#مهسا_امینی

کارگردان فیلم Parasite نگارش فیلمنامه بعدی خود را به پایان رساند

بونگ جون هو روی دو فیلم جدید کار می‌کند

بونگ جون هو

بونگ جون هو، کارگردان فیلم تحسین شده Parasite به تازگی در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده است که نگارش فیلمنامه اثر بعدی خود را به پایان رسانده است. او همچنین از خستگی خود پس از فصل جوایز اسکار صحبت کرد و گفت که بازگشت به کار برای او مشکل است.

سال ۲۰۱۹، یک سال بسیار موفق در کارنامه بونگ جون هو، کارگردان آثار درخشانی از جمله Okja و Snowpiercer بود. در این سال جدیدترین فیلم این کارگردان کره‌ای یعنی Parasite به روی پرده رفت و موفق شد جوایز مهمی از جمله نخل طلای جشنواره کن و جایره‌های بهترین اثر جشنواره فیلم سیدنی، بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب و هفتاد سومین دوره بفتا و همچنین جایزه اسکار بهترین فیلم و بهترین فیلم بین‌المللی اسکار را به دست آورد. اکنون بسیاری از طرفداران منتظر معرفی اثر بعدی بونگ جون هو هستند.

بونگ جون هو به تازگی یک مصاحبه 90 دقیقه‌ای با رایان جانسون در پادکست The Director’s Cut وب‌سایت IndieWire داشته است که در آن از خستگی پس از فصل جوایز اسکار صحبت کرد. او اعتراف می‌کند که مدتیست بازگشت به کار و تکمیل دو فیلمنامه بعدی‌اش که یکیشان یک اثر به زبان کره‌ای و دیگری به انگلیسی هستند، برای او کار بسیار سختی است، البته او تائید کرد که نوشتن فیلنامه اثر بعدی خود را به اتمام رسانده است.

او در این رابطه می‌گوید:

احساس می‌کنم که برای نوشتن این دو فیلمنامه مغزم را به دو قسمت چپ و راست تقسیم کرده‌ام، اما من یکی از آن‌ها را هفته پیش تمام کردم.

او نخستین بار در پشت صحنه اسکار 2020 به مطبوعات گفته بود که قبل از رفتن به کن، کار بر روی دو پروژه را شروع کرده است. او همچنین در آن زمان گفته بود که همچنان به کار بر روی دو فیلمنامه خود ادامه می‌دهد و جوایز هیچ تغییری در روند کاری او ایجاد نکرده است.

بونگ جون هو مشخص نکرد که فیلمنامه‌ای که تکمیل کرده، پروژه انگلیسی‌اش است که یا کره‌ای، همچنین فعلا اطلاعات زیادی از این دو فیلم نداریم. تنها می‌دانیم که فیلم کره‌ای او در سئول جریان دارد و عناصر منحصربه‌فرد ترسناک و اکشن است. همچنین فیلم انگلیسی او نیز بر اساس یک اتفاق واقعی در سال ۲۰۱۶ نوشته شده است و احتمالا نیمی از آن در انگلستان و نیم دیگر در ایالات متحده آمریکا جریان دارد. هنوز مشخص نیست که تولید این فیلم‌ها چه زمانی شروع می‌شود و کی اکران می‌شوند.

شبکه HBO با همکاری آدام مک‌کی، کارگردان فیلم‌های Vice و The Big Short در ساخت ساخت یک سریال تلویزیونی بر اساس فیلم Parasite است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا