#مهسا_امینی

کوین مک‌نالی: جانی دپ باید به دزدان دریایی کارائیب برگردد

بدون جک اسپارو Pirates of the Caribbean وجود ندارد

بازگشت جانی دپ به دزدان دریایی کارائیب

کوین مک‌نالی، بازیگر نقش جوشامی گیبز در مجموعه فیلم‌های Pirates of the Caribbean اخیرا گفته که خواستار بازگشت جانی دپ به دزدان دریایی کارائیب است. او پیش از این نیز درباره‌ی جانی دپ صحبت کرده و به دفاع از او پرداخته بود.

نخستین فیلم از مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب با نام Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl در سال ۲۰۰۳ میلادی اکران شد. این فیلم که بر اساس یکی از سواری‌های قدیمی پارک دیزنی‌لند ساخته شده بود، در باکس آفیس بیش از ۶۵۰ میلیون دلار فروش داشت. جانی دپ که پیش از آن در آثار درخشانی از جمله Edward Scissorhands ،Ed Wood و Donnie Brasco حضور پیدا کرده بود، در این فیلم نقش شخصیت اصلی آن یعنی جک اسپارو را بازی کرد و به محبوبیت بی‌سابقه‌ای رسید. او به خاطر ایفای نقش این شخصیت در هفتاد و ششمین مراسم اسکار نامزد جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد شد که البته شان پن که در فیلم Mystic River بازی کرده بود، این جایزه را برد.

فیلم Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl و نقش جک اسپارو بدون شک یک نقطه‌ی عطف مهم در کارنامه‌ی جانی دپ هستند. او این نقش را در چهار فیلم بعدی دزدان دریایی کارائیب نیز تکرار شد. جک اسپارو آخرین بار در فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales که در سال ۲۰۱۷ اکران شد، حضور پیدا کرد و از آن زمان دیگر سرنوشت مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب به هاله‌ای از ابهام فرو رفت.

زندگی حرفه‌ای جانی دپ در چند سال اخیر به دلیل جنجال‌ها و اختلافاتی که با همسر سابق خود، امبر هرد داشت دچار مشکلاتی شده و این طور که به نظر می‌رسد شرکت‌های هالیوودی دیگر علاقه‌ای به همکاری با او ندارند. شرکت دیزنی دیگر قصد ندارد تا در قسمت بعدی دزدان دریایی کارائیب را با حضور او بسازد و این طور که گفته می‌شود، احتمالا شاهد یک قسمت جدید از این مجموعه با حضور مارگو رابی خواهیم بود. همچنین Warner Bros هم مدتی پیش دپ را از قسمت سوم Fantastic Beasts اخراج کرد و حالا قرار است نقش شخصیت گلرت گریندل‌والد را مدس میکلسن، بازیگر فیلم‌های The Hunt و Another Round ایفا کند.

از زمانی که این اتفاقات برای جانی دپ افتاده‌اند، همواره هواداران از او طرفداری کرده‌اند. اکنون به گزارش رسانه‌ی Express، کوین مک‌نالی، بازیگر نقش جوشامی گیبز در مجموعه فیلم‌های Pirates of the Caribbean نیز اعلام کرده که خواستار بازگشت جانی دپ به دزدان دریایی کارائیب است. او در گذشته نیز از دپ حمایت کرده بود. مک‌نالی در صحبت‌های اخیر خود گفته است:

من هرگز نشانه‌ای از جنبه‌ی تاریک جانی ندیده‌ام. من در او یک بشردوست بزرگ و یک انسان زیبا می‌بینم. من هیچ مانعی برای بازگشت او و بازی در نقش جک اسپارو نمی‌بینم. فکر می‌کنم که یک حس کلی‌ای وجود داشت که بدون جک، مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب وجود ندارد و احتمالا اکنون می‌توان گفت که این حس حقیقت دارد.

در سال گذشته، طرفداران دور هم جمع شدند تا طوماری را برای بازگشت جانی دپ به دزدان دریایی کارائیب امضا کنند، این نشان می‌دهد که شخصیت جک اسپارو چقدر برای طرفداران اهمیت دارد، با اینحال فعلا اتفاق امیدوارکننده‌ای برای پایان یافتن این جنجال‌ها نیفتاده است و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها باری دیگر جانی دپ را روی پرده‌ی سینماها ببینیم. بنابراین در برنامه‌های دیزنی برای آینده‌ی مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب  احتمالا جانی دپ جایی نخواهد داشت.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا