مایکل پکتر: ویروس کرونا روی عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد تاثیر نمی‌گذارد

گفته‌های تحلیل‌گر آمریکایی در خصوص تاریخ عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد

تاثیر ویروس کرونا عرضه‌ی کنسول‌های

مایکل پکتر تحلیلگر بازی‌های ویدیویی، شبکه‌های اجتماعی و دیجیتالی در مصاحبه‌ای گفت که ویروس کرونا روی عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد تاثیر نخواهد گذاشت.

متاسفانه بحران ویروس کرونا همچنان ادامه دارد و هنوز راه حلی برای آن پیدا نشده است. این ویروس تقریبا ۲ ماه پیش از شهر ووهان واقع در کشور چین شیوع پیدا کرده و اکنون در حال پیش روی در سراسر جهان است و بیشتر صنایع جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

صنعت بازی‌سازی هم مانند دیگر صنایع با شیوع این بیماری تحت تاثیر قرار گرفته است. از اتفاقات اخیر می‌توان به تعویق افتادن انتشار نسخه‌ی سوییچ The Outer Worlds اشاره کرد. از طرفی شرکت اپل در چین در پی شیوع ویروس کرونا تعطیل شد. همچنین شرکت‌هایی مانند آمازون، ال‌جی و زدتی‌ای به دلیل این اتفاق در مراسم MWC 2020 حضور نخواهند داشت.

چندی پیش گروهی از تحلیلگران در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که ویروس کرونا روی تاریخ انتشار کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس سری ایکس تاثیر خواهد گذاشت و ممکن است تاریخ انتشار آن‌ها را بسیار عقب بیاندازد. حال مایکل پکتر، تحلیلگر ۶۴ ساله‌ی صنعت بازی‌های ویدیویی در مصاحبه‌ای در این خصوص گفته که ویروس ووهان تاثیری روی انتشار کنسول‌ها نخواهد گذاشت. او گفت:

اگر کروناویروس تا ماه ژوئن دوام بیاورد، می‌تواند مشکل ساز شود. این اتفاق در طولانی مدت ممکن است تاثیر بگذارد اما آمار‌های بازار سهام چیز دیگری می‌گویند. اگر چنین بود بازار به دلیل اختلال دراز مدت زنجیره‌ی تامین خود را از دست می‌داد.

مایکل پکتر در ادامه به اشاره به تعطیلی بازار چین، مقایسه‌ی سونی و مایکروسافت با شرکت اپل گفت:

من می‌توانم ببینم که شرکت اپل در این ماه هم به دلیل ویروس کرونا وحشت زده است اما من فکر می‌کنم که سونی و مایکروسافت بی سر و صدا به صورت منظم در تایوان و ویتنام تولیدات خود را ادامه دهند.

تمام این بحث‌ها تنها نظریه‌ای از روی آمار و ارقام است و باید دید که آیا ویروس کرونا روی عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد تاثیر می‌گذارد؟ در حالی که این خبر نوشته می‌شود آمار مرگ و میر بر اثر کروناویروس به بیش از ۹۰۰ نفر رسیده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا