#مهسا_امینی

فیل اسپنسر برای کنسول‌های نسل بعدی هیجان‌زده است

او عقیده دارد نسل بعدی کنسول‌ها انقلابی بزرگ رقم خواهند زد

فیل اسپنسر کنسول‌های نسل بعدی

آقای فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس‌باکس اعتقاد دارد که کنسول‌های نسل بعدی تغییرات بزرگی در صنعت بازی‌های ویدیویی پدید خواهند آورد و انقلابی عظیم رقم خواهند زد.

حدود هشت ماه تا عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعدی ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 زمان باقی مانده است. تا به حال تقریبا هر اطلاعاتی که درباره‌ی کنسول نسل بعدی مایکروسافت نیاز باشد را می‌دانیم. از آن سو سونی هنوز ظاهر کنسول خود را نمایش نداده است. در این بین چیزی که باقی‌ مانده، قیمت و همچنین رونمایی از عناوین مخصوص این کنسول‌هاست که در همین چند ماه از آن‌ها هم مطلع خواهیم شد.

به لطف تکنولوژی Ray Tracing از همین حالا می‌دانیم که گرافیک و حتی صداگذاری در بازی‌های نسل بعدی جهش جالبی خواهند داشت. اما اسپنسر اعتقاد دارد که با تغییرات بزرگ‌تری روبرو خواهیم شد. فیل اسپنسر در توییتی گفت که کنسول‌های نسل بعدی چنان تغییری در بازی‌های ویدیویی ایجاد خواهند کرد که مشابه‌اش را تنها در زمانی تجربه کردیم که گرافیک از دوبعدی به سه‌بعدی ارتقا یافت.

ری تریسینگ روی کنسول عالی خواهد بود. من روی کاری که ما حول Dynamic Latency Input (DLI) انجام می‌دهیم بسیار متمرکز شده‌ام. از دید من حس بازی‌ها در نسل آینده همان قدر تغییر خواهد کرد که تغییر از دوبعدی به سه‌بعدی داشت، آن هم به لطف ارتقای پردازنده، DLI، پهنای باند حافظه و SSD.

مدتی پیش شایعاتی منتشر شد مبنی بر این‌که مایکروسافت در ماه می یک رویداد مجازی برگزار و در آن، تعدادی از بازی‌های نسل بعد خود را رونمایی خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید که آیا این شایعه به حقیقت می‌پیوندد یا خیر.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا