برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
آینده‌ی مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب

از آینده‌ی مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب چه می‌دانیم؟

چه سرنوشتی در انتظار جک اسپارو و همراهانش خواهد بود؟

1%
  • 0/10
از آینده‌ی مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب چه می‌دانیم؟ ۵ ۱۰ تیر ۱۴۰۰ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

سری فیلم‌های Pirates of the Caribbean در چند سال اخیر درگیر حواشی زیادی شده است و اطلاعات چندان دقیق و روشنی درباره‌ی آینده‌ی آن در دسترس نیست. در این مطلب می‌خواهیم که آنچه از آینده‌ی مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب می‌دانیم را با یکدیگر مرور کنیم.

دزدان دریایی کارائیب یکی از محبوب‌ترین و البته سودآورترین مجموعه‌های حال حاضر شرکت دیزنی است. در حالی که پنجمین فیلم از این سری با نام Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales عملکرد چندان درخشانی در گیشه‌ی آمریکای شمالی نداشت، اما موفق شد تا در سطح جهانی به فروش تقریبا ۸۰۰ میلیون دلاری برسد که این رقم قطعا چیزی نیست که انتظار داشته باشیم Disney آن را به راحتی فراموش کند. در چند سال اخیر این مجموعه درگیر حاشیه‌های زیادی شده است و فعلا هیچ اطلاعات دقیقی از ششمین فیلم آن منتشر نشده و شایعات و گزارشات فراوان و متناقض تنها باعث سردرگمی طرفداران و بینندگان شده است.

اتفاقاتی که در این چند وقت در پشت صحنه‌ی این سری افتاده، همه را گیج کرده، بنابراین در این مطلب ما تمام اطلاعاتی از آینده‌ی مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب داریم را جمع‌آوری کرده‌ایم و می‌خواهیم به یک سری از سوالاتی که خیلی‌ها دارند، مانند این که آیا جانی دپ دوباره نقش جک اسپارو قرار می‌گیرد یا خیر، پاسخ بدهیم. البته هنوز به برخی سوالات جواب واضحی نمی‌شود داد. در اینجا تمام اطلاعاتی که داریم، آورده شده است.

آینده‌ی جک اسپارو با بازی جانی دپ

احتمالا مهم‌ترین چیزی که طرفداران می‌خواهند درباره‌ی آینده‌ی مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب بدانند این است که آیا باری دیگر جک اسپارو را با بازی جانی دپ خواهیم دید یا نه. از زمانی که این سری شروع به کار کرد، جک اسپارو همواره اصلی‌ترین و مهم‌ترین شخصیت آن بوده و بخش بزرگی از داستان مربوط به اوست، بنابراین فکر کردن به دزدان دریایی کارائیب بدون جک اسپارو برای طرفداران احتمالا غیرممکن خواهد بود.

با اینحال اگر شما هم از عاشقان جک اسپارو و جانی دپ هستید، متاسفانه باید ناامیدتان کنیم زیرا که بنابر گزارشات به احتمال بسیار زیاد دیگر این شخصیت محبوب را در دزدان دریایی کارائیب نخواهیم دید و حتی اگر فیلم جدیدی ساخته شود، جانی دپ در آن حضور نخواهد داشت. دپ در این چند وقت اخیر درگیر نبردهای حقوقی با همسر سابق خود، امبر هرد بوده و این باعث که او نه تنها نقش جک اسپارو، بلکه تعدادی دیگر از نقش‌های خود از جمله گلرت گریندل‌والد در مجموعه فیلم‌های Fantastic Beasts را نیز از دست بدهد.

این طور که به نظر می‌رسد شرکت Disney در حال حاضر به فکر یک ریبوت برای این مجموعه است. جری بروکهایمر، تهیه‌کننده‌ی این سری در یک مقطع زمانی به دنبال این بود که جانی دپ در فیلم‌های آینده یک نقش کوتاه یا حداقل یک حضور افتخاری داشته باشد، اما گویا Disney اصلا از این ایده استقبال نکرده و به دنبال حذف دپ از دزدان دریایی کارائیب است. بنابراین دیگر باید داستان‌ها و ماجراجویی‌های کاپیتان جک اسپارو را تمام شده در نظر بگیریم و منتظر شخصیت‌های جدیدی باشیم.

ریبوت دزدان دریایی کارائیب

حالا که دیگر از ماجراهای بعدی جک اسپارو خبری نیست، باید انتظار دیدن چه چیزی را در فیلم‌های آینده‌ی دزدان دریایی کارائیب داشته باشیم؟ در ماه اکتبر ۲۰۱۸ اعلام شد که Disney برای تولید ریبوت این مجموعه، نویسندگان فیلم Deadpool یعنی پال ورنیک و رت ریش را به عنوان نویسنده‌ی آن استخدام کرده است. متاسفانه تنها چند ماه بعد از اعلام این خبر بود که نویسندگان از این پروژه جدا شدند، چون که خبر ساخت ریبوت چندان با استقبال خوبی از سوی طرفداران مواجه نشد.

سپس در اکتبر ۲۰۱۹ گفته شد که تد الیوت، نویسنده‌ی سه‌گانه‌ی اصلی دزدان دریایی کارائیب به همراه کریگ مازین که بیشتر از هر چیزی او را به خاطر ساخت سریال معروف Chernobyl شبکه‌ی HBO می‌شناسیم، وظیفه‌ی ساخت فیلم جدید این مجموعه را بر عهده گرفته‌اند. به نظر می‌رسد این دو نویسنده می‌توانند ترکیب خوبی را با یکدیگر تشکیل بدهند، یک نفر که کاملا با این مجموعه آشنایی دارد و آن را می‌شناسد و یک نویسنده کاملا جدید که هرگز بخشی از این سری نبوده و این می‌تواند منجر به تولد یک دیدگاه تازه و متفاوت شود.

تا آنجا که می‌دانیم، این دو نویسنده هنوز هم در حال کار روی این فیلمنامه هستند، اما اطلاعات بسیار کمی از آن داریم. پیش از این تائید شده بود که جک اسپارو در این فیلم حضور نخواهد داشت، اما هنوز مشخص نیست که این اثر در جهان همان دزدان دریایی کارائیبی که می‌شناسیم و جک اسپارو در آن حضور دارد، اتفاق می‌افتد یا قرار است شاهد یک چیز کاملا تازه باشیم که تنها از نام دزدان دریایی کارائیب استفاده می‌کند.

طبق برخی از شایعاتی که منتشر شده‌اند، این فیلم جدید با محوریت یک دزد دریایی مونث خواهد بود و حتی گفته می‌شد که کارن گیلان، بازیگر نقش نبیولا در فیلم‌های Guardians of the Galaxy و جهان سینمایی Marvel به عنوان این شخصیت ایفای نقش خواهد کرد، با اینحال هنوز هیچ چیزی به صورت رسمی تائید نشده است. البته مدتی پیش هم شایعه شد که یک بازیگر دیگر که احتمالا او را می‌شناسید، قرار است تا در نقش شخصیت اصلی یکی دیگر از فیلم‌های جدید این سری قرار بگیرد.

فیلم جدید دزدان دریایی کارائیب با بازی مارگو رابی

در تابستان سال گذشته‌ی میلادی گزارش شد که یک فیلم دزدان دریایی کارائیب جدید دیگر در دست ساخت قرار دارد و مارگو رابی در نقش شخصیت اصلی آن قرار خواهد گرفت . کریستینا هادسون، نویسنده‌ی فیلم Birds of Prey نگارش فیلمنامه‌ی این اثر را بر عهده خواهد داشت. در حالی که Disney هرگز این خبر را تائید نکرده، اما ظاهرا مارگو رابی به نوعی گفته که این خبر صحت دارد، اما فعلا صحبت درباره‌ی این موضوع خیلی زود است.

طبق گزارشات اولیه، این فیلم با آن دزدان دریایی کارائیب که تد الیوت و کریگ مازین روی آن کار می‌کنند فرق دارد و این دو اثر، دو فیلم کاملا جدا هستند که همزمان مراحل تولید خود را می‌گذارنند. ما هنوز درباره‌ی برنامه‌ی دقیق و اصلی Disney چیزی نمی‌دانیم، اما به نظر می‌رسد که یکی از این عناوین ششمین فیلم اصلی مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب است و دیگر به نوعی یک اسپین‌آف خواهد بود. درباره‌ی جزئیات داستانی هیچ کدام از این دو اثر، فعلا اطلاعاتی نداریم و نمی‌دانیم که قرار است در آن‌ها شاهد چه چیزی باشیم. با این که جانی دپ از این مجموعه جدا شده، اما احتمال دارد که تعدادی از بازیگران قدیمی این سری برای ایفای نقش شخصیت‌ها خود در فیلم‌های آینده بازگردند.

این‌ها تمام اطلاعاتی بود که از آینده‌ی مجموعه‌ی دزدان دریایی کارائیب داریم. نظر شما چیست؟ از فیلم‌های بعدی این مجموعه چه انتظاری دارید؟ آیا دوست دارید باری دیگر شاهد بازگشت جک اسپاروی دوست‌داشتنی باشید یا معتقدید اکنون زمان آمدن یک شخصیت جدید رسیده است؟ شما می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments