1%
  • 0/10

فیل اسپنسر به شایعه ساخت کنسول دستی ایکس باکس دامن زد

ورودی ردموندی‌ها به عرصه

فیل اسپنسر به شایعه ساخت کنسول دستی ایکس باکس دامن زد ۰ ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ کنسول‌های بازی کپی لینک
کنسول دستی ایکس باکس

فعالیت‌های اخیر مدیر ارشد بخش گیمینگ مایکروسافت در شبکه‌های اجتماعی به شایعه ساخت کنسول دستی ایکس باکس دامن زده است.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که طی هفته‌های اخیر گزارش‌های زیادی در رابطه با برنامه‌های آینده ایکس باکس به گوش رسیده که برخی‌ها به عرضه بازی‌های انحصاری برای پلی استیشن و برخی دیگر نیز به ساخت یک کنسول قابل حمل و قدرتمند اشاره می‌کنند.

در حالی که رویداد معرفی استراتژی جدید ایکس باکس تا ساعاتی دیگر برگزار و تکلیف شماری از این گمانه‌‎زنی‌ها مشخص خواهد شد، اما کمی بعید به نظر می‌رسد ردموندی‌ها طی این مراسم صحبتی از کنسول جدید خود به میان بزنند. با این حال، فعالیت‌های اخیر آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت در شبکه‌های اجتماعی به شایعه ساخت کنسول قابل حمل ایکس باکس دامن زده است.

ماجرا از این قرار است که فیل اسپنسر به تازگی در شبکه ایکس (توییر سابق) توییت جز کوردن، خبرنگار رسانه ویندوز سنترال مبنی بر ساخت کنسول دستی ایکس باکس را لایک کرده است. از طرفی، او اظهارات یکی از کاربرها به نام Balerion20 در انجمن ردیت در خصوص کنسول‌های دستی را نیز لایک کرده که بسیاری از بازیکن‌ها معتقد هستند این فعالیت‌ها به نحوی ساخت کنسول دستی ایکس باکس را تایید می‌کند.

به طور کلی، با استناد بر گزارش‌های اخیر، به نظر می‌رسد که مایکروسافت در کنار ساخت یک کنسول خانگی جدید، به دنبال عرضه یک کنسول دستی در نسل بعدی است تا وارد حوزه پلتفرم‌های قابل حمل شوند. نیک بیکر از رسانه ایکس باکس ارا در پیامی اعلام کرد که ظاهرا تیم سرفیس وظیفه طراحی کنسول نسل بعدی Xbox را برعهده دارد، اما این شایعه بعدها توسط جز کوردن رد شد.

اسناد لو رفته از مایکروسافت در جریان دادگاه و شکایت سازمان FTC در خصوص خرید اکتیویژن بلیزارد نشان می‌دهد که کنسول نسل دهم ایکس باکس در سال ۲۰۲۸ میلادی به بازار می‌آیند. با این حال، برخی شایعه‌ها گویای این موضوع است که ردموندی‌ها این بار سنت شکنی می‌کنند و کنسول‌های جدید در سال ۲۰۲۶ میلادی عرضه می‌شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments