وگاپانک در انیمه وان پیس
1%
  • 0/10

۷ بدن وگاپانک در انیمه وان پیس

مغز جهان وان پیس

۷ بدن وگاپانک در انیمه وان پیس ۰ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

ما در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی هفت بدن وگاپانک در انیمه وان پیس می پردازیم؛ کارکتری که در حال حاضر، به عنوان بزرگترین ذهن جهان انیمه وان پیس شناخته شده است.

در آرک شناخته شده با نام Egghead Island در انیمه جذاب و دیدنی وان پیس (One Piece)، طرفداران به یکی از مهم‌ترین کارکترهای داستان معرفی شدند که برای دهه‌ها منتظر حضور او بوده‌اند. این کارکتر، دکتر وگاپانک (Dr. Vegapunk) نام دارد. این کارکتر به عنوان نابغه‌ای شناخته شده است که سطح هوشی او پانصد سال از بشریت جلوتر است و به معنای واقعی کلمه، در حال حاضر، به عنوان باهوش ترین فرد جهان وان پیس در نظر گرفته می‌شود. پس از آنکه دکتر وگاپانک در داستان حضور پیدا کرد، طرفداران به این واقعیت پی بردند که این کارکتر، بیش از یک بدن دارد! در واقع، او به گونه‌ای موفق شده بود خود را به شش بدن متفاوت تقسیم کند که هر یک از این بدن‌ها جنبه متفاوتی از شخصیت این کارکتر را به نمایش می‌گذارد. با وجود آنکه هر یک از بدن‌های این کارکتر در نوع خود برای این کارکتر بسیار مفید واقع شده‌اند، اما برخی از این بدن‌ها، به دلایلی، بیش از دیگر بدن‌ها، طرفداران را مجذوب خود کرده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی هفت بدن وگاپانک در انیمه وان پیس می پردازیم.

جالب است بدانید که آرک Egghead Island تا حد زیادی حول محور دکتر وگاپانک، مردی است که به عنوان بزرگترین ذهن جهان شناخته شده است. در طول چپتر گذشته از مانگای این داستان، طرفداران به اطلاعات بسیاری در رابطه با ماهیت این کارکتر دسترسی پیدا کرده‌اند و اکنون به برخی از ویژگی‌های این بدن ها و حتی هداف آن‌ها پی برده‌اند. لازم به ذکر است که در حال حاضر، برخی از این بدن‌ها مرده‌اند و برخی دیگر نیز در آستانه مرگ به سر می برند. توجه داشته باشید که ادامه این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

داستان انیمه زیبا وان پیس در رابطه با کارکتری به نام مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) و اعضای تیمش است که با عنوان دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) شناخته شده‌اند. دزدان دریایی کلاه حصیری در اقیانوس‌های خطرناک، به کاوش می‌پردازند و در طول ماجراجویی‌های خطرناکی که در پیش می‌گیرند، از جزایر جدید دیدن می‌کنند و در برابر دشمنان توانمندی قرار می‌گیرند و با آن‌ها مبارزه می‌کنند تا بتوانند به گنج افسانه‌ای دست پیدا کنند که در داستان با نام One Piece شناخته شده است. اگرچه خط داستانی این مجموعه جذاب و هیجان انگیز، بیشتر به دلیل دنیای پیچیده، روابط دوستی، دیالوگ‌ها و اتفاقات خنده‌دار خود به شهرت رسیده است، اما با این حال، به طور قطع، حضور کارکترهای تاریک و همچنین، اتفاقات بسیار عجیب و تاریکی نیز که همواره در طی آن رخ می‌دهد، جذابیت داستان را دو چندان کرده‌اند.

Edison

یکی از بدن‌های دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس با نام ادیسون (Edison) شناخته شده است. ادیسون به عنوان یکی از اصلی ترین بخش‌های ذهنی این کارکتر در نظر گرفته می‌شود. این بدن برای اولین بار زمانی در انیمه وان پیس حضور پیدا کرد که دزدان دریایی کلاه حصیری در مقابل کارکتر سرافیم جینبه (Seraphim Jinbe) قرار گرفتند. ادیسون به عنوان یکی از اصلی ترین بخش‌های ذهنی دکتر وگاپانک، به طور معمول کسی است که بیشترین تعداد ایده‌ها را مطرح می‌کند. در موارد کثیری دیده شده است که این بدن اطلاعات بسیاری را در نبردها از کسانی جمع آوری می‌کند که در طی آن به مبارزه پرداخته‌اند؛ همانند نبرد دزدان دریایی کله حصیری در مقابل سرافیم جینبه. بارها دیده شده است که این اطلاعات بسیار مفید واقع می‌شوند و بلافاصله نتیجه می‌دهند.

برخلاف بسیاری از بدن‌های دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس، ادیسون یک موجود مکانیکی است و همچنین از طول قد بسیار کمی هم برخوردار است. علاوه بر این، این موجود، از استعداد‌های رزمی و مهارت‌های مبارزه‌ای خوبی نیز، به هیچ عنوان بهره‌ای نبرده است و تنها از نظر ذهنی فوق العاده توانمند است.

ادیسون به تازگی در نبرد Labophase به شدت مجروح شده است و تنها به لطف دزدان دریایی کلاه حصیری زنده مانده است. جراحات ادیسون تا حدی، توسط لیلیث (Lilith)، که یکی دیگر از بدن‌های دکتر وگاپانک است، درمان شده است.

Pythagoras

درست همانند ادیسون، فیثاغورس (Pythagoras) نیز یکی دیگر از بدن‌های مکانیکی دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس به شمار می‌آید. با این حال، این بدن، نسبت به ادیسون، از قد بلندتری برخوردار است. در واقع، فیثاغورس به عنوان بدن خرد در نظر گرفته می‌شود و به همین خاطر نیز، به طور معمول، بر روی ایده‌هایی کار می‌کند که ادیسون از قبل آن‌ها را ارائه داده است. این موضوع زمانی برای اولین بار به تصویر کشیده شد که در حین مبارزه دزدان دریایی کلاه حصیری، ادیسون تعدادی از ایده‌ها را به او محول کرد تا او بتواند بر روی آن‌ها، به صورت دقیق‌تری کار کند. اینگونه به نظر می‌رسد که وظیفه اصلی این موجود ثبت داده‌ها و کار بر روی آن‌ها در طول فرایند تحقیق باشد.

فیثاغورس از شخصیتی بسیار آرام برخوردار است و جالب است بدانید که به عنوان یکی از محبوب ترین بدن‌های وگاپانک شناخته شده است که موفق به جذب طرفداران بسیاری شده است. با این حال، این موجود برای مدت زمان زیادی در داستان حضور نداشته است و به همین خاطر نیز، اطلاعات بسیاری در رابطه با او در دسترس نمی‌باشد. اما با این وجود، طرفداران بر این واقعیت واقف هستند که او یکی از باهوش ترین بدن‌های وگاپانک به شمار می‌آید.

ناگفته نماند که در حال حاضر، وضعیت فیثاغورس مرده اعلام شده است زیرا که توسط کارکتر S-Snake از پشت مورد حمله قرار گرفت و جن خود را از دست داد.

York

کارکتر یورک (York) مظهر حرص و آز دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس است. این موجود از شخصیت بسیار جالب توجهی برخوردار است. او برای اولین بار در قسمت ۱۰۶۵ انیمه، در کنار دیگر بدن‌های وگاپانک در انیمه حضور پیدا کرد. یورک کار چندانی انجام نمی دهد و به طور معمول با خوردن و نوشیدن مواد غذایی، حمام کردن و یا خوابیدن، اطمینان حاصل می‌کند تا او بتواند به اندازه‌ای که باید و شاید استراحت کند. به این ترتیب، وظیفه او این است که ذهن دکتر را با انجام این کارها، همواره در بهترین حالت خود حفظ کند.

جالب است بدانید که یورک با وجود آنکه به نظر می‌رسد تنها وظایف ساده‌ای را برای انجام دادن بر عهده دارد، اما با این حال، دارای سطح هوشی بسیار بالایی است که به مراتب از هر فرد زنده جهان وان پیس، جلوتر است. احتمال داده می‌شود که او در تعداد زیادی از اختراعات دکتر وگاپانک که در طول سال‌ها به آن‌ها دست یافته است، همکاری داشته است.

یورک قصد دارد تا به یک اژدهای آسمانی تبدیل شود و به همین خاطر نیز، در قسمتی از داستان به استلا (Stella)، یکی دیگر از بدن‌های دکتر وگاپانک، خیانت می‌کند. یورک در حال حاضر توسط دزدان دریایی کلاه حصیری در Labophase اسیر شده است. دولت جهانی نجات او را در اولویت خود قرار داده است.

Atlas

اطلس یکی از اولین بدن‌های دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس به شمار می‌رود که برای اولین بار در آرک Egghead در داستان به طرفداران معرفی شد. این بدن، برخلاف یورک و ادیسون، از طول قد بسیار بالایی برخوردار است؛ به گونه‌ای که اگر در کنار کارکترهایی همچون لوفی و جینبه قرار بگیرد، از آن‌ها نیز بلندتر به نظر می‌رسد. نکته جالبی که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که او در واقع، مظهر خشم درون دکتر وگاپانک است و از آن به نحوی جالب و بسیار دیدنی استفاده می‌کند.

جالب است بدانید که اطلس از سطح مهارت‌های رزمی و فیزیکی بسیار بالایی برخوردار است؛ به گونه‌ای که حتی قادر شد به لوفی نیز مشت بزند و این در حالی است که لوفی به عنوان یکی از قدرتمندترین کارکترهای کل جهان داستان وان پیس شناخته شده است. لازم به ذکر است که او نه تنها به عنوان یک مبارز فوق العاده ماهر شناخته شده است که حتی از سطح هوشی بسیار بالایی نیز برخوردار است.

ناگفته نماند که اطلس در آرک Egghead نقش بسیار پررنگی ایفا کرده است. این موجود در حال حاضر در کنار کارکترهای کوما (Kuma)، بانی (Bunny) و فرانکی (Franky) در Fabriophase حضور دارد. او به تازگی در تلاش برای نجات استلا، کوما و بانی دیده شده است.

Lilith

لیلیث (Lilith) اولین بدن دکتر وگاپانک است که در آرک Egghead Island در داستان حضور پیدا کرد. این موجود نشان دهنده شرارت وجود دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس است. جالب است بدانید که این کارکتر از نظر ظاهر به خواهر و برادران کارکتر Vinsmoke، به ویژه ریجو (Reiju) شباهت بسیار زیادی دارد. این کارکتر همچنین از سطح قدرت فیزیکی بسیار بالایی نیز برخوردار است؛ اما با این حال، به گفته شاکا (Shaka)، که یکی دیگر از بدن‌های وگاپانک است، نمی توان گفت که به اندازه کارکترهای زورو (Zoro) و روبین (Robin) قدرتمند است. به علاوه همه این‌ها، نکته‌ای که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که بسیار باهوش است و هیچگاه از خیانت به کسی، حتی نزدیک ترین دوستان خود نیز، تردیدی ندارد.

طرفداران وان پیس به تازگی شاهد صحبت‌های او در رابطه با منابع برق بوده‌اند. او به عنوان یک محقق، چنیدن سال است که به دکتر در به نتیجه رساندن اختراعات بزرگ بسیاری کمک کرده است. همچنین، این کارکتر به عنوان یکی از زیباترین بدن‌های دکتر وگاپانک شناخته شده است و به همین خاطر نیز، موفق به جذب طرفداران بسیاری شده است.

لیلیث همواره به عنوان یکی از محبوب ترین بدن های دکتر وگاپانک شناخته شده است. او در آرک Egghead Island در مبارزات بسیاری حضور داشته است و با افراد قدرتمند بسیاری رو به رو شده است.

Shaka

با توجه به اطلاعاتی که تا به امروز از بدن‌های مختلف دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس به دست آمده است، شاکا (Shaka) به عنوان مهم‌ترین بدن این کارکتر در نظر گرفته می‌شود. این بدن نشان دهنده منطق بزرگترین دانشمند جهان وان پیس، دکتر وگاپانک، است. شاکا بدنی است که دزدان دریایی کلاه حصیری پس از آنکه توسط لیلیث به آزمایشگاه همراهی شدند با او ملاقات کردند. در آزمایشگاه، این کارکتر اطلاعات بسیاری را در رابطه با Void Century در اختیار خدمه کلاه حصیری و در نتیجه طرفداران قرار دارد. او علاوه بر این، اطلاعات زیادی در رابطه با اوهارا و عواقب تخریب آنجا نیز ارائه کرد.

طرفداران معتقد هستند که شاکا مودب‌تر ازهمه بدن‌های دیگر دکتر وگاپانک است. با وجود اینکه این موجود از سطح مهارت فیزیکی بسیار بالایی بهره نبرده است، اما با این حال، از هوش بسیار بالایی برخوردار است و همواره قبل از آنکه کاری انجام دهد، از جنبه‌های مختلفی آن را مورد بررسی قرار می‌دهد و به این ترتیب، همیشه یک قدم از دشمنان خود جلوتر است.

ناگفته نماند که در حال حاضر، وضعیت شاکا مرده اعلام شده است. او در آرک Egghead Island پس از مدت نه چندان طولانی جان خود را از دست داد. تایید شده است که شاکا در شرایط فعلی قابل بازسازی نیست.

Stella

استلا (Stella) بدن اصلی دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس است که به تازگی در داستان حضور پیدا کرده است. مسلم است که او در واقع، تجسم اصلی همه بدن‌های دیگر است و در نتیجه آن، به اندازه همه آن‌ها باهوش و قدرتمند است. او در گذشته میوه شیطانی را مصرف کرده است که با نام Nomi Nomi no Mi شناخته شده است. به دلیل مصرف این میوه شیطانی، استلا از سر بزرگی برخوردار است که مغز درون آن، قادر به حفظ حجم بسیار زیادی از اطلاعات می‌باشد.

فضای ذخیره سازی مغز استلا نامحدود است و همواره در حال توسعه یافتن نیز هست. دهه‌هاست که بدن اصلی دکتر وگاپانک، یعنی استلا، با نیروی دریایی کار می‌کند؛ اما در جدیدترین اطلاعات به دست آمده از این کارکتر، گفته می‌شود که ممکن است اکنون این احتمال وجود داشته باشد که او به صورت مخفیانه با رئیس ارتش انقلابی، یعنی مانگی دی دراگون (Monkey D. Dragon) ‌متحد شده باشد.

مهم‌ترین بدن وگاپانک در حال حاضر در جزیره Egghead برای نجات جان خود تلاش می‌کند. به تازگی دیده شده است که استلا در مقابل تفنگداران دریایی قرار گرفته است که او را تهدید می‌کردند. در حال حاضر جان دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس به خطر افتاده است و نجات پیدا کردن او به هیچ عنوان قطعی نیست.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments