در برابر دشمنان سرسخت بهتر عمل می‌کنند، پاداش‌های متفاوتی می‌دهد که می‌تواند شامل ارزهای درون بازی باشد. اما کسانی که علاقه‌ی زیادی به تهدیدهای بزرگ و سرسخت بازی ندارند می‌توانند با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی‌ای به تجربه‌ی بازی بپردازند.

لازم به ذکر است که اضافه شدن این ویژگی‌های به PS5 قطعی نیست و بیش‌تر نشان‌دهنده‌ی این است که این شرکت در حال حاضر مشغول کار کردن روی چه ایده‌های برای آینده‌ی این کنسول است. حتی امکان دارد که این تکنولوژی آن طور که برنامه‌ریزی شده است جواب ندهد یا اینکه سونی آن را به طور کامل رها کند. در حال حاضر طرفداران تنها باید منتظر باشند تا ببینند که این شرکت در آینده چه تصمیماتی را اخذ خواهد کرد.   


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا