تبلیغ پلی استیشن از روزهای پایانی عمر PS4 خبر می‌دهد

سرانجام این کنسول دوست‌داشتنی

تبلیغ پلی استیشن با تمرکز بر نمایش بازی‌های کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5، از روزهای پایانی عمر کنسول پلی استیشن 4 خبر می‌دهد.

کنسول پلی استیشن 4 با فروش بیش از 117 میلیون دستگاه از سال 2013 تاکنون، به عنوان دومین کنسول پرفروش کمپانی سونی (Sony) شناخته می‌شود. همچنین این کنسول پشت سر Nintendo DS و Game Boy، در بین چهار کنسول پرفروش تاریخ قرار می‌گیرد. این کنسول با عرضه‌ی بازی‌های فراموش نشدنی متعدد، نسل هشتم بازی‌های ویدیویی را تعریف کرد. با همه‌ی این‌ها، ظاهرا سونی قصد دارد تا این کنسول را بازنشست کند.

تبلیغ پلی استیشن در یوتیوب، برخی از بازی‌هایی که در سال جاری برای PS4 و PS5 منتشر می‌شوند را به نمایش می‌گذارد. بازی‌هایی مثل Final Fantasy 16, Horizon Forbidden West: Burning Shores, Marvel’s Spiderman-2, Forspoken, Suicide Squad: Kill the Justice League, و Dead Space در این لیست حضور دارند. فارغ از این‌که این بازی‌ها، نوید یک سال هیجان انگیز را می‌دهند، اما نکته‌ی مشترک در همه‌ی آن‌ها، عرضه فقط برای کنسول PS5 است.

بازی‌های بی‌شمار برای PS5 در تبلیغ پلی استیشن

تاکنون با گذشت دو سال از انتشار PS5، فقط پنج بازی فرست پارتی به طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر شده است. بیشتر بازی‌های تردپارتی هم همچنان برای کنسول پلی‌ استیشن 4 منتشر می‌شوند. با این حال در این تبلیغ پلی استیشن، شاهد حضور بازی‌های انحصاری زیادی برای پلی استیشن 5 هستیم. بازی‌های تردپارتی مثل Alan Wake 2, Dead Space هم در این لیست هستند.

کمپانی مایکروسافت (Microsoft) اواخر سال 2020 با هدف تمرکز روی کنسول‌های ایکس باکس سریز X/S، تولید کنسول ایکس باکس وان را کاهش داد. در حالی که کمپانی سونی در سال 2022 میلیون‌ها سفارش را برای PS4 ثبت کرد. یکی از دلایل این‌کار، کمبود موجودی PS5 بود که باعث شد شاهد افزایش تقاضا برای پلی استیشن 4 باشیم.

پلی استیشن 4 در سال 2023 ده ساله می‌شود. با توجه به تبلیغ پلی استیشن احتمالا امسال آخرین سال از عمر این کنسول دوست‌داشتنی باشد. همچنین بازیکنان برای استفاده از عینک واقعیت مجازی PSVR 2 هم به PS5 نیاز دارند. بازنشستگی PS4 در سال 2023 می‌تواند به معنی پایان یک دوران بزرگ باشد. حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

3.8 4 آراء
امتیاز مطلب

guest

37 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا