چگونه اولین فیلم انتقام جویان آینده ثور در فاز ششم MCU را راه اندازی می‌کند؟

بازگشت خدای رعد و برق

چگونه اولین فیلم انتقام جویان آینده ثور در فاز ششم MCU را راه اندازی می‌کند؟ پارسا خلیلی ۰ ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ مارول
آینده ثور در فاز ششم MCU

فیلم The Avengers یکی از موفق‌ترین پروژه‌های استودیو مارول بود که با معرفی تانوس و تسراکت نقش پررنگی در شکل گیری حماسه بی‌نهایت ایفا کرد. اکنون بعد از گذشت ده سال، به‌نظر می‌رسد این فیلم به‌طرز هوشمندانه‌ای آینده ثور در فاز ششم MCU را نیز راه اندازی کرده است. 

کوین فایگی (Kevin Feige) و افراد حاضر در استودیو مارول از همان ابتدای ساخت MCU، سعی کردند با استفاده از ایستراگ‌های متعدد در طولانی مدت به روایت داستانی‌های مختلف بپردازد. برای مثال سازمان جنایی ده حلقه ابتدا در پس‌زمینه فیلم Iron Man ظاهر شد، سپس نقشی کلیدی در فیلم Iron Man 3 ایفا کرد و درنهایت به‌طور کامل در فیلم Shang-Chi and The Legend of The Ten Rings پا به عرصه وجود گذاشت. این نوع پیش‌اندیشی ثابت می‌کند که حتی فیلم‌های قدیمی همچنان می‌توانند منجر به شکل گیری خطوط داستانی جدید شوند.

استودیو مارول همچنین از رویدادهای بزرگ و مهم Marvel Comics الهام گرفته که در ده سال اخیر حسابی به گسترش دنیای سینمایی مارول کمک کرده‌ است. برای مثال فیلم Captain America: Civil War از رویداد جنگ داخلی، فیلم Iron Man 3 از رویداد اکتریمس و دو فیلم پایانی انتقام جویان در فاز سوم از رویداد دستکش ابدیت الهام گرفته شده‌اند. حال با نزدیک شدن به پایان فاز چهارم، به‌نظر می‌رسد قسمت بعدی ثور اقتباسی از خط داستانی به‌شدت محبوب Siege باشد که بیشتر روی حمله به ازگارد متمرکز می‌شود. در اولین فیلم انتقام جویان مامور کولسن پناه بردن سازمان شیلد به سلاح‌های فوق‌العاده قدرتمند را نتیجه ظاهر شدن ازگاردی‌ها روی زمین خواند و به‌طور غیرمستقیم به وقایع کمیک Siege اشاره کرد.

کمیک Siege یک داستان حماسی چهار جلدی است که هفت سال تغییر و تجدید عظیم Marvel Comics را به سرانجام رساند. در این خط داستانی نورمن آزبورن در غیاب تونی استارک و کاپیتان آمریکا، زره آهنی پیشرفته‌ای می‌سازد و به‌عنوان میهن پرست آهنین گروه جدید انتقام جویان را رهبری می‌کند. سپس حمله غیرقانونی او به ازگارد باعث می‌شود دولت ایالات متحده قانون Superhuman Registration Act را لغو کند.

شاید نورمن آزبورن از طریق سفر در مولتی ورس وارد برای مدتی کوتاه در دنیای سینمایی مارول حضور داشت، اما همچنان چندین عنصر بزرگ وجود دارد که می‌تواند رویداد Siege را به یک گزینه مناسب و درجه یک برای روایت داستان Thor 5 تبدیل کند. سازمان شیلد از بین رفته، قانون Superhuman Registration Act رسما به اجرا گذاشته شده، تونی استارک درگذشته و ثور نیز زمین را ترک کرده است. همچنین پروژه‌هایی آینده فاز پنجم مانند Secret Invasion و Thunderbolts هم مستقیما با خط داستانی Siege مرتبط هستند. حماسه مولتی ورس می‌تواند بسیاری از احتمالات کوچک و بزرگ را محقق کند و این فرصت مناسبی است تا از طریق رویداد Siege آینده ثور در فاز ششم MCU را رقم زد.

فاز ششم با اکران فیلم Fantastic Four در سال ۲۰۲۵ آغاز خواهد شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا دوست دارید ثور را در آینده دنیای سینمایی مارول ببینید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا