ابزار جدید ایکس‌باکس برای پدر و مادر‌ها معرفی شد

دیگر نگران بازی کردن فرزند خود نباشید

ایکس‌باکس

شرکت مایکروسافت از برنامه‌ی جدید ایکس‌باکس برای تنظیمات کنسول خود خبر داده که مخصوص پدر و مادرها ساخته شده است.

برای والدینی که نگران بازی کردن بچه‌های خود هستند، راه‌حلی وجود دارد؛ مایکروسافت از تنظیمات جدید خانوادگی رونمایی کرده که امکانات جالبی را در اختیار پدر و مادرها قرار می‌دهد. این قابلیت‌ها شامل کنترل مدت زمان بازی کردن و فیلتر محتوا هم می‌شود. به طور کلی بیش از ۲۰ ویژگی قابل تنظیم در این تنظیمات وجود دارد تا نیاز هر پدر و مادری برطرف شود.

تنظیمات جدید خانوادگی ایکس‌باکس درحال حاضر برای کاربران سیستم‌ عامل اندروید و iOS در دسترس قرار دارد. این برنامه می‌تواند با کنسول ایکس‌باکس وان سازگار شود و احتمالا به‌زودی با کنسول نسل بعدی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس سری ایکس هم هماهنگ می‌شود.

طبق اطلاعاتی که از یک وبلاگ در سایت ایکس‌باکس منتشر شده، برنامه‌ی Family Settings به والدین این امکان را می‌دهد تا ابزارهای مختلفی را برای زمان بازی کودک خود داشته باشند و این ابزارها را آن‌طور که می‌خواهند شخصی‌سازی کنند. پدر و مادرها می‌توانند با استفاده از این ابزار مانع استفاده از قابلیت چندنفره‌ی بازی‌ها و امکان برقراری ارتباط با دیگران شوند. همچنین می‌توانند مدت زمان بازی را محدود و کنترل کنند. از طرفی دیگر، قابلیت داشتن گزارش هفتگی برای پدر و مادرها وجود دارد تا بتوانند به صورت بهتری فعالیت‌های کودک خود را رصد کنند.

مایکروسافت قصد دارد با اضافه کردن این قابلیت، محیط بهتر و امن‌تری را برای افراد کم سن و سال ایجاد کند. به‌زودی جزئیات بیشتری به Family Settings اضافه می‌شود و کاربران سیستم عامل اندروید و iOS می‌توانند از آن برای کنسول ایکس‌باکس وان استفاده کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا