موافقت بریتانیا با خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت

یک قدم کوتاه تا تصاحب اکتیویژن

خرید اکتیویژن

به نظر می‌رسد که سازمان رقابت و بازار بریتانیا با خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت موافقت کرده است.

احتمالا اطلاع دارید که مایکروسافت برای تکمیل خرید اکتیویژن بلیزارد با دو مانع بزرگ به‌رو شد؛ اولین مانع مربوط به کمیسیون تجارت فدرال آمریکا بود که بعد از برگزاری جلسات دادگاه، سرانجام ردموندی‌ها به خواسته خود رسیدند. در این بین، مایکروسافت با سازمان رقابت و بازار بریتانیا نیز بر سر این خرید اختلاف شد که گویا این موضوع نیز حل شده است.

به بیان دقیق‌تر، این نهاد در ماه‌های گذشته به خاطر نگرانی از آینده بازار بازی‌های ابری (کلاود گیمینگ) و احتمال سوءاستفاده مایکروسافت از قدرت خود در این حوزه، با خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط ایکس باکس مخالفت کرد. بعد از ماه‌ها کشمکش و مذاکره، در نهایت ردموندی‌ها در توافق‌نامه‌ای، به طور تمام و کمال حق فعالیت کلاود گیمینگ بازی‌های اکتیویژن را به یوبیسافت واگذار کردند.

بدین ترتیب، گویا بخش عمده‌ای از نگرانی سازمان رقابت و بازار بریتانیا به واسطه این اقدام برطرف شد و به همین خاطر، ظاهرا این نهاد به طور موقت با خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت موافقت کرده است. متن بیانیه سازمان CMA به شرح زیر است:

با اینکه سازمان نظارت و بازار بریتانیا کماکان در مورد برخی مسائل نگران است، اما به خاطر راه‌وحل‌های ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت، این نهاد تصمیم گرفته تا به طور موقت فرصتی برای حل این مشکلات در نظر بگیرد.

در پی اعلام این خبر، CMA خاطرنشان کرد که دور بعدی مذاکره با مدیران مایکروسافت را از سر می‌گیرد. این نهاد وعده داده که در روز ششم اکتبر سال جاری (۱۴ مهر ماه) تصمیم نهایی خود را اعلام می‌کند. با توجه به موافقت موقت آن‌ها، به نظر می‌رسد که این معامله سرانجام به طور نهایی نیز تایید و تکمیل خواهد شد.

لازم به ذکر است که در صورت تایید نهایی از سوی CMA، معامله جنجالی مایکروسافت بعد از گذشت بیش از یک سال تکمیل خواهد شد و ایکس باکس به عنوان صاحب امتیاز جدید مجموعه‌های پرطرفداری از جمله کالاف دیوتی خواهد بود. از این رو، عرضه بازی‌های این سری در سرویس گیم پس چندان دور از انتظار نیست.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا