#مهسا_امینی

تاریخ انتشار Soul جدیدترین محصول پیکسار مشخص شد

خبری از اکران گسترده نیست

تاریخ انتشار Soul

استودیوی والت دیزنی موشن پیکچرز سرانجام تاریخ انتشار Soul را مشخص کرد و همانطور که انتظار می‌رفت، خبری از اکران گسترده نیست.

همه‌گیری ویروس کرونا تاثیرات جبران‌ناپذیری روی سینما گذاشته و والت دیزنی موشن پیکچرز هم مانند هر استودیوی دیگری مجبور شد در ابتدای سال جاری میلادی برنامه‌ریزی‌های خود را به شکل گسترده‌ای تغییر دهد. با ادامه‌دار شدن تعطیلی سینماها در شهرهای مهم از لحاظ فروش، آن‌ها به اجبار اکران تمامی فیلم‌های دنیای سینمایی مارول را به تاخیر انداختند. Black Widow که حکم اولین اثر سینمایی فاز چهارم را دارد، به جای مه سال ۲۰۲۰، مه سال آینده روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.

Soul یکی از پروژه‌های بحث‌برانگیز والت دیزنی پیکچرز طی ماه‌های اخیر به شمار می‌رود. جدیدترین ساخته‌ی پین داکتر (Pete Doctor) قرار بود در ژوئن سال جاری به سینماها بیاید اما اکرانش به خاطر وضعیت نامساعد سینماها تا نوامبر سال جاری میلادی به تعویق افتاد. از آن‌جایی که تعداد مبتلایان جدید به کووید-۱۹ باری دیگر روندی صعودی پیدا کرده و تعدادی از سینماها هم می‌خواهند فعالیت خود را به زودی متوقف کنند، سرنوشت جدیدترین محصول پیکسار در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی کردند این انیمیشن به سرنوشت لایو اکشن مولان دچار شده و در سرویس دیزنی پلاس منتشر خواهد شد؛ پیش‌بینی‌ای که درست بوده است.

والت دیزنی موشن پیکچرز ساعاتی قبل تاریخ انتشار Soul را اعلام کرد. سیاستی که مدیران استودیو در قبال جدیدترین محصول پیکسار اتخاذ کرده‌اند ترکیبی از اکران در سینماها و عرضه‌ی دیجیتالی است. به بیان دیگر، کاربرانی که دیزنی پلاس در کشورشان در دسترس قرار گرفته قادر خواهند بود از طریق آن به تماشای اثر بنشینند. کاربران دیگر کشورها هم می‌توانند خود را برای اکران در سینماها آماده کنند. در ضمن، در بیانیه‌ی دیزنی هیچ اشاره‌ای به دریافت مبلغ اضافه از کاربران دیزنی پلاس نشد. از همین رو، به نظر می‌رسد داشتن اشتراک کافی خواهد بود. باب چپک (Bob Chapek) مدیرعامل کنونی دیزنی درباره‌ی تصمیم اخیرشان گفت:

با هیجان و خوشحالی اعلام می‌کنیم محصول تماشایی و احساسی پیکسار، یعنی Soul در دسامبر سال جاری مستقیما به دیزنی پلاس خواهد آمد. اکران آثار اورجینال پیکسار همیشه اتفاق ویژه‌ای بوده است و حالا جدیدترین داستان طنزآمیز و در عین حال تاثیرگذارشان بهانه‌ای برای خانواده‌ها خواهد بود تا در فصل تعطیلات از کنار هم بودن لذت ببرند؛ داستانی که زندگی انسان‌ها و یافتن جایگاهشان در جهان هستی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

تاریخ انتشار Soul

Mulan، اولین محصول جدید دیزنی بود که بدون اکران گسترده در دیزنی پلاس منتشر شد. اگر فردی قصد داشت به تماشای آن بنشیند، نه تنها باید اشتراک سرویس استریم را خریداری می‌کرد، بلکه باید مبلغ ۲۹.۹۹ دلار را می‌پرداخت. اینطور که به نظر می‌رسد، استقبال مخاطبان از جدیدترین ساخته‌ی نیکی کارو (Niki Caro) مطابق انتظارهای مدیران والت دیزنی نبوده است. از همین رو، تصمیم گرفته‌اند چنین سیاستی را در قبال Soul اتخاذ نکنند.

داستان Soul درباره‌ی یک معلم موسیقی است که در آستانه‌ی رسیدن به آرزوی خود می‌میرد اما او قصد تسلیم شدن ندارد. از همین رو، تمام تلاشش را به کار می‌گیرد تا به دنیای زنده‌ها بازگردد. این اثر در تاریخ ۵ دی (مصادف با ۲۵ دسامبر) روی سرویس استریم دیزنی قرار خواهد گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا