پتنت جدید کنترلر پلی استیشن با قابلیت تغییر دما

انقلابی در کنترلرها

پتنت جدید کنترلر پلی استیشن

شرکت سونی به تازگی پتنت جدیدی به ثبت رسانده که در آن دمای کنترلر پلی استیشن متناسب با شرایط بازی تغییر می‌کند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در زمان عرضه نسل نهم کنسول‌ها با ارائه کنترلر دوال سنس همه را شگفت‌زده کرد! کنترلری به همراه قابلیت‌های جذاب خود از جمله تریگرهای تطبیق‌پذیر، بازخورد لمسی و صدای سه بعدی، تجربه بی‌نظیری از بازی‌ها را برای گیمرها به ارمغان می‌آورد و بدون تردید، یکی از برگ برنده پلی استیشن در این رقابت نیز به شمار می‌رود.

البته، سونی به بهبود و ارتقای کنترلر دوال سنس ادامه داده و اگر خاطرتان باشد، چند وقت پیش بود که مدل جدید و پیشرفته این کنترلر تحت عنوان DualSense Edge با ویژگی‌های جدیدی نظیر امکان شخصی سازی کنترل‌های مختلف، امکان ذخیره پروفایل‌های چندگانه، رابط کاربری روی کنترلر، آنالوگ‌های قابل تعویض و دکمه‌های پشتی و ماژول‌های قابل تعویض آنالوگ از راه رسید.

در همین راستا، به نظر می‌رسد که سونی این بار ایده جدید و جالبی برای توسعه دوال سنس در نظر دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، گویا سونی به تازگی اختراع جدیدی برای کنترلر پلی استیشن به ثبت رسانده که در آن می‌توان میزان دمای دسته را بسته به محتوای بازی و داده‌های دریافتی تغییر داد.

به عنوان مثال، اگر بازیکن در طول تجربه بازی محیط سردی قرار دارد یا یک جسم سرد را در بازی در دستانش می‌گیرد، دوال سنس به سرعت سرد شده و این حس دما به بازیکن منتقل می‌شود. در طرف مقابل، اگر جسم داغ را در حین تجربه بازی در دستانتان بگیرید، دسته گرم شده و حرارت آن را به راحتی احساس خواهید کرد.

این ویژگی به کمک یک سنسور لاستیکی تغییرشکل پذیر یا یک ماده سیلیکونی مانند بوده که در صورت عملی شدن این اختراع، جایگزین پلاستیک فعلی کنترلر می‌شود. این سنسور با ارسال سیگنال‌های الکترونیکی طبق لمس کنترلر توسط کاربر تغییر شکل داده و لرزش‌ها را به تمام بخش‌های کنترلر منتقل می‌کند که جدا از قابلیت تغییر دما، عملکرد بازخورد لمسی یا همان هپتیک را نیز بهبود می‌بخشد.

دقت داشته باشید ثبت اختراع یک محصول لزوما به معنی آغاز روند تولید و عرضه قطعی آن نیست. در واقع تا به امروز پتنت‌های متعددی توسط شرکت‌های گوناگون از جمله سونی و مایکروسافت ثبت شده که هرگز به مرحله تولید نرسیدند؛ چرا که ممکن است تولید آن‌ها با چالش‌های زیادی روبه‌رو باشد یا مقرون به صرفه نباشد. از این رو، نمی‌توان با قاطعیت درباره عرضه مدل جدید کنترلر دوال سنس با قابلیت تغییر دما در آینده اظهار نظر کرد.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی تا به امروز اشاره‌ای به مدل جدید دوال سنس نکرده و چنین کنترلری هنوز معرفی نشده است. بر اساس ادعای برخی از تحلیل‌گرها، ساخت کنترلری با تغییر میزان دما از نظر مهندسی چالش‌های زیادی را به همراه دارد که از مهم‌ترین آن می‌توان به ظرفیت محدود باتری و تخلیه سریع آن اشاره کرد. با این وجود، اگر روزی سونی موفق به تولید این کنترلر شود، انقلاب بزرگی در صنعت بازی‌ها رخ داده و گام بلندی در غوطه‌ور شدن بازیکن‌ها در جهان بازی‌ها برداشته خواهد شد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با ثبت اختراع جدید سونی در زمینه تغییر دمای کنترلر پلی استیشن چیست؟ به نظر شما، آیا این ایده در آینده به واقعیت تبدیل خواهد شد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

1.5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا