#مهسا_امینی

توسعه‌دهندگان Outriders و Bulletstorm روی دو محصول جدید کار می‌کنند

تیک تیو وظیفه‌ی نشر یکی از بازی‌ها را بر عهده دارد

توسعه‌دهندگان Outriders

با توجه به اطلاعاتی که رسما منتشر شده‌اند، توسعه‌دهندگان Outriders هم اکنون روی دو محصول جدید کار می‌کنند.

علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی، لهستان را با سی‌دی پراجکت رد و سه‌گانه‌ی The Witcher می‌شناسند اما این کشور دارای چند استودیوی بازیسازی دیگر هم هست که از شاخص‌ترینشان می‌توان به پیپل کن فلای (People Can Fly) اشاره کرد. این مجموعه در سال ۲۰۰۲ میلادی تاسیس شد و طی مدتی که از آغاز فعالیت‌هایش می‌گذرد، در ساخت پروژه‌های بزرگی مانند Gears of War: Judgment و Bulletstorm: Full Clip Edition مشارکت داشته است. در ضمن، اعضای آن در حال حاضر روی Outriders کار می‌کنند که در جریان رویداد E3 2019 رونمایی شده بود.

طبق اطلاعاتی که در بخش About Us وب سایت رسمی قرار گرفته، توسعه‌دهندگان Outriders مشغول توسعه‌ی دو محصول جدید هستند. اولین محصولشان در ژانرهای اکشن و ماجراجویی قرار گرفته و برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی توسعه می‌یابد. این بازی قرار است عنوانی اورجینال، تراز اول (AAA)، نوآورانه و به شدت جاه‌طلبانه باشد. پیپل کن فلای در وب سایت خود تاکید کرده تیک-تو اینتراکتیو وظیفه‌ی نشر بازی را بر عهده گرفته است. در ضمن، شعبه‌ی نیویورک استودیو این پروژه را پیش می‌برد؛ استودیویی که مدیریتش بر دوش‌های دیوید گراینز (David Grijns) قرار دارد. او قبلا روی Backyard Football ’10 و Just Cause 3 کار کرده بود.

پیپل کن فلای، با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی ساخت بازی توسط شعبه‌ی جدیدش در نیویورک را اواسط مرداد سال جاری تایید کرده بود اما هرگز صحبتی از دومین پروژه‌ی در حال ساختش به میان نیاورد. طبق آنچه در وب سایت قرار دارد، این بازی را اسکوئر انیکس عرضه خواهد کرد. به غیر از این، هیچ گونه اطلاعاتی از سبک‌ها یا پلتفرم‌های هدف به اشتراک گذاشته نشده و نمی‌دانیم جدیدترین محصول توسعه‌دهندگان Outriders چه ویژگی‌های شاخصی را در خود جای خواهند بود. البته سباستین وجوهوسکی (Sebastian Wojciechowski) مدیرعامل استودیو در صحبت‌های اخیر خود تولید دو بازی معرفی‌نشده را تایید کرد و از آن‌ها به عنوان Gemini و Dagger نام برد. البته این اسامی نام موقت هستند. او همچنین گفت هر دو پروژه تا ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۴ میلادی در دسترس قرار خواهند گرفت.

اگر با Outriders آشنایی ندارید، باید بگوییم داستان آن در آینده روایت می‌شود. زمین به دلایلی قابل‌سکونت نبوده و انسان‌ها مجبور می‌شوند آن را به مقصد سیاره‌ی جدیدی به نام Enach ترک کنند. در ابتدا به نظر می‌رسد موفق شده‌اند خانه‌ی جدید خود را بیابند در ادامه با پدیدی روبرو می‌شوند که از سویی، انسانیت را نابود کرده و از سوی دیگر، به بازماندگان قدرت‌های فراطبیعی می‌دهد. از ویژگی‌های شاخص گیم‌پلی هم می‌توان به تمرکز روی کاور گرفتن پشت اجسام، وجود کلاس‌های شخصیتی مختلف و افزایش میزان سختی همگام با افزایش قدرت‌های کاربر اشاره کرد.

Outriders پس از یک تاخیر در تاریخ ۴ اسفند (مصادف با ۲۲ فوریه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی) برای پلی‌‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس، گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی عرضه خواهند شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا