قسمت جدید Planet of the Apes ساخته خواهد شد

بازگشت سزار یا یک ریبوت جدید؟

قسمت جدید Planet of the Apes

گزارش جدیدی که ساعاتی قبل در فضای مجازی منتشر شده، از ساخت قسمت جدید Planet of the Apes خبر می‌دهد. کارگردانی این فیلم به وس بال، کارگردان سه‌گانه‌ی Maze Runner سپرده شده است.

با توجه به اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده‌اند، فاکس قرن بیستم قصد دارد تا قسمت جدید Planet of the Apes را با کارگردانی وس بال (Wes Ball) بسازد. این شرکت فیلمسازی در سال ۲۰۱۱ ریبوت این فرنچایز را با نام Rise of the Planet of the Apes روانه‌ی سینماها کرد. این اثر در جلب نظر مخاطبان و منتقدین عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست در مقابل بودجه‌ی ۹۳ میلیون دلاری‌اش، به فروشی معادل ۴۸۱ میلیون دلار دست یابد. دنباله‌های آن با نام‌های Dawn of the Planet of the Apes و War for the Planet of the Apes به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ اکران شدند. قسمت اول این سه‌گانه را روپرت وایت (Rupert Wyatt) ساخته بود اما کارگردانی دو قسمت بعدی به مت ریوز (Matt Reeves) سپرده شد.

مت ریوز در حال حاضر روی فیلم The Batman با نقش‌آفرینی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) کار می‌کند. در نتیجه به‌نظر می‌رسد که برای کار روی قسمت جدید Planet of the Apes وقت کافی نداشته باشد. به همین دلیل، فاکس قرن بیستم ترجیح داد به گزینه‌های دیگری برای سپردن وظیفه‌ی کارگردانی فکر کند که نهایتا وس بال انتخاب شد. او برای ساخت سه‌گانه‌ی Maze Runner در میان سینمادوستان شناخته می‌شود. این فیلم‌ها در سرتاسر جهان مجموعاً ۹۲۴ میلیون دلار فروش داشته‌اند. بال پیش از این قرار بود اقتباس سینمایی کمیک بوک‌های Mouse Guard را بسازد اما درست دو هفته پیش از آغاز روند فیلمبرداری، دیزنی دستور به لغو این پروژه داد.

متاسفانه اطلاعات زیادی از قسمت بعدی Planet of the Apes در دسترس نیست و نمی‌دانیم آیا شاهد بازگشت سزار خواهیم بود یا خیر. به‌خصوص اینکه که فیلم War for the Planet of the Apes به‌گونه‌ای به پایان رسید که شرایط برای ساخت قسمت‌های جدید مهیا باشد. با این حال، دیزنی ممکن است علاقه‌ای به سه‌گانه‌ی قبلی نداشته باشد و به دنبال ساخت ریبوت این فرانچایز برود.

نخستین قسمت از سری فیلم‌های Planet of the Apes در سال ۱۹۶۸ اکران شد. این فیلم درباره‌ی یک فضانورد با نقش‌آفرینی چارلتون هستون (Charlton Heston) بود که طی اتفاقاتی روی یک سیاره ناشناخته فرود می‌آید. پس از خروج از فضاپیما، متوجه‌ می‌شود که ساکنان این سیاه میمون‌های بسیار باهوشی هستند. موفقیت‌ این فیلم در باکس‌ آفیس باعث شد تا چهار دنباله‌ با نام‌های Beneath the Planet of the Apes ،Escape from the Planet of the Apes ،Conquest of the Planet of the Apes و Battle for the Planet of the Apes در دهه‌ی ۷۰ میلادی ساخته شوند. بازسازی این اثر در سال ۲۰۰۱ را تیم برتون (Tim Burton) ساخت که علی‌رغم فروش در حد انتظار، به‌دلیل بازخوردهای منفی هرگز ادامه پیدا نکرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا