جیم رایان رئیس پلی استیشن بزودی بازنشسته می‌شود

رئیس جدید مشخص شده است

جیم رایان

طبق بیانیه‌ای که چندی پیش بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی منتشر کرده، جیم رایان اوایل سال آینده میلادی بازنشسته خواهد شد.

جیم رایان (Jim Ryan) در سال ۲۰۱۹ میلادی ریاست بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment) را بر عهده گرفت و در طول این مدت توانسته موفقیت‌های بزرگی را برای شرکت خود رقم بزند. یکی از آن‌ها، فروش بسیار عالی کنسول پلی استیشن 5 (Play Station 5) نسبت به رقیبش ایکس باکس بوده است. او همچنین نقشی کلیدی در عرضه انحصاری‌های سونی روی رایانه‌های شخصی داشت.

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی اخیراً بیانیه‌ای را روی خروجی خود قرار داده که طبق آن، جیم رایان با آغاز آوریل ۲۰۲۴ میلادی (مصادف با ۱۳ فروردین سال ۱۴۰۳) از سمت ریاست کنار رفته و بازنشسته می‌شود. بدین ترتیب، او حدوداً ۳ دهه در سونی مشغول به کار بوده که چهار سالش را با ریاست گذراند. در ضمن، هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، مدیر ارشد مالی و مدیر ارشد عملیات سونی، با آغاز آوریل جایگزین رایان شده و بطور موقت مسئولیت‌هایش را بر عهده می‌گیرد تا مدیرعامل جدید انتخاب شود. در ادامه می‌توانید بخشی از بیانیه رایان را مطالعه کنید:

بعد از ۳۰ سال تصمیم گرفته‌ام در مارس ۲۰۲۴ میلادی بازنشسته شوم. از کار در شغلی که عاشقش بودم، فعالیت در شرکتی بسیار ویژه و همکاری با افرادی عالی و شرکایی شگفت انگیز لذت برده‌ام. اما برقراری تعادل میان زندگی در اروپا و کار در آمریکای شمالی به مرور شدیداً سخت شد. در حالی شرکت را ترک می‌کنم که افتخارم کار روی محصولاتی بوده که روی زندگی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان تاثیر گذاشته است. پلی استیشن همیشه بخشی از زندگی من باقی می‌ماند و بیشتر از همیشه نسبت به آینده بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی خوش بین هستم.

فیل اسپنسر (Phil Spencer) که ریاست بخش ایکس باکس را بر عهده دارد، با انتشار یک بیانیه به بازنشستگی جیم رایان واکنش نشان داده است. او در بخشی از متن به تاثیرگذاری‌های رایان روی صنعت ویدیو گیم اشاره کرده و او را رهبری قدرتمند برای بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی دانسته است. اسپنسر همچنین بابت زحماتش تشکر و برایش آرزوی موفقیت کرده است.

در انتها، بد نیست بدانید جیم رایان یکی از مخالفان سرسخت ادغام مایکروسافت و اکتیویژن بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا