با قابلیت جدید و بسیار کاربردی ایکس باکس گیم پس آشنا شوید

البته هنوز جای کار دارد

قابلیت جدید ایکس باکس گیم پس

شرکت مایکروسافت اخیراً از قابلیت جدید ایکس باکس گیم پس رونمایی کرده که همزمان با ساده بودن بسیار کاربردی است.

ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) یک سرویس اشتراکی بوده که به کاربران خود اجازه می‌دهد با پرداخت مبلغ مشخصی بصورت ماهیانه یا سالیانه به تعداد زیادی از بازی‌های ویدیویی دسترسی داشته باشند. مایکروسافت هر ماه تعدادی بازی به سرویس خود اضافه کرده و تعدادی را از آن حذف می‌کند. البته همیشه تعداد بازی‌هایی که اضافه می‌شوند از تعداد بازی‌هایی که حذف می‌شوند بیشتر است.

مایکروسافت همیشه زمان خروج بازی‌ها از لیست عناوین ایکس باکس گیم پس را در بیانیه‌های خود می‌آورد. با این حال، تعداد قابل توجهی از گیمرها بدلایل مختلف اخبار را دنبال نمی‌کنند. آن‌هایی هم که بیانیه‌های ردموندی‌ها را می‌خوانند، در اکثر مواقع تاریخ اضافه یا حذف شدن را فراموش می‌کنند. مایکروسافت که از این موضوع مطلع بوده، تصمیم به برطرف کردنش گرفته است.

مایکروسافت اخیراً از قابلیت جدید ایکس باکس گیم پس رونمایی کرده است. بواسطه آن، اگر کاربری بخواهد بازی‌ای را تجربه کند که بزودی از سرویس اشتراکی خارج می‌شود، با پیام مقابل مواجه می‌شود: «این بازی پس از تاریخ … گیم پس را ترک می‌کند.» همچنین در ادامه آمده کاربر می‌تواند بازی مزبور را به لیست Wishlist خود اضافه کند تا در صورت بازگشت به سرویس مطلع شود. این قابلیت همچنین کاربر را در صورت تخفیف خوردن بازی مطلع می‌کند.

البته قابلیت جدید ایکس باکس گیم پس هنوز جای کار دارد. مایکروسافت باید امکانی را مهیا کند تا کاربر بتواند لیستی از بازی‌های مورد علاقه‌اش بسازد. بدین ترتیب، در صورت نزدیک شدن به زمان خروجشان از سرویس اشتراکی به او هشدار داده می‌شود. همچنین در حال حاضر امکان غیرفعالسازی قابلیت جدید وجود ندارد.

طبق اعلام رسمی، امروز ۷ بازی سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس را ترک می‌کنند که برای مثال می‌توان Gungrave GORE و Football Manager 2023 را نام برد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا