تهیه‌کننده‌ی فرنچایز Paranormal Activity از روند تولید هفتمین فیلم می‌گوید

جیسون بلام خواهان بازگشت

تهیه‌کننده‌ی فرنچایز Paranormal Activity

جیسون بلام تهیه‌کننده‌ی فرنچایز Paranormal Activity در مصاحبه‌ی اخیر خود به روند تولید هفتمین فیلم پرداخت و ابراز امیدواری کرد ستاره‌ی قسمت اول بازگردد.

جیسون بلام (Jason Blum) در سال ۲۰۰۰ میلادی بلام‌هاوس پروداکشنز را تاسیس کرد و به ساخت آثار مختلف پرداخت. این استودیو در ابتدا چندان شناخته شده نبود اما به واسطه‌ی تغییر سیاست‌های کاری توانست نامی برای خود دست و پا کند. مدیران بلام‌هاوس در یک برهه تصمیم گرفتند فیلمی ترسناک را با بودجه‌ی بسیار پایین تولید کنند تا بدین ترتیب، احتمال موفقیت تجاری پروژه افزایش یابد. نتیجه‌ی اتخاذ چنین سیاستی، فیلم Paranormal Activity محصول سال ۲۰۰۷ بود که با بودجه‌ی ۲۱۵ هزار دلاری ساخته شد و سرانجام روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. این اثر در مدت زمان اکران خود ۱۹۳ میلیون دلار فروخت و سودآورترین فیلم سینمایی تاریخ لقب گرفت.

موفقیت‌های تجاری Paranormal Activity نه تنها مدیران بلام‌هاوس پروداکشنز را به ساخت دنباله مجاب کرد، بلکه باعث شد این استودیوی آمریکایی سیاست اخیر خود را در قبال دیگر آثار ترسناک و دلهره‌آور به کار بگیرد. از قضا، تعداد قابل توجهی از فیلم‌های ساخته شده با بودجه‌ی پایین توانستند عملکرد بسیار خوبی را در باکس آفیس به ثبت برسانند. در ضمن، طی سال‌های گذشته پنج فیلم دیگر بر اساس Paranormal Activity ساخته شده که مجموعا ۶۹۷ میلیون دلار در سراسر جهان فروختند. هفتمین فیلم این فرنچایز ترسناک و محبوب هم در حال حاضر مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد تا برای اکران گسترده آماده شود.

وب سایت Fandom تصمیم گرفت به مناسبت عرضه‌ی دیجیتالی You Should Have Left مصاحبه‌ای را با جیسون بلام تهیه‌کننده‌ی فیلم انجام دهد. خبرنگار در بخشی از گفتگو بحث را به سمت Paranormal Activity برد و پرسید آیا کیتی فدرستون (Katie Featherston) ستاره‌ی قسمت اول در هفتمین فیلم این فرنچایز بازمی‌گردد یا خیر. اگرچه قسمت‌های بعدی با محوریت شخصیت‌های جدیدی ساخته شده بودند اما فدرستون حضور کوتاهی در تعدادی از آن‌ها داشت. از همین رو، بازگشت او به یکی از دغدغه‌های طرفداران تبدیل شده است. بلام در پاسخ به حضور فدرستون ابراز تمایل کرد اما طبق گفته‌ی او، این موضوع هنوز قطعی نشده است:

در حال حاضر روی فیلم جدید کار می‌کنیم اما جزئیات داستان هنوز قطعی نشده است. فعلا مشغول صحبت درباره‌ی موضوعات مختلف هستیم.

میزان پیشرفت پروژه به نقطه‌ای نرسیده که درباره‌ی بازیگران صحبت کنیم اما دوست دارم کیتی فدرستون بازگردد. او بازیگری عالی و دوستی قدیمی است. امیدوار هستم او را بازگردانم.

تهیه‌کننده‌ی فرنچایز Paranormal Activity
کیتی فدرستون

داستان Paranormal Activity درباره‌ی یک زوج جوان به نام‌های کیتی و میکا است که به خانه‌ای جدید در سن دیگو نقل مکان می‌کنند. با گذشت مدتی، کیتی به حضور یک نیروی مرموز در خانه مشکوک می‌شود اما میکا اعتقادی به نیروهای ماوراطبیعی ندارد. با افزایش فعالیت‌های مرموز در خانه، آن دو به سراغ یک متخصص ارواح می‌روند تا بتوانند از شر نیروی شیطانی خلاص شوند. همین اتفاق هم باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند. دیگر فیلم‌های ساخته شده بر اساس این فرنچایز از ایده‌ی مشابهی بهره می‌برند.

در پایان، لازم به ذکر است که هفتمین فیلم Paranormal Activity از تاریخ ۲۹ اسفند (مصادف با ۱۹ مارس سال ۲۰۲۱) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا