پخش سریال Obi-Wan Kenobi از چه زمانی آغاز خواهد شد؟

جشن روز جهانی استار وارز با اوبی-وان کنوبی؟

پخش سریال Obi-Wan Kenobi از چه زمانی آغاز خواهد شد؟ عرفان بدری ۰ ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ دیزنی پلاس
پخش سریال Obi-Wan Kenobi

طبق گزارشات جدیدی که منتشر شده، قرار است تا پخش سریال Obi-Wan Kenobi از ماه مه (اردیبهشت یا خرداد ۱۴۰۱) از سرویس اشتراکی دیزنی پلاس (+Disney) آغاز شود. البته هنوز این خبر از سوی شرکت لوکاس فیلم (Lucasfilm) تائيد نشده است.

از زمانی که شرکت دیزنی (Disney)، کمپانی لوکاس فیلم (Lucasfilm) را در سال ۲۰۱۲ خریداری کرد، خبرهای زیادی مبنی بر تمایل سران این شرکت به بازگشت شخصیت اوبی-وان کنوبی در قالب چند فیلم سینمایی پیش‌درآمد منتشر می‌شد. طبق گزارش‌ها، استودیو قصد ساخت یک فیلم انفرادی با محوریت این شخصیت را داشت که می‌توانست به یک مجموعه یا سه‌گانه تبدیل شود، با اینحال این فیلم هیچ وقت ساخته نشد.

در عوض، راه‌اندازی سرویس اشتراکی دیزنی پلاس در سال ۲۰۱۹ این فرصت را به لوکاس فیلم داد تا ایده‌ی ساخت چند سریال با محوریت مجموعه‌ی جنگ ستارگان (Star Wars) را بررسی کند و سریال اختصاصی شخصیت اوبی-وان کنوبی یکی از گزینه‌های آن‌ها بود. نهایتا با موفقیت سریال مندلوری (The Mandalorian) که هم‌اکنون فصل سوم آن در حال ساخت و همچنین اولین اسپین‌آف آن یعنی کتاب بوبا فت (The Book of Boba Fett) نیز در حال پخش است، لوکاس فیلم تصمیم به ساخت سریال Obi-Wan Kenobi گرفت.

از زمانی که این شرکت رسما ساخت سریال Obi-Wan Kenobi را تائید کرد، طرفداران مشتاقانه منتظر تماشای آن بودند. این مجموعه توسط دبورا چاو که سابقه‌ی کارگردانی سریال‌هایی از جمله مندلورین (The Mandalorian)، خدایان آمریکایی (American Gods)، بهتره با ساول تماس بگیری (Better Call Saul) و از مردگان متحرک بترسید (Fear the Walking Dead) را داشته، در حال تولید است و همچنین قرار است هایدن کریستنسن در آن باری دیگر نقش دارث ویدر را ایفا کند. فعلا اطلاعات چندانی از این سریال منتشر نشده است، اما انتظار می‌رود تا به‌زودی شاهد پخش اولین تریلر آن باشیم.

حالا به نظر می‌رسد که یکی از کارمندان دیزنی پلاس، زمان پخش سریال Obi-Wan Kenobi را لو داده است. این کارمند اخیرا در توئیتر خود فاش کرد که پخش این سریال از ماه مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت یا خرداد ۱۴۰۱) آغاز خواهد شد، البته او مدتی بعد این توئیت را حذف کرد. این توئیت در اینترنت سر و صدای نسبتا زیادی به پا کرد و همچنین لوکاس فیلم نیز مدت کوتاهی بعد از آن از عرضه کتاب کمیک اوبی-وان کنوبی در ماه مه خبر داد که این باعث شد عده‌ای فکر کنند سریال Obi-Wan Kenobi در این ماه منتشر نخواهد شد.

مدتی بعد رسانه‌ی هالیوود ریپورتر (The Hollywood Reporter) گفت که از برخی از منابع خود شنیده است، پخش سریال Obi-Wan Kenobi واقعا از ماه مه شروع می‌شود، هر چند این رسانه تاریخ مشخص و دقیقی را اعلام نکرد، بنابراین باید منتظر بمانیم تا لوکاس فیلم به طور رسمی از زمان پخش این مجموعه‌ی مورد انتظار رونمایی کند.

پخش سریال سریال Obi-Wan Kenobi در ماه مه، مدت‌هاست که شایعه شده و از آنجایی که دیزنی پلاس محتوای اصلی خود را در چهارشنبه‌ها پخش می‌کند و امسال هم روز جهانی جنگ ستارگان یعنی ۴ مه (۱۴ اردیبهشت) چهارشنبه است، عده‌ی زیادی از طرفداران گمان می‌کنند که این تاریخ برای آغاز Obi-Wan Kenobi در نظر گرفته شده است.

با اینحال نکته‌ای لازم به ذکر است، ممکن است برنامه‌ی پخش سریال‌های سرویس دیزنی پلاس آنقدر شلوغ باشد که چنین امکانی نداشته باشد. سریال مورد انتظار مون نایت (Moon Knight) در تاریخ ۳۰ مارس (۱۰ فروردین ۱۴۰۱) آغاز به پخش خواهد کرد و آخرین قسمت آن نیز در تاریخ ۴ مه (۱۴ اردیبهشت) منتشر می‌شود. تنها در صورتی امکان پخش Obi-Wan Kenobi وجود دارد که سریال مون نایت کار خود را با پخش دو قسمت آغاز کند تا این مجموعه یک هفته زودتر تمام شود.

از آنجایی که زمان پخش سریال Obi-Wan Kenobi هنوز توسط لوکاس فیلم تائید نشده است، هنوز باید به این خبر به چشم یک شایعه نگاه کرد و تا اعلام رسمی این شرکت هیچ چیزی قطعی نیست.

همان طور که اعلام شد، دبورا چاو وظیفه‌ی ساخت این سریال را بر عهده دارد و همچنین کارگردانی این مجموعه به او سپرده شده است. جوبی هارولد، نویسنده‌ی فیلم‌هایی از جمله ارتش مردگان (Army of the Dead) و شاه آرتور: افسانه شمشیر (King Arthur: Legend of the Sword) نیز نویسنده‌ی سریال Obi-Wan Kenobi است. ایوان مک‌گرگور نقش شخصیت اصلی این سریال یعنی اوبی-وان کنوبی را ایفا کرده است. هایدن کریستنسن در نقش دارث ویدر، جوئل اجرتون در نقش در نقش اون لارس و بانی پیس در نقش برو وایتسان لارس دیگر بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند. همچنین حضور چند بازیگر دیگر مثل موزس اینگرام، کمیل نانجیانی، ایندیرا وارما و روپرت فرند در این مجموعه تائید شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا