1%
  • 0/10

بهبود کنترلر دوال سنس در پتنت جدید پلی استیشن

ویژگی‌های دسترسی‌پذیری بیشتر

بهبود کنترلر دوال سنس در پتنت جدید پلی استیشن ۰ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ سخت‌افزار (گیم) کپی لینک
بهبود کنترلر دوال سنس

ظاهرا شرکت سونی در پتنت جدید پلی استیشن به دنبال بهبود عملکرد و راحتی استفاده از کنترلر دوال سنس است.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی همواره در تلاش بوده تا کنترلرهای پلی‌استیشن را با نوآوری‌ها و ویژگی‌های جذاب در اختیار بازیکن‌ها قرار دهد. این کمپانی از زمان عرضه PS5 تا به امروز، دو کنترلر جدید به نام‌های دوال سنس اج و پلی استیشن اکسس روانه بازار کرده که هر یک ویژگی‌های منحصر به فردی دارند.

در همین راستا، به نظر می‌رسد که تلاش ژاپنی‌ها برای ارتقا و بهبود کنترلر کماکان ادامه دارد و این شرکت به تازگی پتنت جدیدی به ثبت رسانده که به واسطه آن، تجربه بازی‌ها با دوال سنس راحت‌تر می‌شود. این پتنت شامل یک سری ویژگی‌های دسترسی‌پذیری اضافی است که از یادگیری ماشینی برای مطالعه عملکرد بازیکن‌ها در طول بازی‌ها استفاده می‌کند.

در واقع، گفته شده که این پتنت با استفاده از داده‌های استخراج شده، تعیین می‌کند که بازیکن‌ها در کدام یک از بخش‌های بازی گرفتار شده‌اند. از این رو، در چنین مواقعی، یک سری دکمه‌های خاص را به طور پویا روشن می‌کند که با جلب توجه بازیکن‌ها، آن‌ها را در طی مرحله راهنمایی خواهد کرد.

علاوه بر این، پد لمسی کنترلر پلی استیشن با صفحه نمایش لمسی جایگزین شده و به دنبال آن، یک سری توضیحات و دستورالعمل مشخص به منظور کمک به بازیکن در بازی به صورت فلش نشان داده می‌شود. در کنار این‌ها، جدا از دکمه‌های مربع، دایره، مثلث و ضربدر، دکمه‌های L1 و L2 و R1 و R2 به همراه هر دو استیک آنالوگ نیز روشن می‌شوند.

دقت داشته باشید ثبت اختراع یک ویژگی لزوما به معنی آغاز روند تولید و ارائه قطعی آن نیست. در حقیقت، تا به امروز پتنت‌های متعددی توسط شرکت‌های گوناگون از جمله سونی و مایکروسافت ثبت شده که هرگز به مرحله تولید نرسیدند؛ چرا که ممکن است اجرایی کردن آن‌ها با چالش‌های زیادی روبه‌رو باشد یا از نظر مالی مقرون به صرفه نباشد.

با این حال، ثبت این اختراع از سوی سونی نشان می‌دهد که آن‌ها در تلاش هستند تا تجربه بازی‌ها به واسطه پلی استیشن و دوال سنس را ساده‌تر و در عین حال جذاب‌تر کنند. از این رو، باید منتظر ماند و دید که این ایده جالب چه زمانی به مرحله اجرا خواهد رسید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments