بخش بیرونی کنترلر پلی‌استیشن 5 فاقد دکمه است + تصاویر جدید

نمای ۳۶۰ درجه در اختیار هواداران قرار گرفت

دوال‌سنس

در سایت رسمی سونی و در بخش پلی‌استیشن 5، نمای جدیدی از بخش بیرونی کنترلر دوال‌سنس منتشر شده که از نبود دکمه و تریگر در آن بخش خبر می‌دهد.

با نزدیک شدن به زمان عرضه‌ی کنسول نسل نهم سونی، هر روز اطلاعات تازه‌ای از آن منتشر می‌شود. اخیرا نمای ۳۶۰ درجه‌ای از کنترلر دوال‌سنس در سایت سونی قرار گرفته است. قبل‌تر تنها بخش‎‌های جلویی و نمای اطراف این کنترلر از سوی سونی منتشر شده بود، اما حالا از ظاهر بخش بیرونی آن هم رونمایی شده است. در واقع، بخش بیرونی دوال‌سنس فاقد دکمه و تریگر است.

این درحالی است که به‌تازگی اخباری مبنی بر عدم پشتیبانی پلی‌‌استیشن 5 از دوال‌شاک خبر می‌دهد. همان‌طور که سونی قبل‌تر اعلام کرد، کنسول مورد انتظار پلی‌استیشن 5 از قابلیت Backward Compatibility پشتیبانی خواهد کرد؛ این بدین معنی است که دارندگان کنسول‌های نسل نهمی سونی می‌توانند بازی‌های پلی‌استیشن 4 خود را روی کنسول نسل آینده‌ی سونی هم تجربه کنند. پس از مدتی گزارشی از این‌که پلی‌استیشن 5 از کنترلر نسل قبل، DualShock 4، هم پشتیبانی خواهد کرد منتشر شد. در ادامه‌ی این موضوع، سونی اعلام کرد که کاربران تنها زمانی می‌توانند از کنترلر پلی‌استیشن 4 روی پلی‌استیشن 5 استفاده کنند که بخواهند به تجربه‌ی یک بازی از پلی‌استیشن 4 بپردازند.

جالب است بدانید شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment) به‌تازگی طرح جدیدی را به ثبت رسانده که شامل ویژگی‌های جالبی است و برخی از قابلیت‌های کنسول پلی‌استیشن 5 را فاش می‌کند. البته، این قابلیت هنوز برای کنسول نسل آینده‌ی سونی تایید نشده، اما با وجود آن کاربران قادر خواهند بود با استفاده از PlayStation Network بخش‌های ذخیره‌ شده‌ی بازی را با دیگران به اشتراک بگذارند.

توجه داشته باشید احتمال آن‌که سونی این ویژگی را به ثبت برساند اما از آن استفاده نکند وجود دارد. در صورتی که این قابلیت در کنسول نسل نهم این شرکت استفاده شود، پلی‌استیشن 5 اولین کنسول دارای این ویژگی شناخته می‌شود.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی سونی، پلی‌استیشن 5 قرار است در تعطیلات میلادی پیش رو عرضه شود.

نمای بیرون دوال سنس
0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا