آیا پیتر پارکر با اتفاقات تلخ Avengers: Endgame کنار آمده است؟

تاثیرات آن تراژدی همچنان حس می‌شود

آیا پیتر پارکر با اتفاقات تلخ Avengers: Endgame کنار آمده است؟ سورنا رضایی ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
تونی استارک در Avengers: Endgame

با توجه به شواهدی که اخیرا به فضای مجازی آمده‌اند، پیتر پارکر هنوز نتوانسته با مرگ تونی استارک در Avengers: Endgame کنار بیاید.

مرد عنکبوتی یکی از شخصیت‌های نسبتا جدید دنیای سینمایی مارول به شمار می‌رود. او نخستین بار در Captain America: Civil War به صورت رسمی معرفی شد اما گذشته‌اش چندان مورد کندوکاش قرار نگرفت. تنها می‌دانیم تونی استارک طی اتفاقاتی متوجه فردی با قدرت‌‎های فراطبیعی شده و نهایتا پی به هویتش می‌برد. بدین ترتیب، یک رابطه شاگرد و استادی میانشان شکل می‌گیرد تا تارزن نیویورکی برای پیوستن به انتقامجویان و مقابله با تهدیدهای جدی آماده شود. به هر حال، او یک نوجوان و بوده و تجربه بالایی نداشت.

Avengers Engame یک پایان‌بندی برای تعدادی از محبوب‌ترین اعضای انتقامجویان از جمله تونی استارک به شمار می‌رود. او در جریان فیلم جانش را فردا کرد تا ابرقهرمانان بتوانند تانوس و ارتش عظیمش را شکست دهند. هضم این اتفاق به هیچ وجه برای پیتر پارکر ساده نبود و این موضوع به خوبی در Spider-Man: Far From Home قابل‌لمس است. اگرچه در فیلم Spider-Man: No Way Home جای خالی آیرون من با دکتر استرنج پر می‌شود، به نظر می‌رسد استارک همچنان از جایگاه ویژه‌ای پیش پیتر برخوردار خواهد بود.

Spider-Man: Far From Home سوالات زیادی را در ذهن مخاطبان ایجاد کرد که یکی از آن‌ها پیرامون مرگ تونی استارک در Avengers: Endgame است: آیا پیتر پارکر سرانجام می‌تواند با فقدان کنار بیاید؟ اینطور که به نظر می‌رسد جواب این سوال «خیر» باشد. برای اثبات باید به سراغ اسباب بازی‌های Spider-Man: No Way Home رفت که مارول اخیرا معرفی کرده است. این اسباب بازی‌ها در واقع عروسک‌هایی هستند که با الهام از لباس‌های جدید پیتر پارکر در No Way Home ساخته شده‌اند.

یکی از لباس‌های جدید مرد عنکبوتی ترکیبی از رنگ‌های مشکی، طلایی و قرمز است. این لباس به گونه‌ای طراحی شده که به خوبی می‌توان الهام‌گیری‌هایش از آیرون اسپایدر را مشاهده کرد؛ همان لباسی که تونی استارک برای شاگرد نوجوانش طراحی کرده و نخستین بار در فیلم Avengers: Infinity War به صورتت کامل به نمایش گذاشته شده بود. از آنجایی که آیرون اسپایدر را شخصا تونی استارک طراحی و ساخته بود، طبیعی است که پیتر پارکر لباس را به صورت کامل کنار نگذاشته و از آن به عنوان منبع الهام برای لباس‌های جدیدش استفاده کند.

اولین تریلر مرد عنکبوتی 3 ساعاتی قبل توسط منابع غیررسمی در فضای مجازی منتشر شد. اگرچه سونی تمام تلاش خود را به کار گرفت تا جلوی انتشار را گرفته و آن را به صورت کامل از دسترس خارج کند، هم اکنون میان علاقه‌مندان دست به دست می‌شود. ویدیو مزبور نسخه رسمی و نهایی نبوده و کیفیت پایینی دارد. با این حال، همان چیزی است که طرفداران منتظرش بودند.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Spider-Man: No Way Home در تاریخ ۲۶ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۷ دسامبر) به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا